Zaloguj się, aby obserwować  
ptak

Czy mechanizacja rolnictwa i technika rolicza i leśna to to samo?

Polecane posty

ptak    0

Czy to jest to samo czy to są dwie różne rzeczy? Nie wiem kurna, patrzę i połapać się w tym wszystkim nie mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bdg312    2

Ale to są kierunki??? w jednej uczelni??? Twoje pytanie nie jest sprecyzowane. Jeżeli jest to jedna uczelnia to kierunek to: Technika Rolnicza i Leśna, a na 3 roku do wyboru specjalność np. technika rolniczna. Jeżeli to są dwa różne kierunki to napewno nie będzie to, to samo. Np. zagadnienia i przedmioty poruszane na TRiL-u ( technika rol. i leśna ) będą mogły się zaczynać począwszy od mikrobiologii po budowe silników i ciągników. Mechanizacja rolnictwa to kierunek bardziej sprecyzowany, ale to i tak wszystko zależy od uczelni.

PS. Wg. mnie bardzo ważną rzeczą jest aby przyszły student dobrze sprawdził pod jaki wydział dany kierunek podlega. Bo ok. 30% przedmiotów będzie związanych z danym wydziałem.

Na stronach uczelni powinny być dostępne plany zajęć, a także "siatka przedmiotów" jakie będą wykładane na danym kierunku.

Najlepiej pytać o dany kierunek na danej uczelni, bo jedna drugiej nie równa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest to samo:) Na UP w Lublinie kiedyś była tylko mechanizacja. Teraz zrobili TRiL i specjalności wybiera się dopiero po 2-gim roku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez wlatcakomaruf
      Witam, chciałbym podzielić się z wami etapami budowy wyciągarki leśnej na własny użytek do ciągnika Wladimirec T-25. Ostatnimi czasy dużo czasu spędziliśmy w lesie na wyrobie drewna na zimę. Większość czasu było to obczesywanie i wynoszenie lub ręczne wyciąganie drewna do najbliższej ścieżki, drogi. Kosztowało to nas na prawdę sporo wysiłku a i tak z niektórych części lasu drewno nie zostało wyrobione, ponieważ ręcznie nie było sensu tak daleko ciągać a ciągnikiem nie było dojazdu. Dodam, że drewno nie miało wielkich średnic, jakieś 15cm, sporadycznie 20-25. Z młodnika wyciągaliśmy na drogę, tam robiliśmy stosy, a dalej ciągnikiem na pompie (miałem specjalnie przygotowaną do tego belkę, do której zaczepiałem łańcuchy http://www.agrofoto....mi-na-lancuchy/ ), krótko zapięte drewno niestety waliło po kołach. Postanowiliśmy na następną taką robotę zbudować wyciągarkę.
      Pierwsze co- wycieczka na złomowisko: https://plus.google....152468745215753 Taką wciągareczkę udało się nam zakupić. Nie jest to przekładnia ślimakowa, ale na własne potrzeby wystarczająca w zupełności. Musiałem tylko przerobić napęd z koła pasowego na WOM, od znajomego dostałem kawałek wałka https://plus.google....152468745215753 , który wyrównałem i dorobiłem do niego tulejkę https://plus.google....152468745215753 , za pomocą której założyłem WOM na wał od napędu wciągarki https://plus.google....152468745215753 . Wałek został ułożyskowany łożyskiem samonastawnym.
      Później przyszła kolej na konstrukcję całej ramy, na której miała być zamontowana wciągarka https://plus.google....152468745215753 . Tutaj także zostały wykorzystane ceowniki ze złomu. Musiałem trochę pokombinować, ponieważ nie chciałem aby podnoszenie, czy też opuszczanie uniemożliwiły pracę wałka odbioru mocy. Musiałem po prostu optymalnie dopasować wysokość wałka wciągarki do zakresu ruchu ramion podnośnika.
      Następnie przyszła kolej na "wymyślenie" rolki na linę, początkowo miały być 2 poziomo i 2 pionowo, ostatecznie wytoczyłem rolkę na linę https://plus.google....468745215753��i zamocowana została na tulei ruchomej, oba sworznie fi 20mm https://plus.google....152468745215753 .
      Później doszedł zaczep, wzmocnienia, osłona operatora, uchwyt na breszkę, łańcuchy.. https://plus.google....152468745215753
      Mając na uwadze cały czas, że jest to przekładnia zębata a nie ślimakowa byłem pewien, że lina sama będzie się lekko rozwijać, niestety po wstępnym nawinięciu liny okazało się, że człowiek nie ma na tyle siły i ochoty, żeby szarpać się z rozwijaniem. Przerobiliśmy więc połączenie wpustowe bębna liny z kołem zębatym na połączenie za pomocą kłów. https://plus.google....152468745215753 Gdy lina nie jest naprężona, kliny bardzo łatwo można wyjąć czy też włożyć.
      Biorąc pod uwagę, że ramiona Władka nie są zbyt masywne, nie nastawiam się na mygłowanie, a ewentualne delikatne dopchanie, poprawienie kłód.
      Całość jest jeszcze nieskończona, będzie z tyłu płyta, krata osłony zostanie wyłożona siatką, zaczep dostanie sworzeń z kulą, całość planuję pomalować na kolor pomarańczowy farbą chlorokauczukową.
      Teraz trochę danych:
      - szerokość ok 55cm;
      - długość ok 70cm
      - przełożenie 18,5:1 co daje przy prędkości wałka 540/min daje mi prędkość zwijania liny ok 10,2m/min ~ 17cm/sek a przy obrotach silnika nieco ponad 1000 i prędkości WOMu ok 340/min uzyskam 6,7m/min ~ 11cm/sek
      - wagi nie znam, ale jak skończę to zważę całość.
      PS nie wiem czy zdjęcia będą działać więc podaję link:
      https://plus.google....152468745215753
      Pozdrawiam i oczekuję licznych wypowiedzi.
      25.11.2013r.
      Dzisiaj ukończyłem budowę wyciągarki, zakupiłem farbę, ale z malowaniem poczekam chyba do wiosny.
      Pozdrawiam.
    • Przez Gemba
      Witam.
      Obecnie posiadam tytuł czeladniczy w zawodzie ślusarz.3 lata spedzone na zakładzie ślusarskim/mechanicznym(regenaracja sprężarek,spawanie kostrukcji stalowych,serwis hydrauliki siłowej koparek,serwis wówzków widłowych itd)w Zabrzu.Niestety o zatrudnieniu można zapomnieć 12 pracowników a reszta uczniowie.Niestety troche nie czuję się w tym zawodzie.Mam problemy z opanowaniem umiejetności toczenia w metalu, za to jako"serwistant" dawałem sobie świetnie rade.Myślałem nad mechanikiem samochodowym ale ogłoszeń nie ma za wiele a i sporo znajomych którzy wybrali tą droge szuka pracy za najniższa krajowa i nie mogą jej dostać...dlatego szukajac zawodów powiązanych z mechaniką(ogólno pojętą)znalazłem taki profil poczytalem troche i na szkole dziennej brzmi to ciekawie...Niestety mam problem ze znalezieniem takiego KKZ.Może ktoś zna szkołę(darmową,ponieważ nie mam pracy a i dojazd pociągami pewnie nie bedzie tani) organizującą taki KKZ jak najbliżej województwa śląskiego?
      Pytanie czy jest szansa na prace u kogoś po takim profilu?
      Czy osoba która NIGDY nie pracowała w gospodarstwie ma szanse opanować materiał?
      Jak wygląda kwestia prawa jazdy?jest wymagane jakieś?
      Jeżeli macie jakieś przydatne rady to też możecie dać, może ktoś miał podobny problem?
       
      Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez tom446
      Mam pytanie zdawał ktoś tego typu egzamin?Jakie były pytania?
    • Przez DanioTraktorzysta
      Witam. W tym roku kończę technikum rolnicze i zamierzam iść dalej na studia. To co mnie interesuje to wszelka technika rolnicza. Szukam dobrej uczelni z dobrze wyposażonym warsztatem praktycznym i odpowiednim podejściem do studenta. Chętnie rozważę się każdą uczelnię lecz wolałbym aby były one umiejscowione w jakichś większych miastach i najlepiej na południu kraju. 
       
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez lukasz4k6
      Witam,
      Chciałbym zaproponować Państwu promocyjną ofertę na oleje:
      - przekładniowe
      - przekładniowo-hydrauliczne
      - silnikowo-przekładniowo-hydrauliczne
      - silnikowe
      - hydrauliczne
      - smary
      - płyny do chłodnic
      - pozostałe
       
      W ofercie: niskie, średnie i wysokie klasy olei Orlen i Platinum !
       
       
       
      Wysyłamy na całą Polskę!
       
       
       
      Ceny w załączniku.
       
       
      Pozdrawiam
      Łukasz
       
      kom. 781-329-746

      Możliwość dobrania oleju na stronie - http://www.orlenoil.pl/PL/NaszaOferta/Strony/Dobierz-olej.aspx





×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj