RolnikMateusz

Motyl czy lej?

Polecane posty

Filipo    15

duzo muwicie tu o rozsiewaczu kłos nigdy o nim nie słyszałem czy moze ktos zamiescic jego zdjecia?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Słyszałem, że kłos od motyla różni się tylko tym że tarcza obraca się w przeciwna stronę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

ja chciałem kupic teraz leja ale sąsiad ma leja i muwi ze on mu sieje na jdeną strone tzn. bardziej na prawo jak na lewo

czy to prawda????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

U mnie sasiad wapno siał lejem to mu sie ciągle zapychało i jeden siedział na rozsiewaczu i przepychał kijem a drugi jechał ciągnikiem


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek12    0

polecam lejka w twoim wypadku jest to bardziej korzystne rozwiązanie ponieważ:

- lejek jest bardo lekki jeśli masz niską szopę to w dwóch go spokojnie wniesiecie

- jest porostu tańszy i ma stosunkowo małe zapotrzebowanie mocy


ŻyJ SzybKo, Umrzyj Młodo..Zostaw Atrakcyjne Zwłoki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

Motyl trochę jest droższy od Lejka ale Motyl lepiej rozrzuca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

A czy motyl się zapycha? Lepiej kupic kłosa czy zachodni używany? Kłos za 2400zł a zachodni za 1000zł sieje nawozy pół na pół z wapnem. Ile kłos rozrzuca metrów pół na pół nawozu i wapna? :blink:


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

kup sobie amazone jakiś mały używany sprowadzony z zachodu oni produkują je chyba już od 50 lat tam jest wszystko dopracowane a i stal lepsza nie jak w polskim rdza po roku a jedno tarczówka nigdy nie wysieje tak dobrze jak dwie tarcze jak jeszcze miałem leja próbowałem wysiać wapno ale się ciągle zapychał amazone 400 używany gdzieś 1500-2000 kupisz w dobrym stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

Ja jak myślałem o zmianie siewnika nawozowego to w grę wchodzi jeszcze jakiś dwu tarczowy siewnik AMAZONE ale plany się zmieniły i kupiłem inny sprzęt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ale jak bedzie z nawozem pół na pół z wapnem nie zapcha się?

I co myślicie o kłosie dwutarczowym?


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

Pytasz sie "Którego wybrać?" to ja Ci odpowiadam, że ten nowy, bo nowe to nowe wiadomo, że dłuzej pochodzi, chociaz używanym w dobrym stanie tez bym nie pogardził.. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiosiny    0

Ale czy jak ma wszystko nowe z wierzchu to czy może byc zrąbany z wierzchu? Ile np. moze wychodzic taki pas skoro jest nowy i takie łożyska? Czy lepiej kupic nowego z gwarancją? ;) A może jakąś używke zachodnią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Motyl sieje na jedną strone co zrobic? ;)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel330    1

Motylem to i mokre wapno nie granulowane rozsiejesz ponieważ taśma to pcha a w lejku trzeba jeździć we 2 jeden na ciągniku a drugi w lejku siedzi i pogrzebaczem przetyka


Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Ja bym wybrał motyla, ponieważ można rozsiewać nawozy pyliste, mam kosa to wiem coś tym, a jak by miał być tylko do granulowanych to lej wystarczy


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WitekW    0

Do pylistych napewno lepszy motyl. Ale jak siałem wapno które było wilgotne to nawet w motylu się zawieszało.


demotywatory o rolnictwie www.dyndole.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5579

Nie wiedziałem gdzie napisać to napiszę tu. Orientuję się ktoś może czy dostałbym gdzieś kosz do motyla ? najlepiej nowy.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiok    0

Witam,

Może coś podpowiecie gdyż jestem amatorem z małym siedliskiem po dziadkach. Mam C360 i chciałbym kupić rosiewacz nawozu do 1000. Poczytałem trochę postów i widzę że lejki jednotarczowe nie są zbyt dobrymi urządzeniami ale jak dla mnie wystarczy. W moich okolicach są dostępne lejki grasspolu, promaru. Oglądałem je dzisiaj i wiekszych róznic chyba nie ma, oba mają 4 łopaki. Na alegro znalzazłem podobny z 6 łopataki. Czy ktoś z was ma jakieś porównanie?

Maj jeszcze jedną sprawę jakiej długości wałek powinienem dobrać do takiego zestawu C360 + rozsiewacz lejek. A i jeszcze jedna sprawa wielkość lejka. Dla moich potrzeb jest wystarczajacy aby wsypać jednoroazowo np. 250 kg saletrzaku. Czy w taki lejek 300l to wejdzie czy brać coś wiekszego 350l, 400l. Tylko czy nie będzie problemu z kabiną.

Dzięki za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj