Skocz do zawartości

Zdjęcie

Maszyny do U3512/3514

222 odpowiedzi na ten temat

#81 Share misio3p

misio3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 14 wrzesień 2008 - 09:46

Maszyny do U3512/3514 Ja 3p ciągam 2x autosan 4t i 3,5t i z pełnymi zboża nawet dyma nie puści. :lol:

24 VII 2008r. - 24 VII 2016r. - osiem lat na AgroFoto ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Maszyny do U3512/3514 Dzisiaj, 21:54
  •  

#82 Share rolmax

rolmax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 18 październik 2008 - 12:59

Maszyny do U3512/3514 właśnie panowie mam problem apropos dociążenia w 3512 podczas orki,bo tak naprawde nie wiem dokładnie jak to działa?? ;) mogłby mi ktoś pomóc??

#83 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 18 październik 2008 - 13:08

Maszyny do U3512/3514 to działa w ten spodób że opuszczone narzędzie czy to pług czy agregat czu cokolwiek innego dzie w ziemi ale nie spoczywa cały ciężar na maszynie tylko ciągnik lekko podtrzymuje narzędzie, w taki sosób że lekko dyga podnośnikiem można to zauwazyć jak się opuści ramiona tuz na dociążaniu to uniesione lekko ręką dygają i w ten sposób jak pracuje w polu to tak jakby masa narzędzia spoczywała na ciągniku i dociążała tylną oś ;) - czaisz?>

#84 Share rolmax

rolmax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 18 październik 2008 - 13:29

Maszyny do U3512/3514 Nom powiedzmy że łapię ale tam przy dźwigni podnośnika jest dzwignia i coś pisze "siłowa" czy coś dokładnie nie wiem bo jest starte...to sie włącza jakoś ??

#85 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 18 październik 2008 - 14:12

Maszyny do U3512/3514 kwadratowa wajcha na stały wydatek na czarne pole chyba tzn tam gdzie ramiona są maksymalnie podniesione, a wtedy okrągłą gałką do przodu i w ten sposób będzie puszczanie na dociązaniu ;) żeby podnieść wajcvha okrągła do tyłu i tyle

#86 Share krystiano35

krystiano35

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 18 październik 2008 - 18:05

Maszyny do U3512/3514 @rolmax jak chcesz używać regulacji siłowej to jest tak kwadratową dźwignię dajesz do końca czerwonego czyli podnosisz podnośnik,a okrągłą dźwignie dajesz na zółtą nalepkę z napisem siłowa i pług ci opada a jak chcesz głębiej orać to popychasz dalej okrągłą dźwignię niżęj(w przód) czyli na napis głębiej.

Teraz do tematu:
Na tej ziemi spokojnie pociągniesz 3*35 pług,mam takie same ziemie i ostatnio postanowiliśmy do Ursusa 3512 kupić znowu pług i ora sie bez problemu czasami nawet na 1 idzie

#87 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 18 październik 2008 - 19:18

Maszyny do U3512/3514

dobre "co to jest wogóle" haha my to ferdkiem 255 z trzema skibami jak jest mokro orzemy właśnie dlatego ze ferdek ma regulacje siłową a 60-tka nie i 60-tką to normalnie katorga na mokrym polu

Od kiedy C-360 nie ma regulacji siłowej?

#88 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 18 październik 2008 - 19:22

Maszyny do U3512/3514

kwadratowa wajcha na stały wydatek na czarne pole chyba tzn tam gdzie ramiona są maksymalnie podniesione

gratuluje po godzinie pracy rozwaliłeś pompę

to dźwignie do końca regulacji pozycyjnej a nawet nie musi być do końca. Durgo dźwignio regulujesz ramiona. jak znajdziesz mój film z orki (z przed roku) to tam jest orka na siłowej. W którymś momencie widać ustawienie gałek.

edit:

360 ma siłowo?? ja się na 360 za zbyt nie znam.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#89 Share krystiano35

krystiano35

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 19 październik 2008 - 08:06

Maszyny do U3512/3514 c-360 ma siłową regulację ale nie działa to tak dobrze jak w MF-ie

#90 Share rolmax

rolmax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 19 październik 2008 - 12:04

Maszyny do U3512/3514 dzieki za wskazówki,ale w końcu nie wiem kogo sie posłuchać żebym tej pompy nie rozwalił bo dopiero sobie narobie ;) to nie robić tak jak Ferdek07 radził?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share marcin z małopolski

marcin z małopolski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 19 październik 2008 - 12:26

Maszyny do U3512/3514 Ja orałem Fergusonem zawsze na siłowej i takze tak jak tu już nie jeden pisał kwadratowa dzwignia do poziomu takiego alby ramiona było w górze ale zaczepu jeszcze nie dzwigały. A okrągłą sobie normalnie sterujesz głębokośc pracy czyli im bardziej do przodu tym głębiej maszyna pracuje a do tyło to odwrotnie aż do wynurzenia. C-360 ma siłową moze sie troche gorzej steruje od Fergusonów ale to tylko dla tego że dżwignia ma dużo mniejsza skale ale po kilku godzinach orki można wprawy nabrać.
Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

#92 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 19 październik 2008 - 12:38

Maszyny do U3512/3514 absolutnie nie rób tak jak napisał Ferdek07, bo pompę wykończysz po kilku godzinach, dźwignia z kwadratowym końcem ma być przy końcu regulacji siłowej. Dokładnie tak jak napisał andrzej2110

#93 Share rolmax

rolmax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 19 październik 2008 - 12:59

Maszyny do U3512/3514 Dobra dzięki...spróbuję bo ja zawsze oram bez użycia tego dociążenia i idzie bardzo bobrze o ile pługi są dobrze ustawione ,ale może z tym dociążeniem będzie jeszcze lepiej.(ps.ale jak ciągnik lepiej idzie wtedy,lzej ma ??)

#94 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 19 październik 2008 - 13:59

Maszyny do U3512/3514

to działa w ten spodób że opuszczone narzędzie czy to pług czy agregat czu cokolwiek innego dzie w ziemi ale nie spoczywa cały ciężar na maszynie tylko ciągnik lekko podtrzymuje narzędzie, w taki sosób że lekko dyga podnośnikiem można to zauwazyć jak się opuści ramiona tuz na dociążaniu to uniesione lekko ręką dygają i w ten sposób jak pracuje w polu to tak jakby masa narzędzia spoczywała na ciągniku i dociążała tylną oś ;) - czaisz?>

jak zwykle ferdek wiesz że dzwonią tylko nie wiesz w którym kościele. jako wieloleti uzytkownik ferdka powinieneś wiedzieć z czym to się jje.regulacja siłowa powoduje utrzymanie narzędzia pracujacego w glebie na okreslonej głębokości bez względu na nierównosci terenu jak też rodzaju gleby.uklad automatycznego sterowania głębokości pracy narzędzia pracuje na zasadzie wykrywania sił pojawiających się na łączniku górnym. dokładnie opisane jest to w instrukcji obsługi ciagnika. andrzej ma rację podczas orki operujesz tylko dźwignią od regulacji siłowej (okragła) a kwadratowa jest normalnie w położeniu narzędzie uniesione ale nie na stały wydatek i rolmax nie ma porównania . do tej pory musiałeś męczyć ciągnik i cały czas z ręką na dźwigni

#95 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 19 październik 2008 - 14:29

Maszyny do U3512/3514 To może sie dołączę do tego tematu, bo nigdzie nie mogę uzyskać odpowiedzi:

Panowie mam problem w swoim Mf-255. A mianowicie zablokował mi sie siłownik (teleskop) który znajduje sie na pokrywie górnej (przedstawiam na zdjęciu)

http://www.fotosik.p...d027a4ee1b.html (przepraszam, właściciela za wykorzystanie jego zdjęcia)

Jest tak, ze jak postukam młotkiem w niego to sie wsunie ale jak podepnę dowolną maszynę na TUZ to owy siłownik sie wysunie (prawdopodobnie na maksymalna długość) i tak już zostaje.

Prawdopodobnie to jest również przyczyna tego, że podczas orki nie działa mi funkcja podnośnika tzw. SIŁOWA, albo pług idzie na max albo całkowicie go podnosi (nie mam tej funkcji w której ciągnik sam sobie dostosowywał obciążenie)

Bardzo proszę o porady jak to rozruszać, aby znów działało tak jak należy. Dodam, że kupiłem WD 40 i odsunąłem tą gumę i napsikałem tam ile mogłem i tak przez kilka razy ale efekt zero

#96 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 19 październik 2008 - 14:44

Maszyny do U3512/3514 tam jest sprężyna i zapewne spadło zabezpieczenie na końcu "tłoka" i teraz nią trzyma. musisz to rozebrać i naprawić.

@rolmax ciągnik ma lżej niż orka na kółku i nie ma poślizgu kół ciągnika

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#97 Share wolf19 wolf19

wolf19
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 październik 2008 - 14:52

Maszyny do U3512/3514

Ja orałem Fergusonem zawsze na siłowej i takze tak jak tu już nie jeden pisał kwadratowa dzwignia do poziomu takiego alby ramiona było w górze ale zaczepu jeszcze nie dzwigały. A okrągłą sobie normalnie sterujesz głębokośc pracy czyli im bardziej do przodu tym głębiej maszyna pracuje a do tyło to odwrotnie aż do wynurzenia. C-360 ma siłową moze sie troche gorzej steruje od Fergusonów ale to tylko dla tego że dżwignia ma dużo mniejsza skale ale po kilku godzinach orki można wprawy nabrać.

ja zawsze robie tak samo ;)

#98 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 19 październik 2008 - 14:55

Maszyny do U3512/3514 @wolf19 co to wnosi do tematu
Co do orki u nas na III klasie bez siłowej naszego pługa by ciągnik nie pociągnął a tak lekko sobie idzie na 1

#99 Share wolf19 wolf19

wolf19
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 październik 2008 - 15:07

Maszyny do U3512/3514 do @Kamyk514
no w sumie to nic nie wnosi ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share rolmax

rolmax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 19 październik 2008 - 16:43

Maszyny do U3512/3514 aha nom dzięki za info,a mam taki pytanie czy pełny wydatek to znaczy jak zaczyna pompa "turkotać"?