Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pługi Koja

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ptr_ch88

Ptr_ch88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 05 listopad 2013 - 18:14

Pługi Koja Może ktoś użytkuje pługi resorowe koja. Chciałem dowiedzieć jak się sprawują i jaka jest wytrzymałość elementów roboczych. Dziękuje za odpowiedzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pługi Koja Dzisiaj, 12:25
  •  

#2 Share Mati145

Mati145

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 15 listopad 2013 - 19:23

Pługi Koja Szukam podobnej odpowiedzi, zastanawiam się nad 5-skibowym pługiem Koja z zabezpieczeniami resorowymi, lecz nastaje pytanie czy takowy jest wart swojej ceny oraz jaką ma wytrzymałość w porównaniu np. do kvernelanda do którego jest do znużenia podobny. Prosiłbym o odpowiedź.

#3 Share jarek1977

jarek1977

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 22 listopad 2013 - 20:56

Pługi Koja Ja też miałem dylemat koja czy kverneland AB100 różnica w cenie to było 4tyś zł .Wybrałem ten drugi i nie żałuję

#4 Share LuckyLuke12345

LuckyLuke12345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 11 styczeń 2016 - 23:04

Pługi Koja

witam widzę w którym roku pisaliście ale piszę to dla tych co zamierzają kupić pług Koja użytkuje nim trzy lata i jestem z nich bardzo zadowolony nie miałem żadnych problemów pięknie wkręcają dobrze wyprofilowane nie wymagają dużego zapotrzebowania mocy względem innych  wizualnie niczym się  nie różnią od Kverneland oprócz napisem na ramie no i oczywiście ceną pługi godne polecenia 

#5 Share Tygrysek

Tygrysek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 12 styczeń 2016 - 10:13

Pługi Koja

a jak ewentualnie będziesz zmieniał pług to policz ile za polski pług weźmiesz a ile za kvernelanda  bo za koje np 10 letnią weźmiesz nie wiem  może 6 tyś a za kvernelanda 14 tyś

#6 Share LuckyLuke12345

LuckyLuke12345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 12 styczeń 2016 - 17:00

Pługi Koja

tygrysek a powiedz mi co będzie  jeszcze za 10 lat , żebyś się tylko za bardzo nie przeliczył jeżeli za 10 lat nie będę miał problemów to po co mam sprzedawać ; po drugie policz koszt zakupu jaka jest różnica i nikt nie wie za np.te 10 lat ile będą kosztować używane 

#7 Share Tygrysek

Tygrysek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 12 styczeń 2016 - 19:03

Pługi Koja

spójrz na ceny używanych  kvernelandów i innych polskich pługów jaka jest przepaść cenowa kverneland tak nie traci na wartości jak polski pług

#8 Share LuckyLuke12345

LuckyLuke12345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 12 styczeń 2016 - 19:54

Pługi Koja

zgadza się tylko nikt nie wie co będzie za parę lat i jak by każdy tak patrzył to trzeba by było brać wszystkie maszyny z górnej półki , a i morze zacznijmy wspierać Polski kraj a nie pchać pieniądze w obce ręce przy zakupach maszyn 

#9 Share jarek1977

jarek1977

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 12 styczeń 2016 - 20:33

Pługi Koja

Ja już swoim kvernelandem AB 100 przerzuciłem 300ha przez 3 lata bez żadnych awarii i nie zamieniłbym go na żadną Koję ani Unię .Koja może i wygląda jak Kverneland ale jakośc stali jest zupełnie inna

#10 Share LuckyLuke12345

LuckyLuke12345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 12 styczeń 2016 - 21:54

Pługi Koja

masz racie ma inną stal bardziej kruchą bynajmniej na odkładniach 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share maromar

maromar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 14:45

Pługi Koja

na dzień dzisiejszy różnica w cenie między koją a kvernelandem  to około 7 tys( przy pługu 4 skib), więc jest nad czym się zastanawiać, koja wygląda solidnie, też chętnie bym kupił, ale trochę za wysoka cena a jakość niepewna, no ale 7 tyś piechotą nie chodzi

#12 Share LuckyLuke12345

LuckyLuke12345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 14:56

Pługi Koja

Jeżeli chodzi o ramę to solidniejsza jest w Koji dokładnie 7 tyś piechotą nie chodzi mam już 3 lata i jestem zadowolony z nich , zastanawiałem się nad Unia ale były droższe od Koja mniej solidne no i większe  zapotrzebowanie mocy 

#13 Share maromar

maromar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 21 styczeń 2016 - 15:47

Pługi Koja

kolego Lucky Luke możesz coś więcej na temat KOJI? ile skib, jaka jakość lemieszy odkładnic itp, jaka jakość słupic ( podobno w bomecie vario się wyginają, gdzie brałem ten pług pod uwagę, cięższy od koi o ponad 200 kg, nie wiem dlaczego bo rama wygląda na niższą) chciałbym kupić coś rozsądnego a nie utopić bez sensu kasy, czekam na odpowiedzi i opinie

#14 Share LuckyLuke12345

LuckyLuke12345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 21 styczeń 2016 - 19:31

Pługi Koja

maromar mam 4 plus na  resorze po trzech sezonach nic nie wymieniałem i na dzień dzisiejszy nie ma takiej potrzeby wymieniać morze po tym sezonie na jesień dłuta obrócę , już te pługi troszkę ha przerzuciły dokładnie nie wiem bo cały czas dobieram dzierżawę co do jakości stali to nie sprawdzałem tego, wiem tylko tyle że lemiesze i odkładnie nie rdzewieją  tak jak na np starych grudziącki u mnie pola są bardzo kamieniste  co do słupic to nic się nie dzieje resor ładnie amortyzuje 

#15 Share maromar

maromar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 21 styczeń 2016 - 22:07

Pługi Koja

dzięki za odp LuckyLuke, wygląda na to że wszystko w porządku, jak dotąd moim faworytem cena/jakość był BOMET VARIO,  ale od teraz poważnie się zastanawiam nad KOJĄ, co prawda droższy o kilka tyś, ale może wart ceny, innych opinii nie mogę znaleźć więc opieram się na twojej ocenie, najwyżej będę mieć pretensje do Ciebie LuckyLuke ;P;P;P;P żart,

#16 Share LuckyLuke12345

LuckyLuke12345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 22 styczeń 2016 - 09:54

Pługi Koja

Myślę że nie bęndzież żałował możesz jeszcze podpytać się w swoich stronach dilerów na ten temat . Jak zakupisz i wypróbujesz to się odezwij jak się sprawują 

#17 Share karolas123

karolas123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów

Napisany 22 styczeń 2016 - 10:34

Pługi Koja

A ktoś wie czy gdzies jest możliwość dostać tą koje na testy?

#18 Share maromar

maromar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 22 styczeń 2016 - 14:15

Pługi Koja

No jeden diler polecił właśnie koję, zapytałem tylko o pług zagonowy na resorze, nawet się nie zawahał, twierdził ze na warmi i podlasiu chyba to pług nr 1

#19 Share daanny

daanny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:piłka nożna, rolnictwo, polityka , ekonomia

Napisany 11 marzec 2016 - 22:48

Pługi Koja

Też mam dylemat, zastanawiam się pomiędzy 4 skibową koją a akpilem  kmjr też na resorze, akpil jest o 2,5 tys tańszy, za to koja ma niby mniejsze zapotrzebowanie na moc, który byście mi radzili wybrać?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share LuckyLuke12345

LuckyLuke12345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 11 marzec 2016 - 22:56

Pługi Koja

Znasz moje zdanie zresztą wyżej już pisałem a jak masz jakieś wątpliwości co do pługa Koja   to zapraszam do siebie  zobaczysz ocenisz