Skocz do zawartości

Zdjęcie

Olej wydostaje się wydechem w nowym Zetorze Major 80

36 odpowiedzi na ten temat

#21 Share adanow

adanow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 16:14

Olej wydostaje się wydechem w nowym Zetorze Major 80 Witam
Kolejna moja nocka nie przespana
Masz Darek rację ,jak człowiek kupuje coś nowego myśli że pojeździ pare lat bez problemu,atu pech.
Ciągnik kupiłen na firmę za gotówkę ,dałem 126 tys.z turem.Miał służyć zarobkowo jako komunalny
Do dzisiaj nie zarobił ani grosza.... Wtej chwili stoi w serwisie ,obiecałem dealerowi zawieszenie brońi co do pisania w sieci o moim problemie .Ale jak pójdzie coś nie tak wywołam tsunami w sieci i prasie rolniczej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Olej wydostaje się wydechem w nowym Zetorze Major 80 Dzisiaj, 18:54
  •  

#22 Share Arek-Z80

Arek-Z80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 19:20

Olej wydostaje się wydechem w nowym Zetorze Major 80 Witam sznownych kolegów, gdyż to mój pierwszy post na tym forum.

Kolejny identyczny problem z Zetorem Majorem 80 ....

Traktor zakupiony w styczniu 2014 zrobione ok.8 mtg i olej z tłumika. Nie jest tego na razie wiele, ale za tyle pieniędzy oczekuję maszyny sprawnej.
Serwis odpowiedział standardowo tzn. zrobić około 20 mtg, zrobione nadzień dzisiejszy ok. 25 mtg i nie ma zmian.
Proszę o radę jak dalej prowadzić skuteczne rozmowy z serwisem.
Ponieważ Mieliście podobne problemy liczę że podzielicie się swoimi doświadczeniami.
Z góry dziękuję zawszelką pomoc.

#23 Share 6245

6245

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 01 luty 2014 - 21:02

Olej wydostaje się wydechem w nowym Zetorze Major 80 kolego adanow a ile tego oleju dolaleles od nowego do pierwszego serwisu 19mtg bo jak 5l to rozumiem ze góra przez tłumnik wylazl ale jak 1l to sie dociera w moim zetorze ciekl olej na kolanku tłumnika -przeczyna to nie olej a ropa. skad? różne cisnienia otwarcia rozpylaczy .

a co do kompresji 30atm to w samochodzie
w traktorze okolo 26-27atm sprawdzone nowy zetor froterra i major ale temu nic nie bylo.

#24 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 01 luty 2014 - 23:03

Olej wydostaje się wydechem w nowym Zetorze Major 80 Koledzy a olej nie idzie przez turbinę czasami jeżeli duzo ubywa moze być przez nią. Na dotarciu każdy silnik musi wziąć póki sią pierścienie nie ułożą. Obyś nie miał jak kolega w forterze 3 lata temu na 70 mtg wziął 8 l oleju, turbina ok, głowicę serwis zabierał nic nie dawało rady, dopiero jak mechanik wiejski wyjął tłoka a tam pierścienie mają zamki ustawione w jednej pozycji, tak było na 3 tłokach, od tamtej pory mówi ze na 200mtg doleje z 2 setki. Póki macie gwarancję to walczcie z delerami nie dajcie się.

#25 Share adanow

adanow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 05 luty 2014 - 09:42

Kolego AREK 80 ,mam ten sam problem ,podaj mail lub nr.telefonu porozmawiamy.

#26 Share romano82

romano82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 05 luty 2014 - 12:36

Olej wydostaje się wydechem w nowym Zetorze Major 80 Ja z własnego doświadczenia napiszę, że po generalnym remoncie (tylko t25) przez 30 mth ciągnik chodził na luza. Olej ciekł po tłumiku. Dopiero jak poszedł w robotę po 1 dniu mu przeszło - oleju na wydechu nie ma. Po wymianie oleju do kolejnej wymiany nic nie było dolewane. Rocznie tym ciągnikiem robię około 200 mth.

#27 Share DAREK

DAREK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 07 luty 2014 - 20:06

Olej wydostaje się wydechem w nowym Zetorze Major 80 robiłem kapitalkę w T25 , w Zetorze5211 i nigdy nie spokałem się z takim przypadkiem. Dlaczego nie ma i nie było wcześniej takich przypadków w Zetorach czy ciągnikach polskich, rosyjskich nie mówiąc o zachodnich ?

#28 Share Arek-Z80

Arek-Z80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 11 luty 2014 - 12:19

Witam
Kolego AREK 80 ,mam ten sam problem ,podaj mail lub nr.telefonu porozmawiamy.

Witam. Oto mój e-mail: arek16@spoko.pl

Edytowany przez Arek-Z80, 11 luty 2014 - 12:22.

#29 Share adanow

adanow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 18 luty 2014 - 15:39

Mój problem zakończył się rozstaniem z Majorem 80 ,dzięki dealerom za profesjonale zakończenie sprawy.Natomiast mam żal do Zetor Polska i Czechy za Arogancję i nieprofesjonalizm, obarczanie problemem użytkownika i dealera .
Z mojej strony pozdrawiam wszystkich zaineresowanych moim problemem Cześć.............................

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share DAREK

DAREK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 23 luty 2014 - 08:06

Olej wydostaje się wydechem w nowym Zetorze Major 80 już do Zetora nie wrócisz ? Wszyscy dużo obiecują dopóki nie kupisz .Pewnie trochę pomogło postraszenie nadaniem rozgłosu sprawy w internecie ?

Edytowany przez DAREK, 23 luty 2014 - 08:13.

#31 Share Arek-Z80

Arek-Z80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 20:15

Olej wydostaje się wydechem w nowym Zetorze Major 80 Witam. Dzisiaj robiłem talerzówką. Traktor nie był gaszony, 1,60ha zrobiłem w 3 godz z dojazdem. Na mtg spalił 5,3l. Narazie jestem zadowolony z Zetora.

#32 Share adanow

adanow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 17 kwiecień 2014 - 08:52

Z ciekawości zapytam czy macie problemy z silnikiem w Zetorze Major tak jak ja miałem.

#33 Share dominik12200

dominik12200

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 18 kwiecień 2014 - 19:11

Olej wydostaje się wydechem w nowym Zetorze Major 80 kiedyś serwisant z valtry powiedział mi że miał taki przypadek, w n101 zagięty przewód odmy, tak wzrosło ciśnienie w silniku ze walił olejem z tłumika

#34 Share krzysztofer

krzysztofer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 19 kwiecień 2014 - 15:28

Olej wydostaje się wydechem w nowym Zetorze Major 80 spotykałem sie juz z takim problemem w c-330, c-360, c-360P po remontach silnka i do puki nieposzedł do ciężkiej pracy to nic nie pomagało, alo mu przejdzie albo zaszkodzi.

#35 Share DAREK

DAREK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 19 kwiecień 2014 - 19:24

Olej wydostaje się wydechem w nowym Zetorze Major 80 w każdym bądź razie nie powinno tak się dziać w ciągnikach opuszczających fabrykę , bo co do jakości części przeznaczonych na remont to długo by tu pisać

#36 Share adanow

adanow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 30 wrzesień 2014 - 11:48

Czy macie problemy z silnikami w Zetorach Major 80,pytam jako buły użytkownik Majora.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#37 Share adam19xxx19

adam19xxx19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 06 marzec 2015 - 20:58

ja piszę odnośnie majora 80 też widzę olej na tłumniku ale nie że on spływa ale taki nalot niewielki nie mam pojęcia co to