Skocz do zawartości

Zdjęcie

Motyl czy lej?

75 odpowiedzi na ten temat

#61 Share david85

david85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 28 marzec 2009 - 21:08

Motyl czy lej? kup sobie amazone jakiś mały używany sprowadzony z zachodu oni produkują je chyba już od 50 lat tam jest wszystko dopracowane a i stal lepsza nie jak w polskim rdza po roku a jedno tarczówka nigdy nie wysieje tak dobrze jak dwie tarcze jak jeszcze miałem leja próbowałem wysiać wapno ale się ciągle zapychał amazone 400 używany gdzieś 1500-2000 kupisz w dobrym stanie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Motyl czy lej? Dzisiaj, 09:03
  •  

#62 Share Dodi

Dodi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 28 marzec 2009 - 21:11

Motyl czy lej? Ja jak myślałem o zmianie siewnika nawozowego to w grę wchodzi jeszcze jakiś dwu tarczowy siewnik AMAZONE ale plany się zmieniły i kupiłem inny sprzęt

#63 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 28 marzec 2009 - 22:03

Motyl czy lej? Ale jak bedzie z nawozem pół na pół z wapnem nie zapcha się?
I co myślicie o kłosie dwutarczowym?
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share matiosiny

matiosiny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 17 kwiecień 2009 - 18:59

Motyl czy lej? http://www.allegro.p...l_jak_nowy.html
http://www.allegro.p...021_okazja.html
którego wybrac czy opłaca sie używany?

#65 Share wolf19 wolf19

wolf19
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 kwiecień 2009 - 19:12

Motyl czy lej? Pytasz sie "Którego wybrać?" to ja Ci odpowiadam, że ten nowy, bo nowe to nowe wiadomo, że dłuzej pochodzi, chociaz używanym w dobrym stanie tez bym nie pogardził.. ;)

#66 Share matiosiny

matiosiny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 17 kwiecień 2009 - 19:47

Motyl czy lej? Ale czy jak ma wszystko nowe z wierzchu to czy może byc zrąbany z wierzchu? Ile np. moze wychodzic taki pas skoro jest nowy i takie łożyska? Czy lepiej kupic nowego z gwarancją? ;) A może jakąś używke zachodnią?

#67 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 20 kwiecień 2009 - 13:41

Motyl czy lej? Motyl sieje na jedną strone co zrobic? ;)
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#68 Share Pawel330

Pawel330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,konie zimnokrwiste motoryzacja

Napisany 16 maj 2009 - 17:12

Motyl czy lej? Motylem to i mokre wapno nie granulowane rozsiejesz ponieważ taśma to pcha a w lejku trzeba jeździć we 2 jeden na ciągniku a drugi w lejku siedzi i pogrzebaczem przetyka
Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#69 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 12 wrzesień 2010 - 14:21

Motyl czy lej? Ja bym wybrał motyla, ponieważ można rozsiewać nawozy pyliste, mam kosa to wiem coś tym, a jak by miał być tylko do granulowanych to lej wystarczy

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#70 Share WitekW

WitekW

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 26 marzec 2012 - 22:24

Motyl czy lej? Do pylistych napewno lepszy motyl. Ale jak siałem wapno które było wilgotne to nawet w motylu się zawieszało.
demotywatory o rolnictwie www.dyndole.pl

#71 Share DamianWladimirecT25

DamianWladimirecT25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 06 kwiecień 2012 - 08:06

Motyl czy lej? motyl jest owiele leprzy od leja sam miałem leja więc wiem jak to z nim jest

#72 Share SylwekStaszewski

SylwekStaszewski

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 24 kwiecień 2012 - 10:53

Motyl czy lej? Motyl jest lepszy do rozsiewania nawozów pylistych i granulowanych. Lej tylko do Granulowanych.

#73 Share Sylwekx25

Sylwekx25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA

Napisany 27 luty 2013 - 10:07

Motyl czy lej? Nie wiedziałem gdzie napisać to napiszę tu. Orientuję się ktoś może czy dostałbym gdzieś kosz do motyla ? najlepiej nowy.

"Ziemia człowieka wydała i ziemia człowieka zje

#74 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 27 luty 2013 - 10:17

Motyl czy lej? U nich powinieneś dostać, w końcu to producent http://www.pom.com.p...p?id=54&lang=pl

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#75 Share stasiok

stasiok

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 14 marzec 2015 - 15:34

Motyl czy lej?

Witam,

Może coś podpowiecie gdyż jestem amatorem z małym siedliskiem po dziadkach. Mam C360 i chciałbym kupić rosiewacz nawozu do 1000. Poczytałem trochę postów i widzę że lejki jednotarczowe nie są zbyt dobrymi urządzeniami ale jak dla mnie wystarczy. W moich okolicach są dostępne lejki grasspolu, promaru. Oglądałem je dzisiaj i wiekszych róznic chyba nie ma, oba mają 4 łopaki. Na alegro znalzazłem podobny z 6 łopataki. Czy ktoś z was ma jakieś porównanie?

Maj jeszcze jedną sprawę jakiej długości wałek powinienem dobrać do takiego zestawu C360 + rozsiewacz lejek. A i jeszcze jedna sprawa wielkość lejka. Dla moich potrzeb jest wystarczajacy aby wsypać jednoroazowo np. 250 kg saletrzaku. Czy w taki lejek 300l to wejdzie czy brać coś wiekszego 350l, 400l. Tylko czy nie będzie problemu z kabiną.

Dzięki za info.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#76 Share metiu20

metiu20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 06 maj 2015 - 21:58

Motyl czy lej?

Witam, nie mogłem poradzić sobie z ustawieniem motyla. Większość nawozu leciała w lewo patrząc od tyłu. W końcu udało mi się go ustawić. Więc jak ustawić motyla gdy sieje "na lewo"?:) Tarczę wysiewającą cofnąłem ile pasek pozwolił do tyłu (im bardziej tym nawóz spada bliżej końca łopatki więc też szybciej zostaje z niej wyrzucony) po tym zabiegu było lepiej, więcej nawozu po prawej stronie. Drugą rzeczą było przesunięcie tarczy w prawą stronę (na ramie jest poprzeczny rowek to umożliwiający) dzięki temu tarcza wysiewająca ma więcej czasu by wziąć zamach z nawozem na sobie- jeszcze więcej nawozu po prawej stronie. Trzecią rzeczą jaką zrobiłem było przestawienie kąta łopatek. W instrukcji jest napisane, że do granulatu łopatki na otwór III, III-IV (pół na pół) lub IV. Jest to chyba jakiś błąd bo dopiero po ustawieniu łopatek na otwór II (łagodniejszy kąt natarcia) uzyskałem bardzo dobry jak na ten rozsiewacz efekt. Bałem się, że przez zmianę kąta zmniejszy się znacznie szerokość robocza, ale nie za bardzo. Motyl sieje mi tak jak potrzebuję, na 10-12m. Obroty wałka im są bliższe maksymalnym (540) tym też równomierniej będzie rozsiewał na obie strony. Pozdrawiam!;)

Dodaj odpowiedź