Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki nowy ciągnik o mocy od 165km-200km

31 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kozaczyna99

kozaczyna99

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 07 listopad 2013 - 19:41

Jaki nowy ciągnik o mocy od 165km-200km Witam, szukam ciągnika o mocy 165km-200km byłem u paru dilerów najlepiej mi wypadł Case puma 175cvx. Jakie wy macie propozycje???

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki nowy ciągnik o mocy od 165km-200km Dzisiaj, 22:17
  •  

#2 Share MarekUA

MarekUA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 07 listopad 2013 - 22:58

Jaki nowy ciągnik o mocy od 165km-200km Mam ten sam problem kolego, i też spodobał mi się case 160 na powershifcie mało tych ciągników jest u nas mówią że są identyczne od new hollanda ale na pewno bardziej wygodne i cena konkurencyjna u mnie albo John deere 6150M albo Case puma , ale każdy ma plusy i minusy troche dpf się boję w john deere natomiast w case że ta elektronika zacznie się psuć.
"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

#3 Share krzsiek1312

krzsiek1312

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 09 listopad 2013 - 17:58

Jaki nowy ciągnik o mocy od 165km-200km Jak chcesz Porównywać Z pumą to jak już 6150 R, M nie ma nawet Stałej blokady na przedni napęd ;( no i mniejszy udźwig w porównaniu do Pumy, a jak byś wybrał pumę to polecam przekładnię ful power shift wtedy w transporcie jest bajka , i moim zdaniem w pumie jest wszystko logiczniej po układane , ale to moje zdanie, no i DPF:( kolejny minus JD, no ale ramę można zaliczyć na plus .

#4 Share kozaczyna99

kozaczyna99

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 23:16

Jaki nowy ciągnik o mocy od 165km-200km Ja 6r skreśliłem od razu. Interesuje mnie Case, New holland no i może Massey. Cena z Case i new holland taka sama wyposażenie też takie same. Czy są proste w obsłudze,awaryjne???

#5 Share overrange

overrange

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 03 grudzień 2013 - 21:13

Jaki nowy ciągnik o mocy od 165km-200km Claas bądź MF ze względu na ekonomie i moc uciągu rzeczywistą, a nie papierową dzięki rozkładowi masy.

Case to to samo co NH.
JD to już nie ten samo co kiedyś.

#6 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 04 grudzień 2013 - 06:59

Jaki nowy ciągnik o mocy od 165km-200km Pamiętaj również, że Case/NH to nie są ciągniki do intensywnej eksploatacji. Używanie na maksa prowadzi do awarii. Elektronika jest w zasadzie w każdym ciągniku. Każdy potencjalny użytkownik chce skrzynię full power shift, ehr, elektrohydrauliczna zawory i takie tam. Jak ciągnik ma być do intensywnej pracy to raczej JD. Może 7R? Jak koniecznie Case, NH, to nie kombinuj z mocą na styk do maszyn, tylko próbuj mocniejszego.

Edytowany przez Jarecki21, 04 grudzień 2013 - 07:00.

#7 Share kozaczyna99

kozaczyna99

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 07 grudzień 2013 - 09:45

Jaki nowy ciągnik o mocy od 165km-200km

Claas bądź MF ze względu na ekonomie i moc uciągu rzeczywistą, a nie papierową dzięki rozkładowi masy.

Case to to samo co NH.
JD to już nie ten samo co kiedyś.

Claas zdecydowanie nie, mają mały uciąg w mojej miejscowości jest AXION 810 jego prędkość z pługiem 6 skibowym jest taka sama jak u JD 6930

A 7R troszkę za duże i za drogie.

#8 Share overrange

overrange

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 07 grudzień 2013 - 22:36

Jaki nowy ciągnik o mocy od 165km-200km Weź na testy nowego Axiona, ponoć dużo się pozmieniało, mówie o modelu 2013/2014. Bo ten axion o którym mówisz jest to z tej serii, w której moc użytkowa na kołach to nie całe 170km jak się nie myle (nie mylić z mocą maksymalną ok. 190km) JD. 6930 ma jak się nie myle coś koło 170km więc możliwe, żę stara 810 wypada podobnie jak JD - w końcu moc ta sama :D

Nowa 810 ma mocy na kołach ok. 190-200km to już co innego niż w starej rzeczywiste 170 :D Trzeba patrzeć na te normy bo strasznie kombinują ludzie, jedni podają wg takiej normy inni wg takiej, a w polu wychodzi co innego.

Edytowany przez Marcin91, 13 grudzień 2013 - 10:49.
cytowanie poprzedniego posta

#9 Share kozaczyna99

kozaczyna99

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 09:14

Jaki nowy ciągnik o mocy od 165km-200km A nie wiesz jaka cena mniej więcej???

#10 Share overrange

overrange

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 20:23

Jaki nowy ciągnik o mocy od 165km-200km Kozaczyna99,nie powiem Ci tak dokładnie, a strzelać nie chcę bo jeszcze kogoś ustrzelę :P kiedy planujesz zakup? Bo pewnie przez zime dobre ceny mają dilerzy, czy to zamówienia przedsezonowe czy wyprzedaż rocznika.

Link do strony Claas z nowym Axion: http://app.claas.com/2013/axion800/pl/

I sam teraz powiedz, że stary Axion przy nowym to nie to samo :D Nawet wyposażenie ponoć mają lepsze i ceny, przy najmniej tak na bednarach było mówione ale jak to jest to najlepiej dilera odwiedzić i samemu się przekonać B) Jak na lato to niech firmy dadzą do porównania na test i wykorzystać na tym teście ile można. Zobaczysz jak się sprawuje na Twojej ziemii z Twoimi maszynami bo w necie to każdy ma inne warunki, inną ulubioną marke, a co najważniejsze inną WYOBRAŹNIE - często jako bajkopisarz :wub: :wub: :wub:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kozaczyna99

kozaczyna99

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 10 grudzień 2013 - 16:07

Jaki nowy ciągnik o mocy od 165km-200km Wiesz ja jeszcze bym był chętny ale mój ojciec nie za bardzo.

#12 Share overrange

overrange

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 10 grudzień 2013 - 16:55

Jaki nowy ciągnik o mocy od 165km-200km Nikomu to nie mówię co ma kupić ale wydając tyle pieniędzy myślę, że nie zaszkodzi odwiedzić każdego dilera, postarać się by każdy z dilerów dał maszynę na pokaz oraz zapoznać się z opinią użytkowników, którzy mają takie ciągniki, ale nie te przechodzone z zachodu lecz Ci, którzy kupili jako nowe bądź pewniaki i mogą coś powiedzieć :)

#13 Share kozaczyna99

kozaczyna99

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 15:47

Jaki nowy ciągnik o mocy od 165km-200km My byliśmy wszędzie ale jak chcą dać do próby to dają albo za dużego albo za małego.

#14 Share overrange

overrange

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 19:15

Jaki nowy ciągnik o mocy od 165km-200km To mam pomysł. Niech dadzą większego w cenie mniejszego :D

#15 Share sz2p

sz2p

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 19:33

Jaki nowy ciągnik o mocy od 165km-200km Jeśli chodzi o ekonomie to na pewno ciągnik z koncernu CNH. Był test ciągników 200 KM w niedawno w top agrar i NH wypadł najlepiej we wszystkich kategoriach spalania. Claas ma od niedawna też silniki FPT więc coś o tym świadczy (poprzednie john deere).
Jeśli chodzi o różnice z Case Puma/NH T7 co różnią się kolorem, wnętrzem i fabryką gdzie są robione. Puma składana jest w Austrii na rynek zachodni (w tym Polska), a w W. Brytanii Pumy na rynek wschodni i tam też składane są T7.

#16 Share overrange

overrange

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 20:33

Jaki nowy ciągnik o mocy od 165km-200km sz2p zapraszam do testów DLG POWERMIX w których to w przypadku spalania najlepiej wypada claas i to są testy w takich samych warunkach przy takim samym obciążeniu wykonywane na wozie pomiarowym. Claas ma też silniki FPT ale nie w całej gamie i nie powiesz mi, że ten silnik co ma NH jest identycznie ten sam w Claasie bo w takim wyjściu wychodziło by, ze silniki Deutz w Fendzie są te same co w Deutzu ...

#17 Share sz2p

sz2p

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 22:18

Jaki nowy ciągnik o mocy od 165km-200km Identyczne w 100% nie są, ale T7 ma silnik 6,7l i odpowiednik mocą w Claas też ma taki sam. Różnić mogą się sterownikiem, turbosprężarką i jeszcze kilkoma rzeczami. Duży wpływ na spalanie ma także przekładnia. W teście top agrar były ciągniki z bezstopniową skrzynią (które mają zwykle mniejszą sprawność niżeli tradycyjne) i w tym zestawiemu (nie pamiętam czy był claas) pod względem spalania wygrał NH. A co do DLG POWERMIX to sprawdzałem i rzeczywiście Claas ma najmniejsze spalanie ale jest on na hexashift, a T7 na autocommand...

#18 Share overrange

overrange

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 12 grudzień 2013 - 18:59

Jaki nowy ciągnik o mocy od 165km-200km Ja sam nie wiem czy tym testom to wierzyć można bo każdy rolnik i inne pole i sprzęt zweryfikują to :P
To NH był na bezstopniówce w tym teście, a reszta na jakich?

#19 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 09:47

Jaki nowy ciągnik o mocy od 165km-200km Tylko że w testach wszystkie ciągniki pracują w identycznych warunkach- więc mają takie samo pole do popisu i mogą się wykazać. Wtedy wiesz jak który ciągnik w czym jest lepszy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Marcin349

Marcin349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 18:14

Jaki nowy ciągnik o mocy od 165km-200km A ile kosztuje jakiś markowy prościutki jak 1614 ciągnik? taki 150-170KM w 6 garkach