Skocz do zawartości

Zdjęcie

W jaki sposób uszkodziliście ciągnik bądź maszynę?

117 odpowiedzi na ten temat

#61 Share RolnikMateusz1

RolnikMateusz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 09 marzec 2008 - 19:46

W jaki sposób uszkodziliście ciągnik bądź maszynę? U mnie wujek najpierw Ursusem c-360 podwalał gnój chciał wyjechać nie dało sie wziął MF 3670 i ciapka rozwaliło.
Ciapek rozwalił się w trzy części przód i tył na pól pękł
Wtedy mieli pełno roboty jeszcze pamiętam że go na pudle przywieźli :PP do domu <hahaha>

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W jaki sposób uszkodziliście ciągnik bądź maszynę? Dzisiaj, 04:53
  •  

#62 Share cannonball

cannonball

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 09 marzec 2008 - 21:46

W jaki sposób uszkodziliście ciągnik bądź maszynę? wiec i ja napisze cos od siebie ... jeszcze do poprzedniego roku mielismy w gospodartwie prase sipmy Z-224/2 byl to model z hydraulicznym podbierakiem a ciagalismy ja mf255 jak jezdzil nia moj dziadek to zgial w niej walek chyba dwa razy bo zapomnial ze jak byla rozlozona nie mozna bylo ostro w lewo skrecac. I juz zrobil solidne podwaliny do tego co ja zaczelem wyprawiac z tym walkiem. Jako ze w zniwa duzo sie prasowalo u siebie i na zarobki smigalo to czlowiek zmeczony czesto byl i tu sie pojawial problem z mysleniem przy odczepianiu i kozystaniu z hydrauliki. Srednio 2x na sezon gielem walek ... wiecie jak to w tych ferdkach jest ze jak chcecie kozystac z hydrauliki to macie taka wajche pod siedzeniem i nie mozecie wtedy kozystac z podnosnika ktorego wajcha musiala byc ustawiona na podniesionym. A teraz pomyslcie jak to jest gdy calkiem o tym zapominacie ... stoicie tak ze belka podnosnika znajduje sie pod walkiem i przelanczacie ta mala wajche na podnosnik ktory szybko idzie w gore .... w okolicy tylko my mielismy taki ciekawy walek ... dobrze ze ojczolek kiedys jak pracowal w elektrowni to sie niezle spawac nauczyl. Po tylu spawach i odcinaniach wałek o dziwo ani razu mi sie nie urwal a składał sie juz z 5 zespawanych ze soba czesci.

Ogolnie u nas jak to wszedzie zmeczenie, czasem pospiech i juz jakis wypadeczek. Ojczolek w mtz-cie 4 razy drzwi prostowal za piatym razem kupil juz nowe ale dopiero przed samym sprzedaniem tego ciagnika. O szybach w mf255 juz nie wspominam bo kazda juz wymienialismy a niktore po kilka razy. Rozrzutnik tez juz swoje przeszedl przy kukurydzy ale jeszcze całkiem wywalic sie go nie udalo ;P

O wiekszosci rzeczy sie nie pamieta a opisac wszystko to trzeba by walnac naprawde mega posta. A ten i tak wyszedl mi dosc dlugi.
pozdrawiam

#63 Share Patrick345

Patrick345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,

Napisany 09 marzec 2008 - 21:59

W jaki sposób uszkodziliście ciągnik bądź maszynę? Wygięty dyszel w wozie, wygięta stopka w dwukółce, złamany odblask w 330, brama przez brony przeżyła dużo, raz na drodze polnej wylałem 1000 litrów szamba - były dziury a ja jechałem za szybko i się zawór urwał (Miałem ochrzan od taty)
Z tym jechałem http://www.agrofoto....image37648.html
Ursus C-330M każdemu go potrzeba :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share Zetorek7711

Zetorek7711

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 09 marzec 2008 - 23:02

W jaki sposób uszkodziliście ciągnik bądź maszynę? A ja miałem zabawna sytuacje otóż kosiarka rotacyjna stała przy drzewie i miała taka ogranicznik żeby nie założyć o coś przy skręcaniu. Podjechałem sobie 60-tką i podpoiłem kosiarkę do Ciągnika i podniosłem ja patrze sobie a kółeczka sie tak fanie kręcą u ciągnika prawie jak ze wspomaganiem wiec dawaj do przodu i odrazy skręcałem i słyszę z tyłu tylko trzask i cos sie gnie.Zatrzymałem sie wyszedłem i patrze a tam drzewo (paro letnie) połamane w połowie i ogranicznik uksyty.Tata sie do tej pory ze mnie śmieje a ogranicznik jeszcze nie pospawany a to było już dobre 3 lata temu :huh:

#65 Share tumek19

tumek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, majsterkowanie, rolnictwo

Napisany 10 marzec 2008 - 07:56

W jaki sposób uszkodziliście ciągnik bądź maszynę? ja w swojej karierze miałem też kilka przygód.
-próbowalem zaciągnąc 30-tke 60-tka(samemu!!!)
wgniotłem dach od ciapka
wyrwałem z przyczepy obręcz od skręcania(do teraz nie wiem jak)
kilka razy brony pourywałem
itd...

#66 Share Przemo85

Przemo85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 10 marzec 2008 - 12:46

W jaki sposób uszkodziliście ciągnik bądź maszynę? Ja jednego roku w żniwa urwałem szyberdach w moim 904 podczas podjeżdżania pod Bizona od tamtej pory zawsze zamykam przy przejeżdżaniu pod rurą :)

#67 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 10 marzec 2008 - 14:24

W jaki sposób uszkodziliście ciągnik bądź maszynę? Wybita szyba w Zetorze 5211 widlakiem, urwany dach w Zetorze 7211 (za niska szopa, za mało wyobraźni, za duża prędkość :) ), jednemu sąsiadowi wybiłem przednimi obciążnikami Zetora 7745 dziurę w betonowym ogrodzeniu (za blisko podjechałem bo brałem poprawkę tylko na maskę)

#68 Share Polsza

Polsza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 10 marzec 2008 - 16:29

W jaki sposób uszkodziliście ciągnik bądź maszynę? 1 cofalem samozbierajaca do stodoly i tak cofnolem ze wyjechalem przez stodole na druga strone tamte drzwi byly oczywiscie zamkniete :)
2 podjezdzajac do tura zbilem przedni leflektor w ciapku odjezdzajac zbilem drugi,
3 cofajac pod jakas przyczepe najechalem kolem na zaczep rozutnika oczywiscie stopka sie zgiela ale wyprostowalismy

#69 Share farmtrac11

farmtrac11

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z ROLNICTWEM

Napisany 10 marzec 2008 - 18:12

W jaki sposób uszkodziliście ciągnik bądź maszynę? Ja dachowałem 360 Naszczęście czeska kabinka okazała się solidna chociarz i tak poszła na złom bo jak by nie ona to nie wiem czy bym dzisiaj pisał na tym forum a po zatym 330 wjechałem w drzewo no i jeszcze tam sie lampy pobiło i błotniki pozaginało w lesie.
Claasa nie miałem okazji uszkodzić i nie mam takiego zamiaru :)

#70 Share maniek1480

maniek1480

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 10 marzec 2008 - 18:25

W jaki sposób uszkodziliście ciągnik bądź maszynę? Mi na szczescie nic takiego strasznego sie ne stalo. Jak skrecalem pronarkiem na polu i wiechalem z jednej strony na gorke i skrecilem do oporu kierownica i polamalem troche maske i blotnik. Nie chcialem tego zrobic bo tego nie widzialem ale moj tata nie uwierzyl. Dostalo sie troche w domu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 10 marzec 2008 - 19:09

W jaki sposób uszkodziliście ciągnik bądź maszynę? Kiedyś mój ś+p dziadek próbował wyciągnąć D47 ze zbożem spod wiaty ciągniczkiem Tz4k-14. Efekty mógł być jeden (zwłaszcza, że miał włączony tylko przedni napęd) - przód odjechał, a tył wraz z kierowcą został.

#72 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 10 marzec 2008 - 19:51

W jaki sposób uszkodziliście ciągnik bądź maszynę? a ja dzisiaj na pryzmie z obornikiem urwałem i rozjechałum przedni błotnik w MF... :) na allegro jeden kosztuje 80 zł ale bedzie inny, więc musze kupić dwa...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#73 Share klusek

klusek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 11 marzec 2008 - 13:34

W jaki sposób uszkodziliście ciągnik bądź maszynę? ja zgiąłem zaczep przy kołówce
wypuściłem na podwórko przez przypadek 10 tuczników
połamałem chyba z 5 wideł
ładnie i starannie pogiąłem brony
urwałem osłone na przegrabiarce taśmowej kiedys
no i za moją pomoca poszła do kosza równierz osłona wałka przekazu mocy:p:p:p
"... bo do ciągnika trzeba mieć zamiłowanie..."

#74 Share johny64

johny64

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 11 marzec 2008 - 22:15

W jaki sposób uszkodziliście ciągnik bądź maszynę? Ja jechałem z pełną przyczepą obornika NH T7520 i na drodze był kamień, a że przejeżdżałem obok sklepu to jak na złość stał tam fiat punto, najechałem na kamień krajem opony NH no i wystrzelił do góry...
... w puncie poszła tylna boczna szyba, koleś mnie chciał do sądu podać bo twierdził że zrobiłem do specjalnie ale sie uspokoił, podałem mu mój adres , przywiózł rachunek za szybę i 300zł w plecy :)

#75 Share pawelek1993

pawelek1993

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 15 marzec 2008 - 21:17

W jaki sposób uszkodziliście ciągnik bądź maszynę? ja podczas nakręcania przy bronowaniu urwałem kierownice(szkoda że nie widzieliście wtedy mojej miny) a poza tym tylko przejechałem koledze lewym przednim kolem po nodze(mięko było to mu sie but w ziemie wbił) no i z racji tego, e nie mam hamulcy, to zamiast skrecic na skrzyzowaniu, to prosto pojechalem.

#76 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 22 marzec 2008 - 13:49

W jaki sposób uszkodziliście ciągnik bądź maszynę? 5 razy zakleszczyłem (C-330) jednego dnia skrzynie biegów..

#77 Share lukasz15

lukasz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 22 marzec 2008 - 14:20

W jaki sposób uszkodziliście ciągnik bądź maszynę? Oprócz tego że przestawiłem 2 bramy (1 nie z mojej winy, ale 2 już jest zrobiona) to chyba nic nie było ciekawego
Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

#78 Share rafal88

rafal88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 22 marzec 2008 - 15:30

W jaki sposób uszkodziliście ciągnik bądź maszynę? Z tego co pamietam to....spalone paski w rotacyjnej <_< Pekniete dwa talerze w talerzowce z racji ze najechalrem z dosc duza predkoscia na kamien(talerzowka wybila sie na okolo 50cm ponad ziemie :lol: ) Kiedys najechalem ciapkiem z duza predkoscia na kamien w wyniku czego pekl polksiezyc w kolumnie kierowniczej :lol: Jazda z duza predkoscia po polnej drodze(dziury jak ch..!!) ferdkiem z talerzowka, w skutek czego gwint na laczniku pionowym TUZ-u zakonczyl swoja kariere <_< Nie wspomne juz o pozrywanych i popekanych lancuszkach bocznych(stabilizatorow maszyn na TUZ-ie)Zatarty silnik w ciapku, kilka razy spalone sprzeglo. Pokrzywiona rama w przyczepie z racji tego ze z ladunkiem okolo 3ton przejezdzalem przez row... To bedzie tyle jak narazie...moze jeszcze sobie cos przypomne....w koncu duzo historyjek nie pamietam :lol:

#79 Share BOKSKOZLOW

BOKSKOZLOW

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i pilka nożna

Napisany 22 marzec 2008 - 15:49

W jaki sposób uszkodziliście ciągnik bądź maszynę? ja jak 60 stala to kosiarką szybe u niej wybiłem i paz zaczep dolny szie mi urwał

mój starszy to chyba kilka razy zablokował skrzynie biegów przy 30

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Matias89

Matias89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 23 marzec 2008 - 17:00

W jaki sposób uszkodziliście ciągnik bądź maszynę? Osobiście rzadnej maszyny nieuszkodziłem ani nie zepsułem !!!!! Ale mam kumpla który jadąc MF z opsypnikiem do ziemniaków po całej długości Renault 19 pozostawił widocznoł ryse jak myślicie ze zrobił ??? Gaz i szybciutko w pole!!!!
Moje filmy na YouTube: http://pl.youtube.com/user/Godziu89 <----- zapraszam do oglądania i komentowania!!