Skocz do zawartości

Zdjęcie

UG 2 & UG 3 - który lepszy??

46 odpowiedzi na ten temat

#21 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 06 listopad 2013 - 21:51

UG 2 & UG 3 - który lepszy?? Ale trzeba się pokazać że stać na obrotówkę ale trochę dziwna sprawa że obrotówki czy tam Kvernelanda nie trzeba ustawiać tylko zapinasz i wio w pole tylko szkoda że jeszcze same nie orzą.Ale z tego tematu widać że trzeba też pomedytować żeby je ustawić http://www.agrofoto....łóg#entry571005

Edytowany przez balcerek1, 06 listopad 2013 - 21:57.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
UG 2 & UG 3 - który lepszy?? Dzisiaj, 17:25
  •  

#22 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2125 postów

Napisany 07 listopad 2013 - 11:55

UG 2 & UG 3 - który lepszy?? Jak ja czytam te problemy z ustawieniem pługa do pracy to przyznam że nie do końca wiem o co chodzi. Jaki jest w tym problem? Wychowałem się na wsi, odkąd pamiętam był ciągnik i pług, jako dzieciak sam orałem na polu to ojciec mi ustawiał bo ja wiedziałem jak podnieść, opuścić i do przodu jechać:) Ale aby ustawić pług nie trzeba jakiś studiów kończyć czy kursów.
Ten wynalazek jak Kverneland po prostu słucha się tych regulacji i łatwiej to zrobić, ponad to trzyma głębokość i stawia mniejsze opory oraz nie trzeba w nim nic przerabiać w porównaniu do starych z UG lub nowych rzemieślników z targu.

#23 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 07 listopad 2013 - 13:25

UG 2 & UG 3 - który lepszy?? A ja jak na złomie widzę jakie ludzie lemiesze wyrzucają to aż się dziwię że ten pług wogóle orał. Zdarte prawie po otwory na śruby i wygląda jak kawałek płaskownika 5cm szer. I to ma orać- to jechało po wierzchu i gadanie że pług nic nie warty. Ja kupuję lemiesz na rynku za 22zł, oram sezon, potem naspawuję dziób z resora i znowu 2 lata i nowy lemiesz. I zawsze lemiesz ostry i idzie jak w masło i jest efekt orki choć pług rzemiosło.

#24 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 07 listopad 2013 - 14:53

UG 2 & UG 3 - który lepszy?? Kolego raz się połaszczyłem na tańsze to 1 ha nie zaorałem ,jak trafil na kamień to było po nim .
Balcerek nie chodzi o to by się pokazać ,jak by każdy tak patrzył jak Ty to by do dziś orali końmi .

#25 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 07 listopad 2013 - 16:03

UG 2 & UG 3 - który lepszy?? Ale za cenę lepszego 92zł umnie - mam 3szt ze śrubami i na browar zostaje. A lepszy jak na kamień trafi to pęknie i też do wywałki. A tu i tak najważniejszy dziób bo to on odpowiada za wgłębianie się pługa. Jak co niektórzy położą pług na lewo by się zagłębiał to normalne że nie będzie krył(dosypywał). Pług ma mieć poziomy i wtedy ładna orka jaki on by niebył a lemiesz jest podstawą.

#26 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 630 postów

Napisany 07 listopad 2013 - 17:24

UG 2 & UG 3 - który lepszy?? Pługi UG sa w miare dobre i dobrze kryja jedynie czego im brakuje to zabezpieczen przez co sie wykrzywia i potem tylko zostaje podkladki pod slupice podkładac :D

#27 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2125 postów

Napisany 08 listopad 2013 - 10:54

UG 2 & UG 3 - który lepszy?? Kolego Rolnik1973 - wszystko fajnie sobie tłumaczysz tylko co zrobić jak pług nie chce się zagłębiać, co Ci pomogą nowe lemiesze ( ja miałem zawsze wspawywany resor i klepane ), ustawienie poziomo pługa jak nie chce wchodzić w ziemię? Wiesz dlaczego niektórzy mają pługi nadane na dzioby lub pierwszy pług niżej? Bo nie mogą inaczej orać. Ziemia ziemi nie równa to prawda, warunki też są różne, np. w tym roku buraczyska jeszcze nie orane bo szkoda paliwa na takie klepisko, jak popada pójdzie orka. Zmieniłem pługi jakieś 6 lat temu i sam na własnej skórze doświadczyłem jaka może być różnica między pługiem a pługiem. Piszecie że to wina lemieszy, regulacji a ja wam napiszę po raz ostatni że to wina konstrukcji:)

#28 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2725 postów

Napisany 08 listopad 2013 - 11:30

UG 2 & UG 3 - który lepszy?? Te pługi były dobre kiedyś przy dużej ilości zabiegów agrotechnicznych - podorywki, bronowania, kultywator itp, obornika też ludzie kiedyś nie mieli dużo jak teraz i tylko pruszyli po polu 7-10 rozrótników na ha. Wszystko co urosło zbierano do stodoły, nie siano tak poplonów, nie było kukurydzy...

#29 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 08 listopad 2013 - 18:43

UG 2 & UG 3 - który lepszy?? Rolniku kupując lemiesze za 20zł nie dziwie się że myślisz o piwku dla spokojności oczywiście :P .

#30 Share sebastian84

sebastian84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 08 listopad 2013 - 19:39

UG 2 & UG 3 - który lepszy?? witam przeczytałem cały temat . Powiem tak mój kolega ma ug 3 i ja kiedyś pożyczałem od niego te pługi bo lepiej szły niż moje ug 2 przy c330 , kupiłem takie same pługi z tego samego rocznika i są gówno warte według tamtych , dziś się przyjrzałem to całe korpusy są zle przyspawane do ramy złe kąty itp całe muszę przerobić , po prostu robili jak im pasowało . Jeśli ktoś mówi że te pługi nadają się tylko na złom to morze trafił na taki syf jak ja . pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share tomek97777

tomek97777

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 29 wrzesień 2016 - 20:41

A na jaką szerokość orzą pługi grudziądzkie 2, a na jaką 3 ?

#32 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów

Napisany 30 wrzesień 2016 - 06:58

3 o 50% więcej niż 2 :rolleyes: :rolleyes: .

ZETOR TEAM

#33 Share m_i_c_h_a_l

m_i_c_h_a_l

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 30 wrzesień 2016 - 06:59

Weź sprzedaj oba i kup jakiś zagraniczny typu Kverneland, Overum czy Lemken. Wtedy będziesz wiedział co to dobry pług. Polecam 2x14" czyli 2x35cm, będzie o 10 cm więcej niż UG2 a 20cm mniej niż 3 lub 2x16" co da 2x40cm ale jak masz naprawdę ciężkie ziemie to możesz mieć ciężko z nim. Takie porównanie jak ty chcesz robić to nie ma sensu, bo ani 2 ani 3 dobrze nie orze.

Koledzy a jak się ma kwestia wytrzymałości lemieszy w tych zagranicznych pługach?

Pytam bo ja do UG 3 kupuję lemiesze po 32 zł i jak nie trafię na większy kamień to nawet długo wytrzymują a znajomy ma jakiś zachodni pług 3 x 15" i narzeka, że nowy kosztuje 160 zł.

Odnośnie ustawienia UG to tak jak koledzy piszą pług pługowi nierówny.

Ja mam UG 2 i UG 3, jak mam orkę to ja jadę UG 3 a szwagier UG 2 (oba ciągniki C 4011).

UG 3 robi robotę aż miło a tego UG 2 nie da rady ustawić. Jak nie ściąga ciągnika w stronę zaoranego to druga skiba wyskakuje :-(

#34 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2252 postów

Napisany 30 wrzesień 2016 - 07:22

UG 2 & UG 3 - który lepszy?? podstawowa sprawa... normalny pług ma jakieś zabezpieczenie i jeśli już kupi ten oryginalny lemiesz za 160zl to jedzie aż go zetrze... inna sprawa że są też zamienniki za połowę tej ceny i nie ma co płakać....
ojciec co roku kupował do UG 4x 32zl... ja do Lemkena przez 3lata jak go mam nie włożyłem nic choć to nowe nie było a lemiesz będzie kosztował 70-90zl

#35 Share Patryk1222

Patryk1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 30 wrzesień 2016 - 18:49

UG 2 & UG 3 - który lepszy?? Ja jak kupiłem lemiesze za 30zl to popołudniu już musiałem zjechać z pola bo się po prostu skończyły 2ha/jeden lemiesz a te z uni po 90 wytrzymują 6ha/lemiesz także koszt ten sam tylko przekładnia trzy razy tyle co do siły na wyginanie i pękanie to nie ma co porównywać plastelina vs stal.

A to że pług pochyla się na lewą stronę to nic dziwnego ja jak nie pochyle to na glinie nie ma mowy o orce bo co chwilę pług wysadza.
Na piasku to nawet bez lemieszy da się równo zaorac także różnie to bywa:))

#36 Share krzysiek1979

krzysiek1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 30 wrzesień 2016 - 19:20

Mam przyspawane resory na lemiesze po kilku ha prawie zero zuzycia w kolejnym przyspawane org. dluta UNI zaoralem jakies 40 ha i jeszcze drugie tyle wytrzymaja .Wszystkie lemiesze rynkowe i z wlasnego doswiadczenia radze tak zrobic i napewno posluza dluzej .

#37 Share Patryk1222

Patryk1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 01 październik 2016 - 06:35

UG 2 & UG 3 - który lepszy?? Do tych za 90 też spawam i wytrzymują drugie tyle z tym że jednak na początku idzie trochę ciężej orka i o dziwo częściej zrywa zabezpieczenia ja mimo wszystko polecam te z stali borowej.

#38 Share tomek97777

tomek97777

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 01 październik 2016 - 18:31

3 o 50% więcej niż 2 :rolleyes:

No to już wiem że skiby w pługu 2 i 3 skibowym mają tą samą szerokość. Jak jeszcze ktoś powie jaka to szerokość to już będe wszystko wiedział co chciałem wiedzieć. :rolleyes:

#39 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 01 październik 2016 - 19:22

Kolega wyżej napisał przypadkiem ,trzeba czytac

32cm

co do lemeszy ja biore od kowala  kute z resora kolejowego na to dluto z resora od autosana i na 20ha przez kilka lat wystarczy ,fakt 4ka obrotowa i areal nie za duży

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 02 październik 2016 - 08:10

No to już wiem że skiby w pługu 2 i 3 skibowym mają tą samą szerokość. Jak jeszcze ktoś powie jaka to szerokość to już będe wszystko wiedział co chciałem wiedzieć. :rolleyes:

Standardowa szerokość lemiesza to 30 cm, jednakże szerokość robocza pojedyńczego korpusu to 32 cm.

Pług dwu-skibowy zabiera 64 cm, zaś trzy-skibowy 96 cm.

Faktycznie odpowiedź na Twoje pytanie nie pada a to jednoznacznie wskazuje, że pomiar szerokości roboczej pługa jest bardzo skomplikowany. Często mam nieodparte wrażenie iż przerasta możliwości zarówno poznawcze, jak i umysłowe posiadaczy tych pługów. Nie przeszkadza im to jednak w głupich sporach, bo przecież każdy Polak to "znawca" lub "po to jest forum" i to wystarcza, żeby pisać co dusza zapragnie (nie na temat lub kłamstwa).

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.