Zaloguj się, aby obserwować  
rolnik987

Różnice jaguar 690sl, 695sl, 695sl mega

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rolnik987    0

witam, jak w temacie interesuje mnie sieczkarnia marki class i chce wiedzieć coś nie coś przed kupnem sieczkarni zeby nie być zielonym przy zakupie o co spytać itd. czym sie róznią nastepujące modele i który najmniej awaryjny i do którego tańsze cześci.

jaki koszt jest np. wymiany noży czy stalnicy czy gniotownika. Ile powinnem szykować na dobrze utrzymany egzemplarz z normalną przystawką na 6 żędów, moze ma ktoś w kuj-pom taką maszyne zeby sie poradzić jak coś?

Edytowano przez rolnik987

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturs860    0

różnią sie głównie moca 690sl 320 KM, 695sl mega 380 KM. Mega ma też wiecej noży 24 inne 20, Reszta jest ta sama. Mege by, ci odradzal bo tam przekladnia katowa troche tej mocy nie wytrzymuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik987    0

różnią sie głównie moca 690sl 320 KM, 695sl mega 380 KM. Mega ma też wiecej noży 24 inne 20, Reszta jest ta sama. Mege by, ci odradzal bo tam przekladnia katowa troche tej mocy nie wytrzymuje.

czyli najlepszym rozwiązaniem był by 695sl czy 690sl przystawka by była na 6 rzedów ta rzędowa bo kemper za drogi w remoncie, ile wiecej spali 695sl od690sl niby te 40km, a jak z awaryjnością w tych modelach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturs860    0

zalezy ile masz roboty i jaki odwoz 690 ma 320 /km a 695 354KM. awaryjniść głównie zalezy od stanu maszyny. Mozna kupic wiele czesci używanych. jeżeli nie ma duzo przejazdow i postoi to 695 spali mniej. Do 690 polecałbym ci kemper 3000. Przystawka rzedowa też nie jest tania w remoncie wedlug mnie jest droższa. w kemperze 4500 co 500 ha wymieniasz noże za 2200 netto i praktycznie tyle. w rzedowej jest wiele rzeczy ktore sie psuja:łańcuch, zebatki, łozyska, talerze, skrobaki, sprzegła....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik987    0

zalezy ile masz roboty i jaki odwoz 690 ma 320 /km a 695 354KM. awaryjniść głównie zalezy od stanu maszyny. Mozna kupic wiele czesci używanych. jeżeli nie ma duzo przejazdow i postoi to 695 spali mniej. Do 690 polecałbym ci kemper 3000. Przystawka rzedowa też nie jest tania w remoncie wedlug mnie jest droższa. w kemperze 4500 co 500 ha wymieniasz noże za 2200 netto i praktycznie tyle. w rzedowej jest wiele rzeczy ktore sie psuja:łańcuch, zebatki, łozyska, talerze, skrobaki, sprzegła....

co do jaguara to ja sobie planuje 690sl ale wiadomo jak nie znajde cos porządnego na wiosne z 690sl to jak bedzie porządna 695sl to sie i ja zakupi, jak to jest gdzieś czytałem ze do modeli np690 bez sl nie produkują już nowych czesci i duzo osób odradza ten model-prawda? a co do kempera 4500 nie stać mnie na początek na kupno jaguara i 4500 za ok 50k, a rzedówke w bdb stanie za 10-12 kupi i tez chyba pochodzi ze 2 sezony, a co do kempera 3000, 4500 to jak mówisz tam mogą sie popsuć tylko noze, nie ma w nim zadnych łożysk, na czym te bemny chodzą itd, jakieś przekładnie niewiem?

a jak z elektryką w tych dwóch modelach, tak jak piszesz wszystko zalezy od stanu w jakim kupisz ale co gniotownik, stalnice, noze, silnik mozna sprawdzic ale elektryke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik987    0

czy 24 noże wychodziły tylko w wersji mega chyba nie tak mi sie wydaje? czy nie w 695sl też? zakładam ze 24 są lepszym rozwiązaniem niż 20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sz2p    2

Ojciec ma 690 sl i ma bęben z 24 nożami. Maszyna współpracuje z 6 rzędowym dziobakiem i jak narazie spisuje się bez zarzutów. Podstawa do dobry przegląd przed sezonem i po czyszczenia, konserwacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik987    0

Ojciec ma 690 sl i ma bęben z 24 nożami. Maszyna współpracuje z 6 rzędowym dziobakiem i jak narazie spisuje się bez zarzutów. Podstawa do dobry przegląd przed sezonem i po czyszczenia, konserwacja.

dawno kupiliście ile jeśli mozna wiedzieć daliście? w jakim stanie gniotownik stalnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sz2p    2

maszyna przepracowała 3 sezony rocznie kosząc w sumie ok 50 ha. Została ona sprowadzona z Niemiec gdzie używana była do zbioru zielonek więc gniotownik wygląda jak nowy. Stalnicę w przyszłym sezonie trzeba będzie odwrócić bo już trochę się zużyła. Do sieczkarni był podbieracz do traw oraz wspomniany 6 rzędowy dziobak. Maszyna jest w dość bogatej wersji, ma ok 360 KM, klima, nagrzewnica i autopilot. Ceny nie pamiętam ale oscylowała w granicach 75-80 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik987    0

maszyna przepracowała 3 sezony rocznie kosząc w sumie ok 50 ha. Została ona sprowadzona z Niemiec gdzie używana była do zbioru zielonek więc gniotownik wygląda jak nowy. Stalnicę w przyszłym sezonie trzeba będzie odwrócić bo już trochę się zużyła. Do sieczkarni był podbieracz do traw oraz wspomniany 6 rzędowy dziobak. Maszyna jest w dość bogatej wersji, ma ok 360 KM, klima, nagrzewnica i autopilot. Ceny nie pamiętam ale oscylowała w granicach 75-80 tys.

a jak z awariami przez te 3 sezony, dużo w sumie nie pracowała 50h na sezon to nic, u mnie miała by 150h na sezon, co to ten autopilot?z kąd kolega jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sz2p    2

Z awarii to w 2 roku poszło łożysko od napędu hydrostatu, a w tym roku poszedł pasek od napędu wentylatora. Jak na 150 ha to myślę że warto byłoby pomyśleć nad serią 800. Co do autopilota to działa on na zasadzie że gdy już wjedziesz w rząd to w hederze masz 2 czujniki (potencjometry z drucikami). Gdy skręcisz zmieniają się ich wartości rezystancji (zmienia się sygnał napięciowy). W sieczkarni masz moduł autopilota zraz z czujnikiem skrętu na tylnej osi. Moduł jest podłączony pod układ kierowniczy maszyny(2 elektrozawory) i sam kieruje tak żeby sieczkarnia cały czas trzymała się rzędów. W praktyce sprowadza się to do wjechania w rząd i wciśnięcia przycisku autopilota i maszyna jedzie w rzędzie sama.

Jestem z okolic Bydgoszczy.

Edytowano przez sz2p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik987    0

ok dasz jakiś kontakt jak bede kupywał to bym sie do cb wybrał zeby sie dowiedzie jak najwiecej, i jaka cena naprawy takiego łożyska czy paska

Edytowano przez rolnik987

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sz2p    2

ok dasz jakiś kontakt jak bede kupywał to bym sie do cb wybrał zeby sie dowiedzie jak najwiecej, i jaka cena naprawy takiego łożyska czy paska

Podeśle numer na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3    420

A mi się trafia claas jaguar 695 sl w niezłym stanie i za nie duże pieniądze tylko że ma sam podbieracz do zielonek 220cm szerokości i czy nie wiecie gdzie go można sprzedać i za jaką cenę bo w mojej okolicy to raczej chętnego nie będzie, więc jeśli ktoś wie gdzie można sprzedać taki podbieracz to niech napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek2000    0

witam jestem nowy na forum też jest temat kupna sieczkarni pytam darka3 z ciekawości czy to nie ten class z oto moto za 37500 jeśli to ten no to nie zazdroszcze porażka oglądałem bo mieszkam w tej samej miejscowości szykuj gruby portfel na remonty i on z 695 sl ma tylko kabine nic poza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobimarek    0

Witam!

Mam pytanie do posiadaczy claasa jaguara 695 sl (mega) , mianowicie , jakie macie obroty bębna na max obrotach silnika ? Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Marecki2922
      Witam , mam pytanie do posiadaczy claasa mega otóż mój egzemplarz ma problem z pobieraniem materiału , kosa tnie ładnie ślimak w hederze też ładnie przemieszcza słomę i dalej zaczyna się problem  , podajnik pobiera słomę ale większość materiału wraca górą podajnika , wygląda to tak jak gdyby pierwszy bęben młócący nie pobierał słomy  dzieje się to szczególnie w niskim i słabym zbożu którego w tym sezonie raczej nie zabraknie 
    • Przez Alchemik
      Czy części od JUMZa 6 AM/AL (starsza wersja -mała kabina)  pasują od JUMZa 6 KM/KL (duża kabina - zależnie od kraju itp chyba od 1988roku). Pomijając silnik gdzie w starszej wersji można trafić wersję bez wtrysku bezpośredniego, przekładni kierowniczej, czy są jeszcze jakieś różnice? Głównie interesuje mnie skrzynia biegów(Czy np. otwory pod przekładnię kierowniczą  różnią się? Cała pokrywa skrzyni?), ale informacja o innych podzespołach również będzie cenna.
      W skrócie: Jak bardzo starsza wersja JUMZa nadaje się na dawcę części dla nowszej wersji?
    • Przez chuck00
      Orientuje się ktoś z Was jak w miarę sprawnie zamontować gniotownik w 695SL? Trzeba zdemontować przednie lewe koło i z tej lewej strony próbować czy jakoś inaczej?
    • Przez jarczes
      Witam. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak włączyć ostrzenie noży w sieczkarni claas jaguar(682,690). Wiem jak uruchomić bęben w drugą stronę. Problem w tym że nie wiem co dalej.... 
    • Przez Misiaczek57
      Witam może ktoś z użytkowników forum wymieniała łożyska na walcu zgniarajacym kukurydzę w przystawce przed nożami wie jak wymienić. Czy należy rozebrać z dwóch stron i. jak zdjąć ta przekładnie z boku ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj