Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy można zastąpić żmijkę dmuchawą ssąco tłoczącą?

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 04 listopad 2013 - 21:36

Czy można zastąpić żmijkę dmuchawą ssąco tłoczącą? Witam :)
Potrzebuje w gospodarstwie dobrej dmuchawy i żmijki. Pomyślałem że może by szło zastąpić dmuchawą ssąco tłoczącą żmijkę i w ten sposób zaoszczędzić trochę pieniędzy i lepiej wykorzystać jedną maszynę. Na logikę, myśle że jak sie wsadzi w bina końcówke rury to bez problemu powinna ssać i ładować zboże na pojazd. Pisze bo chciałem was spytać o zdanie co myślicie na ten temat? Może ktoś już tak robi. :)
Bardzo dziękuje za odpowiedzi :)
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy można zastąpić żmijkę dmuchawą ssąco tłoczącą? Dzisiaj, 07:10
  •  

#2 Share H3ni0

H3ni0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Zetor Team

Napisany 04 listopad 2013 - 21:55

Czy można zastąpić żmijkę dmuchawą ssąco tłoczącą? A moze nie sprzedawaj zmijki i tak duzo za nia nie dostaniesz a sie przyda.
KPZ "Zetor Team"

#3 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 04 listopad 2013 - 22:12

Czy można zastąpić żmijkę dmuchawą ssąco tłoczącą? Źle to sformułowałem bo ja nie mam tych urządzeń, i pytam o zdanie bo nie jestem pewien czy sama dmuchawa mi wystarczy. Czy ona mi wyciągnie zboże z BINów?
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share sakos2803

sakos2803

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 04 listopad 2013 - 22:26

Czy można zastąpić żmijkę dmuchawą ssąco tłoczącą? Wyciagnie ale latem 1614 miała co robic z taka dmuchawą żeby wyciągnać zboże z silosu.

#5 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 05 listopad 2013 - 08:38

Czy można zastąpić żmijkę dmuchawą ssąco tłoczącą? Wszystko ma swoje plusy i minusy. minus dmuchawy ssąco tłoczacej to zużycie prądu i czas załadunku no i troche hałasuje . Ostatnio tira 27t rzepaku ładowałem 5h. Plusy to że nie uszkadza ziarna zwłaszcza rzepaku tak jak żmijka, większa mobilnosć i rózne możliwosci załadunku czy rozładunku. W zbiornikach płaskodennych moze byc problem ale w lejowych to super sprawa do przesypywania ziarna (przewietrzania) zwłaszcza rzepaku czy zboża aby zbic wilgotność .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 05 listopad 2013 - 09:18

Czy można zastąpić żmijkę dmuchawą ssąco tłoczącą? Dmuchawa nie jest taka dobra jak by się zdawało. Ja kupiłem dmuchawę ssacą robiłem nią z 4 lata i kupiłem żmijkę do zbiorników.
Dmuchawa 7-10 ton dawała, Chodzi tu o wilgotność i wyrobienia łopatek. jak ściagłem górę i założyłem kosz, a do niej żmijką dawałem to z 12-13 t/h. Z prądem nie ma co sie przejmować, bo maja ma 15,5 kw i prądu pobierała niewiele więcej niż żmijka 4 kw. Bynajmnie zapłaciłem z 20% więcej niż za żmijkę.
Głośna i kurzy się dużo.
Fakt jest mobilna, wszędzie postawisz i robisz, i nie narobisz się.

Dodaj odpowiedź