Przemek B

Problemy ze światłami Zetor X540, Proxima, Forterra

Polecane posty

rataj    3

nowe zetory juz nie maja tych prostokątnych reflektorów w dachu;) teraz są owalne i dodatkowo okragłe. to zestawienie jest wg mnie bardziej praktyczne i bez watpienia bardziej miłe dla oka;) pozdrawiam


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franek412    1

w mojej proximie występuje nat, proble gdy właczam  reflektory to prawy czasem nie świeci a czasem świeci co moze byc tego przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek34    1
w mojej proximie występuje nat, proble gdy właczam  reflektory to prawy czasem nie świeci a czasem świeci co moze byc tego przyczyną?

 

ale masz problem sprawdz wszystkie styki przełącznik . Może niedługo bedziecie pisać "Mam mało powietrza w kole co sie moglo stać" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

popieram @Tomek34.


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

mam pytanie odnośnie oświetlenia w zetorze tzn gdy włączam reflektory na dachu to światła na masce gasną, to normalne jest?? jeśli tak to jak to obejść by była możliwość włączenia świateł na kabinie i w masce jednocześnie, czy można do niego założyć jeszcze jedną pare halogenów?? nie przeciąży to instalacji?? proszę o jakieś info:D i z góry dziękuję


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert8245    24

W proximie to wiem że tak jest ale o forterze nie słyszałem ;) można to obejść podobno tylko trzeba coś z instalacją zrobić.. widziałem użytkownika na forum który miał proxime właśnie z przerobionymi światłami może go o to zapytasz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

a znasz nick tego użytkownika?? i jeszcze pytanie do innych użytkowników: to trzeba całą instalacje przerabiać czy tylko np nowy przycisk na konsoli zrobić, załączający wszystkie światła jednocześnie??


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek315    2

mój sąsiad posiada w zetorku tura i ma zawsze wlączone lampy na dachu bo jak by miał w masce to tur by zasłaniał a jednocześnie obu nie idzie włączyć jedynie że przerobisz. Wydaje mi się że musisz wyłącznik ten od lamp na dachu albo w masce przerobić bo któryś musi tym rególować że jak na dachu zapalisz to w masce gasną lub na odwrót musiał być zerknąć w schemat instalacji elektrycznej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

to że gasną to ja wiem i bez zerkania w instalacje, tylko szukam osoby która już to przerabiała i wie w jaki sposób to najszybciej przerobić.


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturmen4    0

ja moma nowa Forterre 95 i mi świecą wszystkie.Na desce rozdzielczej jest jakis przełącznik co przełacza miedzy górą i dołem al enie sprawdzałem jak to działa, jak go przyprowadziłem to tylko włączyłem wszystkie włączniki i wszystko sie zaswiciło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

U mnie też tak jest, że albo w masce albo na kabinie. Dla mnie to nie wada bo oświetlona czerwona strasznie mnie drażni przy nocnych pracach. Używam ich jedynie w dzień jak jadę drogą z turem lub nocą jak coś biorę w chwytak. Dla własnej wygody zrobiłem tak: Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Dodatkowe halogeny w Forterze

Mogę je mieć skierowane do przodu lub na boki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

Darek a ja chce żeby i te na masce świeciły i w kabinie plus do tego myślę jakieś dwa jeszcze dorzucic, bo w nocy jest strasznie nie wygodnie.... mało widać gdyby oświetlił dużo większą powierzchnie to zupełnie inna praca


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam następujący problem. Ostatnio wszystko bylo ok. Gdy ściągana była maska, zbiornik, po to aby dostać się do tulei ponieważ z jednej uszczelki zaczoł przepuszczać płyn chłodniczny. Po skręceniu itd. przestały mi działać świała tzn działają na przemian. W masce i na dachu działają zawsze.Głównie wina pozycyjnych tylnych i przednich. Jednak gdy czyszciłem kostki z tyłu przy swiatłach światła zadziałały nagle. Po skręceniu i przejściu na przód zgineły przednie pozycyjne w kabinie i kierunki. Czasami świeci tylko jedna przednia pozycyjna lewa i tylna lewa. Stop jest cały czas i z przodu w masce. Podświetlenie tablicy za każdym razem jest. Proszę o pomoc jaka może być przyczyna. Co jeszcze sprawdzić? Dodam że wszystkie bezpieczniki są ok. Reszta konsoli w kabinie działa. Również dodam że w trakcie działania świec żarowych pseudo 'mechanik' dotknął do przewodu od świec śrubokrętem i poszły iskry. Ale niewiem czy to ma coś do tego znaczenie.

Edytowano przez marcinrojecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Nikt ci konkretnie nie doradzi co się stało. Przyczyny musisz szukać sam, coś źle złożyliście po remoncie. Nie pomyliłeś kostek? Może uszkodziłeś przewód? Słaba masa może też być przyczyną takiej "choinki" świetlnej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefix17    8

Jak już rozmawiamy o światłach w tej serii ciągników

Mam 9540 i jego światła mijania jak i drogowe bardziej przypominają działanie świateł w maluchu z prądnicą. Tak że jak jedzie się po zmroku to światła za wiele nie dają, i odpala się halogeny dachowe

Po mieście gdzie robię zakupy jest taki sam zetor i światła działają tak samo jak w moim

Czy ta seria ma tak słabe światła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

być może masz dobre bezpieczniki, ale ci zaśniedziały. Sprawdz prubówką czy po obu stronach bezpiecznika dochodzi prąd. Sprawdz przełączniki. A jak nie to jeszcze włącz światła i poruszaj kostką


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil52521    0

Ja mam zetora 10540 i w nim też własnie swiatła drogowe i mijania słabo świecą probowalem cos z tym robic sprawdzałem kostki mase, ale nic nie pomogło, więc ten typ tak juz chyba ma. A u mnie w nocy to juz wogule masakra, bo mam jeszcze przyciemniane szyby to prawie nic nie widac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

Byc moze nie to, ale jak pare lat temu w poczciwej 360 podpielismy przez pomylke odwrotnie przewody do swiatel dlugich z masa to byl taki efekt, ze dlugie swiecily normalnie, a krotkie tak jakby ktos zalozyl zarowke 24 V czyli ledwie sie swiecily. moze u was tez tak jest, warto sprawdzic,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil9607    9

Witam, mam problem otóż od kilku dni miałem problem ze światłami mijania, drogowymi i szperaczami. Co jakiś czas rozłączały się i przestawały świecić, wtedy trzeba było kilka razy je włączyć albo wyłączyć, ewentualnie mocniej wcisnąć przycisk i wszystko wracało do normy, ale teraz już i to nie pomaga. Działają tylko pozycyjne i tylne szperacze, co może być przyczyna? Dodam, że kostki i bezpieczniki sprawdzałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Jeżeli piszesz że wcześniej pomagało mocniej wcisnąć przycisk to sam sobie odpowiedziałeś, włącznik do wymiany, możesz zdemontować sam przycisk włącznik i styknąć na krótko jak pomoże masz odpowiedź.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    220

Mam taki sam problem. :/ dziś po zakończeniu pracy wjeżdżam na drogę i mogę tylko włączyc "postojówki" na raz a na dwa wogóle przełącznik nie działa. Wcześniej nie miałem żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max11441    0

Znikły światła mijania i długie palą się tylko postjuwki i na desce pali śię kontrolka od długich i niema sygnału co jest grane pomuszcie . jak chce włączyć sygnał to pali się kontrolka od długich , a niema sygnału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj