Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie odmiany wczesne kapustne pod tunel foliowy

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share BrT93

BrT93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 08 listopad 2013 - 12:23

Jakie odmiany wczesne kapustne pod tunel foliowy Witam! Jakie odmiany kalafiora, brokuła, kapusty sadzicie pod tunel foliowy? Myślałem nad odmianą Jetma kapusty polecacie? A brokuła Lorda , kalafior zas Solis co sądzicie o tych odmianach?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie odmiany wczesne kapustne pod tunel foliowy Dzisiaj, 09:30
  •  

#2 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 685 postów

Napisany 08 listopad 2013 - 20:37

Jakie odmiany wczesne kapustne pod tunel foliowy A do tej pory jakie odmiany sadziłeś kolego? ;)

#3 Share BrT93

BrT93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 09 listopad 2013 - 10:55

Jakie odmiany wczesne kapustne pod tunel foliowy W tym sezonie siałem kapustę Jetma i Tucana. Kalafior Speder. Interesują mnie wczesne odmiany co powiedzie o odmianie kapusty Veronor?
Kiedy zaczynacie siać? Zakładacie tunele na zimę? Proszę o odpowiedź z góry dziękuję i pozdrawiam:)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Ogrodnik

Ogrodnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 09 listopad 2013 - 12:18

Jakie odmiany wczesne kapustne pod tunel foliowy Witam
Ja w zeszłym roku siałem Jatme około 25 grudnia, zbiór poczętek maja. Plusy odmiany to wczesność, wyrównany plon, brak jarowizacji. Minusy luźle główki nie do kończ związane(może to wina tego że uprawiam je w szklarni i miały trochę za ciepło na wiązaniu). W tym roku chcę spróbować z jakąś inną odmianę wczesnę, zastanawiam się nad Jetodor F1, Tucana F1 lub Kevin F1. Macie doświadczenia z tymi odmianami?

#5 Share BrT93

BrT93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 09 listopad 2013 - 13:05

Jakie odmiany wczesne kapustne pod tunel foliowy Tucana późniejsza odmiana od Jetmy lecz cięższa, większe główki i moi zdaniem mniej wymagająca sadzę już ją kilka lat. Jednego roku na próbe zasiałem Kevina, fakt wcześnie wyszła lecz główki bardzo małe i lekki 8 w klatke. Kolego poczytaj o Veronor opis ma bardzo ładny lecz co w praktyce? Może ktos próbował juz tej odmiany..?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share stopka

stopka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 09 listopad 2013 - 13:26

Jakie odmiany wczesne kapustne pod tunel foliowy Witam.
Co do Jetmy- wczesna, chyba nawet pierwsza ze wszystkich, ale chyba wymaga lepszych ziemii-żyznej
Kevin- kapusta w szpic, ma mały rdzeń-dlatego wąska i lekka.
Veronor- ładna, dość szybko zawiązuje głowki ale-późniejsza ze względu na dłuższy czas zbijania głowek, długo robi się twarda..
Mirror- podobnie do jetmy, wyrównany plon.
Umówmy się,że każda wczesna odmiana nie będzie robić głowki jak głazy, ze względu na krótki czas wegetacji, poza tym żadna też nie osiągnie ponad 2kg, chyba ,że ją przytrzymamy ale wtedy tracimy na cenie ...

#7 Share BrT93

BrT93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 09 listopad 2013 - 13:52

Jakie odmiany wczesne kapustne pod tunel foliowy Wydaje mi się, że Tucana do wczesnych nie należy ale u mnie wypada najlepiej. W tym roku spróbuje z Veronor (papierek na próbe) ...
Koledzy a jakie odmiany brokuła pod tunel na wczesny zbiór. Od kilku lat sieje Lorda popularna odmiana i nie potrzebuje żyznej gleby, lecz wydaje mi sie że jest to średnio wczesna odmiana ...

#8 Share lulak

lulak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 16:41

Jakie odmiany wczesne kapustne pod tunel foliowy Wycinacie już kapustę z tunelu ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 05 luty 2016 - 16:31

Jakie odmiany wczesne kapustne pod tunel foliowy Jakie rozmiary powinna miec wielodoniczka do kapusty wczesnej?