Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czochradło dla bydła DeLaval

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share studentka91

studentka91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 06 listopad 2013 - 13:53

Czochradło dla bydła DeLaval Witam, moja obecnosć na tym forum jest kierowana głównie projektem wymaganym na mojej uczelni. Niestety swojego gospodarstwa nie posiadam, chciałam więc prosić Was rolnicy o opinię nt. czochradła dla bydla firmy DeLaval. Używa ktos z Was? Jakie są wasze spostrzeżenia, uwagi co do dzialania tej maszyny, czy jestescie z niej zadowoleni? Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedź! :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czochradło dla bydła DeLaval Dzisiaj, 19:39
  •  

#2 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 06 listopad 2013 - 21:16

Czochradło dla bydła DeLaval Na targach testowałem. fajnie drapie :D :D :D A czemu tylko delawal?

#3 Share studentka91

studentka91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 06 listopad 2013 - 22:19

Czochradło dla bydła DeLaval Jak mam być szczera to o nim akurat udało mi się znaleźc najwięcej informacji, ale niestety nigdzie informacji nt. opinii użytkowników nie było więc postanowiłam uderzyć tutaj z tym pytaniem ;)

#4 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 911 postów

Napisany 06 listopad 2013 - 22:56

Czochradło dla bydła DeLaval Do czego służy te czochradło? :P Nazwa wskazuje, że do czochrania ale po co je czochrać? :D

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 listopad 2013 - 09:00

Czochradło dla bydła DeLaval Jak chcesz wiedzieć do czego ono służy to latem zdejmij koszulkę i idź między muchy ze związanymi rękami :P
Zajrzyj na stronkę producenta a dowiesz się jak On to określa
http://www.delaval.p...ging-cow-brush/

#6 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 911 postów

Napisany 07 listopad 2013 - 10:21

Czochradło dla bydła DeLaval Już wiem. ;) Kurde, czego to ludzie nie wymyślą. Ale kto bogatemu zabroni... Bo domyślam się, że takie urządzenie do tanich nie należy.

#7 Share studentka91

studentka91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 07 listopad 2013 - 18:32

Czochradło dla bydła DeLaval Zależy od firmy i od stopnia "nowoczesnosci" :P Internety podają ceny od kilkuset zł do kilkunastu tys. zł :P
Nikt na prawdę nie używa? :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 911 postów

Napisany 07 listopad 2013 - 19:10

Czochradło dla bydła DeLaval Mam wrażenie, że zbyt wiele osób nie odpowie. Sam mam bydło, niestety moje sztuki są raczej liczone w dziesiątkach a nie w setkach, ale wydaje mi się, że zbyt wielu hodowców w Polsce czegoś takiego nie posiada bo albo:

1. Nie wiedzą, że coś takiego istnieje.
2. Wiedzą, że coś takiego istnieje, ale odpycha ich cena bądź uważają to urządzenie za niepotrzebne.

Mam kilku znajomych mleczarzy, ale żaden z nich tego nie posiada. Wypadałoby się pytać o to raczej zdecydowanie większych gospodarzy.

#9 Share studentka91

studentka91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 07 listopad 2013 - 20:09

Czochradło dla bydła DeLaval Własnie wg. producenta to urządzenie jest przeznaczone dla obór z 60/70 krowami i to jeszcze dla obór wolnostanowiskowych ( bo jakby nie bylo w innych używanie tego sprzetu mija sięz celem ). Obok siebie mam kilka gospodarstw, z iloscią krów pow. 100 szt. tylko niestety to obory uwięziowe są.
Jakby nie było brak odpowiedzi to też jakis znak, że to urządzenie nie cieszy się popularnoscią wsród rolników i hodowców bydła :)

#10 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 07 listopad 2013 - 20:42

Czochradło dla bydła DeLaval U mnie krowy mają czochradło na kiju raz na jakis czas, i wtedy wyglądaja na zadowolone, założe sie że gdyby miały mozliwość to czochrały by sie bardzo często
według mnie to wygląda tak: WYCZOCHRANA KROWA=SZCZĘŚLIWA KROWA SZCZĘŚLIWA KROWA=WIĘKSZA WYDAJNOŚĆ i spokojniejsze bydło.

#11 Share pytkanieznana

pytkanieznana

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 02 grudzień 2013 - 13:56

Czochradło dla bydła DeLaval my mamy takie i jest naprawde fajne ale ma tylko 1 minus obraca sie zawsze w jedna strone czyli wlos sie ustawia w jedna strone.Potem mozna przelozyc i bedzie sie krecic tetz tylko w jedna strone i do wymiany bo wlos jest zuzyty. A pozatym to spelnia bardzo dobrze swoja role krowwy bardzo to uwelbiaja

#12 Share regan1

regan1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 16:00

Czochradło dla bydła DeLaval Witam! Posiadam (a właściwie moje krowy) czochradło od dwóch lat. Przy stadzie 60 krów praktycznie nie stygnie. Gdy była mała awaria i czochradło nie chodziło kilka dni widziałem zdenerwowanie krów gdy podchodziły do czochrania a nawet minimalny spadek mleka. Jałówki które przyjechały z Czech po 16 godz. jazdy najpierw poszły się czochrać a później podeszły do stołu paszowego. Moim zdaniem jest to rewelacyjne urządzenie aczkolwiek stanowczo za drogie.

pytkanieznana:
Mam czochradło Westfalii i ono obraca się raz w jedną raz w drugą stronę. W przypadku zawinięcia się np. ogona krowa ma szansę się odplątać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share AgroMazury

AgroMazury

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 21 luty 2014 - 18:59

Czochradło dla bydła DeLaval na jakiej wysokości powinno być takie czochradło ? dodam że mam wysokie HF'y i czochradło DeLaval ale jakoś nie widzę że krowy bardzo się nim podniecają jest od kilku miesięcy i raz na jakiś czas przyjdzie sie poczochrać.