Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy mechanizacja rolnictwa i technika rolicza i leśna to to samo?

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ptak

ptak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 04 listopad 2013 - 22:28

Czy mechanizacja rolnictwa i technika rolicza i leśna to to samo? Czy to jest to samo czy to są dwie różne rzeczy? Nie wiem kurna, patrzę i połapać się w tym wszystkim nie mogę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy mechanizacja rolnictwa i technika rolicza i leśna to to samo? Dzisiaj, 19:27
  •  

#2 Share bdg312

bdg312

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 20 listopad 2013 - 21:01

Czy mechanizacja rolnictwa i technika rolicza i leśna to to samo? Ale to są kierunki??? w jednej uczelni??? Twoje pytanie nie jest sprecyzowane. Jeżeli jest to jedna uczelnia to kierunek to: Technika Rolnicza i Leśna, a na 3 roku do wyboru specjalność np. technika rolniczna. Jeżeli to są dwa różne kierunki to napewno nie będzie to, to samo. Np. zagadnienia i przedmioty poruszane na TRiL-u ( technika rol. i leśna ) będą mogły się zaczynać począwszy od mikrobiologii po budowe silników i ciągników. Mechanizacja rolnictwa to kierunek bardziej sprecyzowany, ale to i tak wszystko zależy od uczelni.
PS. Wg. mnie bardzo ważną rzeczą jest aby przyszły student dobrze sprawdził pod jaki wydział dany kierunek podlega. Bo ok. 30% przedmiotów będzie związanych z danym wydziałem.
Na stronach uczelni powinny być dostępne plany zajęć, a także "siatka przedmiotów" jakie będą wykładane na danym kierunku.
Najlepiej pytać o dany kierunek na danej uczelni, bo jedna drugiej nie równa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy mechanizacja rolnictwa i technika rolicza i leśna to to samo? Dzisiaj, 19:27
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share snickers_2005

snickers_2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 12:34

Czy mechanizacja rolnictwa i technika rolicza i leśna to to samo? Tak to jest to samo:) Na UP w Lublinie kiedyś była tylko mechanizacja. Teraz zrobili TRiL i specjalności wybiera się dopiero po 2-gim roku:)