MACGYVER

W jaki sposób uszkodziliście ciągnik bądź maszynę?

Polecane posty

MACGYVER    0

Ja kilka razy już szpilką do balotów wybiłem szybe w ciągniku. Urwałem kilka razy błotnik przy przednim kole przy ugniataniu kuku a także mocno porysowałem ciągnik jak sie do garażu nie zmieściłem.

 

A wy jak zepsuliście swój ciągnik bądź maszyne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimny90    1

a słyszeliście kiedyś żeby szło przełamać ciągnik na pół???????mi sie udało :rolleyes: mam szerokie koła z tyłu i jak zaciągałem kolesia z wapnem jak mi przywieźli to przód podniósł sie do góry i odruchowo odrazu nacisnąłem sprzęgło i upadek był na tyle silny ze pękła obudowa skrzyni biegów i ciągnik trzymał sie tylko na wałku sprzęgłowym :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Kiedyś przewróciłem rozrzutnik 3,5 t pełny gnoju na podwórku, zawracałem się i rozrzutnik zaszedł za kupkę siana i tak jakoś niefortunnie że koło wjechało na tą kupkę dostał przechyłu i fiknął na bok że wisiał na zaczepie a burt zerwało i cały gnój spadł na ziemie.

 

O innych przygodach to bym ze 3 strony napisał :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kelek    0

urwałem tłumik w MTZ o drzewa podczas robienia uwrocia broną talerzową, i jeszce pare taki szło by pisać na tem temat sporo:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja jak miałem ze 4 lata to przewróciłem ciapka a poza tym to zdarzyły się drobne uszkodzenia jak np. wybita szyba albo przebicie opony przez najechanie na deskę z gwoździem :rolleyes:

a i jeszcze kiedyś jak wyjeżdżałem bizonem i za prędko skręciłem to targańcem zawadziłem o słupek od bramy, a teraz mam JD to jakoś inaczej nadchodzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

ja przewróciłem platformę do bel i się troche połamała


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Kosiłem kombajnem Bizonem a wiadomo jakie są w nich hamulce to nie wyhamowałem i w drzewo wjechałem ale skończyło sie tylko na wymianie kilku bagnetów i stalek. Belki w traktorze tez wiele razy łamałem z talerzówką, przewróciłem przyczepę z ziemniakami, zamiast do tylu to cos mi odwaliło i wrzuciłem beg bo przodu i walnełem 3512 w bramę do tej pory są ślady z przodu.

Dokładnie to są przygody z ostatnich miesięcy a wszystkie to by trzeba było właśnie na trzy strony by sie nie zmieściły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid12    49

Ostatnio podczas podjeżdzania pod dwókółke złamałem te cos od sprzęgła co idzie od pedału do skrzyni(niewiem jak to sie nazywa fachowo) w 360-3p a tako to niepamietam co sie jeszcze stało.......


Kierownicę ujął w dłoń, przeżegnał się, beret na skroń
W stacyjce klucz i raz i dwa, spalin kłąb i silnik gra
Już na polu za łanem łan, wykonany za planem plan
A w duszy radość albo gniew, słoneczko mu gdzieś zza drzew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankowski17    2

ja ogolnie to nic szczegolnego nie zrobilem ale takich szczegolow to troche mialem np urwalem kierunkowskaz ktory znajduje sie na blotniku w c360 przednia lampe i urwalem tlumnik a pozatym to chyba nic takiego powaznego ogolnie staram sie jak cos robie i dbam o maszyny by im tez nic sie nie stalo. pozdrawiam


16 biegów, 500 koni, 40 ton za sobą... To jest to... SCANIA
MAN TGA 41,440 8x6 tym teraz pomykam

POZDROWIONKA DLA CAŁEGO AGRO FOTO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostek    4

to ja napewnoo :rolleyes: rozwaliłem wspome w zetorze 7211 wjechałem 60 na pręt 12 :( ale był dym poblokowałem wszystkie biegi w zetorze 7211 nie zabezpieczyłem kilka razy osprzetu przy turze hyh ale jest długa lista ale nie moge se przypomnieć :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

Ten no w ursusie C360 wajche od zmiany biegów na takich trybikach końcowych złamałem (każdy sie dziwił że za 1 pociągnięciem urwałem i choć ma już ponad 20 lat to to sie 1 raz zdażyło) eh dużo tego było ale pisać nie dam rady jak mi sie zechce to napisze.


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

a ja do swoich uszkodzeń mogę zaliczyć:

-polówkę bramy pogiętą (ze 4 lata temu)

-jedną zgiętą bronę (5 lat temu)

-w te żniwa zgiąłem trochę maskę przy c-360 (widlakiem uniosłem ją na maxa do góry (3,5 nad ziemią a i za duży pochył zrobiłem i mi poleciała -dobrze ze kabina była :rolleyes: )

dalej jestem czysty -jak cos mi sie przypomni to powiem :rolleyes:


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
and    1

Zbita tylna szyba w 3512 (moja wina), tylna szyba w MTZ82 (wina kamienia), pogięte skrzydło drzwi w 3512 (moja), urwana główka siłownika wspomagania w 1614 (samo się), kilka ukręconych wałków frezowych w sieczkarni, ale to zmęczenie materiału, parę kloszy od świateł, c.d.n.


can do

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

w wakacje walek ukrecilem w MF koszac trawe przy rowie, stoczylem sie w bruzde i peklo.

kiedys w U1614 nie bylo hamulcow i zapomnialem o tym, no i zatrzymalem sie turem na ciezarowce (volvo fh12), ale jakos szczesliwie trafilem w mocowanie od coolera i skonczylo sie na niewidocznej rysie :rolleyes:

kiedys jak maly bylem to rajdowalem MF 255 i felga pekla na zakrecie.

przez te parenascie lat pracy w gospodarstwie to pare jeszcze przypadkow by sie znalazlo, ale szczesliwie nigdy nic wielkiego nie wyrzadzilem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bendek    0

ja to mógłbym dużo pisać...ale kto najwięcej robi to najwięcej psuje nie? :rolleyes: wjechałem 1012 do ogródka...trzy płyty pękły i słupek...strąciłem znak ustąp pierwszeństwa kosiarką rotacyjną... znak nie ustąpił :rolleyes: o szybach, błotnikach i lampach to nawet nie wspominam :( hehe... jak coś odwale to dopisze jeszcze...


SteyrFun... ;) Posiadam Części do Steyr'ów... zapraszam!!
Steyr 8130 Sk2 93r.
Steyr 8130 Sk1 86r.
Steyr 540+ tur 74r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Hmmm...

- chciałem przesunąć słup energetyczny (bronkami)

- zgiąłem bronki

- ciapkiem robiłem drogę do gwiazd (podczas wyrywania drzew nie zupełnie chcący :rolleyes: )

 

I to chyba wszystko :rolleyes:


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akuraciarz    1

No mi jak narazie sie nic poważnego nie przytrafiło oprócz tego że jak kiedyś wjeżdząlem do garażu c-360 to troche zapóżno zachamowałem:P a z przodu stał lej no i małe centymetrowe wgnioty na masce są do dziś...:rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lopo    0

Mój ojciec zostawił raz c-330 na odpalonym silniku ze skręconymi kołami na lekkiej górce, ale ciapek postanowił, że pojedzie dalej i pojechał zatrzymał się w rowie z urwanym prawym kołem, skrzywioną osią przednią, akumulatory opuściły swoje miejsca i zawisły na przewodach, maska się otworzyła i wyrwała chłodnice a ciapek nawet nie zgasł. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MACGYVER    0

Mi sie przypomniało że kilka lat temu jak siałem ogranicznik uderzył mi w błotnik i całą tylnią lampe mi ściągnął. Oprócz tego w tym roku wywaliłem przyzczepe 12 tonową ze złożem na środku ulicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seb@    0

Ja to całkiem niedawno jak odpinałem uprawowo-siewny zapomniałem o wężu od hydrauliki no i mi z jelonka wyrwało jedno złącze hydrauliczne, a zawsze jak odjeżdżałem od maszyny to powoli i patrzyłem czy czegoś nie ciągnę, ale tym razem nie popatrzyłem. chyba tylko to zepsułem jak na razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo    36

a ja jakoś tylko lusterka w 60-tce mam na swoim koncie :rolleyes: staram się dbać o maszynki :rolleyes:


Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

to ja tego roku w żniwa zaczęło padać i wpychałem deutzem z przednim tuzem przyczepę przodem do stodoły i nagle za mocno podkręciłem i wygiąłem śnice od nowiutkiej rocznej przyczepy a tuzowi nic sie nie stało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ja się pochwalę swoim najefektowniejszym numerem tzn w zeszłym sezonie po myciu zapomniałem zabezpieczyć ramię trzymające kosiarkę rotacyjną w pozycji transportowej i przy pierwszym dołku kosiareczka myk i sie rozłożyła... szkoda tylko że w jej zasięgu stała stała stara poczciwa Łada 2107... błotnik, maska, reflektor i zderzak zmieniły troszkę deseń :rolleyes:


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
i sie rozłożyła... szkoda tylko że w jej zasięgu stała stała stara poczciwa Łada 2107... błotnik, maska, reflektor i zderzak zmieniły troszkę deseń :(

:rolleyes: :rolleyes: hehe, mam dobry ubaw wyobrazajac to sobie.

ps. fajny temat sie zrobil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj