arni251

Waga inwentarzowa PROBLEM

Polecane posty

arni251    5

Witam jakiś czas temu kupiłem wagę inwentarzową do 1500kg i zawsze ważyła w miarę dobrze lecz od jakiegoś czasu zauważyłem że oszukuje na moją nie korzyść a mianowicie do 100 kg waży dobrze a powyżej oszukuje, bo jak sam sie waże to pokazuje dobrze skromne 95 kg, tyle samo waży mój ojciec, razem powinniśmy ważyć 190kg a wskazuje 185kg lub nawet z 2 kg mniej. Waga kupiona była z zakładów miesnych gdzie jak widać ustawiona była na korzyść zakładu. Więc moje pytanie takie jak zrobić by dobrze ważyła większe kg tzn powyżej 100 bo np na 700 kg krowie ona może mnie ukręcać nawet z 20 kg a tu nie o to chodzi. Dzięki z góry. Jak, co , gdzie zajżeć i zrobić żeby było dobrze.


Jak coś robić to robić to dobrze!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wezwać serwis, oni ustawią wszystko jak należy. Albo zgłosić się od urzędu miar po legalizację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Przeczyścić wszystkie "kamienie" jeżeli oczywiście jet to waga mechaniczna, obwiniasz zakład ale twierdzisz że na początku było dobrze.

  • Like 1

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Musiała spaść z kamienia i tak się dzieje. Ustaw wagę np zważ ojca niech stanie na środku a później niech chodzi po rogach i będziesz wiedział gdzie spadła z kamienia bo opadnie na dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi25    0

gdzie mozna zregenerowac taka wage? u mnie szala jest tak wytarta ze nic na niej nie widac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak tak remontujesz jak piszesz, to lepiej omijać Cię z daleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JTP_Janusz    0

celowo tak napisałem żeby zaznaczyć ,że chodzi o wagi inwentarzowe do warzenia bydła stąd te dwa ,,byki'' błędy umieściłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Ktoś tu rolników uważa za ciemniaków !!


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warzyć to można piwo. Bydło się waży.

  • Like 1

sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dex
      po czym opasy najszybciej przybierają na wadze?
    • Przez gospodarka01
      Witam.Ostatnio dostałem za darmo kilkanaście balotów po tej prasie i warzyłem baloty na wadze samochodowej i średnio ważą 160 kg czy to dużo czy mało.Wiem że baloty były robione do siebie więc dobite na max cisnieniu. Czekam na wasze opinie
    • Przez mataysen1994
      Witam !
      Pytanie jak w temacie szybkie i zwięzłe..ile waży ( tak mniej więcej ) zetor 6245. Z góry dziękuję za pomoc za którą bardzo dziękuje.
      Pozdrawiam.!
    • Przez MariuszZakrzewski
      Kupiłem ostatnio wóz paszowóz seko samurai s100 i nie działa mi waga,podłączyłem wtyczke do ciągnika i nic nie działa,a dobrze by było żeby działała:D
    • Przez grzesiek1524
      Witam wszystkich Od jakiegoś tyg mam problem z wagą wczesniej było dobrze i nie wiem dlaczego tak jest, otóż gdy ztaruje wage, załuduje wóz powiedzmy na 3000 kg zgaszę ciągnik i przy ponownym uruchomieniu gdy waga na chwilkę się wyłączy i włączy (jak magnetofon w samochodzie przy rozpalaniu) na wyświetlaczu pokazuje mi już z 1000 kg mniej albo z 800 albo ponad 1000 kg mniej... Co to może być za przyczyna? I jak to naprawić? Z góry dzieki za odpowiedź
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj