Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gazo-diesel

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 06 listopad 2013 - 15:12

Gazo-diesel To już druga instalacja gazowa jaką zamontowałem w ciągniku ,pierwsza W MTZ-cie 820 http://www.agrofoto...._957_180941.jpg
A druga do C360 tą instalację wykonałem testowo bez żadnych dodatkowych urządzeń tylko butla, reduktor, zaworek, ciągnik pracował 3 god. Reduktor nie zamarzł,po dodaniu gazu silnik wszedł na wyższe obroty,Instalacja wymaga małych poprawek ,ale testy wypadły pozytywnie. http://www.agrofoto...._957_258595.jpg
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Gazo-diesel Dzisiaj, 02:52
  •  

#2 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 06 listopad 2013 - 18:40

Gazo-diesel Zrób filmik jak to pracuje, bo jestem bardzo ciekawy ^^
w jakich proporcjach pracuje silnik 30%ON i 70%LPG? bo tak gdzieś czytałem że muszą być takie proporcje :)
KPK Kumurun Team

#3 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów

Napisany 06 listopad 2013 - 19:50

Gazo-diesel Filmu nie będzie już jestem po pracach polowych,nie znam takich proporcji ale raczej działa to odwrotnie około 70% ON na 30% LPG. Nie o proporcje tu chodzi a o uzyskaniu za taką samą kasę przyrostu mocy i momentu obrotowego.
Gdy koszt np.orki 1ha na samym ON wynosił 100zł to teraz też kosztuje mnie 100zł ON+LPG.ciągnik ma więcej mocy i gdy pod górkę zawsze redukowałem bieg to teraz mogłem orać na wyższym biegu i miałem zapas mocy aby na szczycie dodać gazu i ciągnik od razu się zbierał na obrotach. I nie kopcił jak parowóz. Co do spalania stukowego to zależy ono od prawidłowego konta zapłonu,i na odpowiedniej dawce LPG.Wypalanie zaworów- i praca na samym ON wypali zawory,dodanie LPG nie przyśpieszy ich zużycia, Gdy są prawidłowo ustawione, rusek na dodaniu LPG przepracował 50h, 60-tka tylko 3h.
Jestem zadowolony z tej modyfikacji,i kosztowała mnie taniej niż założenie do ruska kompletnego turba. i ma większe możliwości oszczędzania,bo można jeszcze obniżyć dawkę ON na pompie i podać więcej LPG,ale na razie poprzestanę na nie kręceniu dawką ON.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów

Napisany 17 listopad 2013 - 15:57

Gazo-diesel Dla poszerzenia informacji na tema gazo-diesla http://www.cito.com....=103&Itemid=130

#5 Share r13rs

r13rs

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja mechanika

Napisany 29 grudzień 2013 - 17:07

Gazo-diesel po obejrzeniu kilku stron komentarzy i instrukcji zastanawiam się w jaki sposób podłączyć sterownik STAG2 pod wolno ssące 4 cylindry gdzie potrzebny jest czujnik położenia gazu (stopnia wychylenia przepustnicy) a tam z elektryki tylko światła....macie na to jakiś patent czy jest może montowany czujnik na dźwigienkę pompy paliwa w odpowiednim kształcie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 29 grudzień 2013 - 20:23

Gazo-diesel Taki czujnik by można było samemu zrobić na potencjometrze suwakowym,ale to trzeba mnie pojęcie ;)
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Dodaj odpowiedź