Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dobudowa wiaty do garażu, co z planem?

28 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 15 listopad 2013 - 18:04

Dobudowa wiaty do garażu, co z planem? poosa 21 nic nie potrzebujesz chcesz podnieść to podnoś ,warunek jeden nie zmieniaj konstrukcji dachu czyli jeśli jest jedno spadowy to taki musisz pozostawić.Kolega wyżej wprowadza Ciebie w błąd.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dobudowa wiaty do garażu, co z planem? Dzisiaj, 04:59
  •  

#22 Share bezbarwny

bezbarwny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 15 listopad 2013 - 20:34

To waszym zdaniem ,jakbym chciała postawić budynek przyległy o powierzchni do 35m2 ,to zrobię to bez pozwolenia na budowę ? A czy nie ma jakiś przepisów w prawie budowlanym ,które podają w jakiej odległości można postawić nast. budynek ?

Tak jak napisał @master. Przy 'zabudowie zagrodowej' ściśle określone są jedynie odległości od granicy i budynków na działkach sąsiednich oraz zbiorników/płyt na odchody zwierzęce.
Jest napisane:
''Działka siedliskowa stanowi działkę rolną, dlatego też regulowana jest przez te same przepisy. Zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2010 r., Nr 243, poz. 1623 z późn. zm.) Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa obiektów gospodarczych związanych z produkcją rolną i uzupełniających zabudowę zagrodową w ramach istniejącej działki siedliskowej:

1parterowych budynków gospodarczych o powierzchni zabudowy do 35 m2, przy rozpiętości konstrukcji nie większej niż 4,80 m;''

Więc na pewno taki budynek możesz wybudować , zgłaszając jedynie ten fakt w Starostwie. Potrzebna będzie mapka z naniesioną przez Ciebie lokalizacją budynku , do tago wypełnione zgłoszenie(druk dostaniesz w Starostwie) - 30 dni i można budować. Jeśli zajdzie taka konieczność , za jakiś czas do świeżo postawionej wiaty , możesz dostawić kolejną - jest tylko jeden warunek - dachy nie mogą się łączyć . Więc jeśli będzie to konstrukcja jednospadowa , trzeba to zrobić kaskadowo - ale już dzisiaj musisz wiedzieć ile tych dachów będzie , żeby ten pierwszy wznieść na odpowiednią wysokość. Takich budynków możesz wybudować jeden na każde 1000m2 działki siedliskowej( chociaż ktoś w tym temacie pisze , że 500 - może coś się zmieniło - choć nie sądzę)
Mam kilka takich 'szopek' , wszystkie postawione na zgłoszenie i wszystkie 'przylegają'.
Działaj ;)

You Shook Me All Night Long

#23 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 15 listopad 2013 - 21:05

Dobudowa wiaty do garażu, co z planem? Dziękuje koledzy za podpowiedzi . Fakt od urzędasów to się dowie ... :unsure:
Jednak padła u mnie decyzja jak już ,to na dużą wiatę z częścią murowaną i reszta z konstrukcji metalowej ,a to już będzie na pozwolenie itp.
Nie wiem jak u Was ,ale u mnie co jakiś czas jeżdżą geodeci (nie wiem na czyje zlecenie) i robią tzn .aktualizację mapek i jak tylko coś się nie zgadza ,od razu to mają . Ostatnio rok temu w całej wsi tak sprawdzali (aktualizowali ) mapki i z tego co wiem ,było parę przypadków niezgodności . Ciekawe jakim echem, to się odbije w przyszłości ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 16 listopad 2013 - 19:37

...Kolega wyżej wprowadza Ciebie w błąd.

Panie kolego, nie mówię że jestem alfa i omegą, ale z przepisami jestem na bieżąco od 4 lat i miałem już do czynienia z kilkoma starostwami. Napisałem jak się ma sprawa jeżeli chce się coś załatwić zgodnie z prawem, bo można też kombinować.
Odnośnie tego dachu to można zgłosić wymianę pokrycia dachowego i wymianę zużytych elementów więźby na nowe, wtedy nieoficjalnie można sobie coś tam podnieść, bo nawet przy kontroli NB można zeznać, że była tylko wymiana tego co było w zgłoszeniu.
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#25 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 16 listopad 2013 - 21:24

Dobudowa wiaty do garażu, co z planem? Kolego przecież Ciebie nie oceniam , a skoro masz taką wiedzę to przedstaw mi konkretny paragraf ,bo prawo budowlane obowiązuje przecież w calym kraju i jak ja modernizowałem swoje budynki zmieniałem pokrycia dachowe (usuwałem eternit)to w gminie nic nie wymagano.A jak budowałem płyte obornikową i zbiorniki to wystarczyło tylko zgłoszenie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 16 listopad 2013 - 21:25

Dobudowa wiaty do garażu, co z planem? I tak właśnie zrobie, bo teraz jest dachówka a bedzie blacha, jak patrzyłem na mapy to są tylko wymiary podstawy o wysokości nic nie ma. W zimę bede to załatwiał bo jeszcze musze dokończyć rozbiórkę starego domu. Przy okazji zaniosę zgłoszenie garazu blaszaka na 2 samochody.

#27 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 16 listopad 2013 - 21:35

Dobudowa wiaty do garażu, co z planem? @Tomasz78
nie w gminie a w starostwie powiatowym a to że jedno jest prawo budowlane to fakt tylko że masz tyle starostw ile powiatów a ich interpretacja jest różna tego samego przepisu (patrz rejestracja pojazdów której dokonujesz też w starostwie powiatowym).
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#28 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 16 listopad 2013 - 22:05

Dobudowa wiaty do garażu, co z planem? Nikita dobrze mnie poprawiasz starostwo a nie gmina ale u nas na jednej ulicy więc ztąd pomyłka , co do interpretacji przepisów wszystko zależy od urzędu tylko nie rozumiem dlaczego nadgorliwi urzędnicy robią ludziom 'pod górkę'.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 18 listopad 2013 - 08:37

Dobudowa wiaty do garażu, co z planem? Kolego @Tomasz78 prosze bardzo. Roboty na zgłoszenie zą wyróżnione w art.29 ust.1 i 2, oraz art. 30. To czego nie ma tu wymienione wymaga pozwolenia nabudowę, przebudowę lub nadbudowę.
Co do rozumienia poszczególnych zwrotów, służy do tego art.3, a zwłąsza pkt 8,9,10,11.
http://prawo-budowla...bot-budowlanych
http://prawo-budowla...przepisy-ogolne
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.