Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mocowanie altka

98 odpowiedzi na ten temat

#81 Share lasku124

lasku124

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 23 listopad 2013 - 23:36

Mocowanie altka mtracz, czemu niby mam się bawić w dokładanie diód, skoro mogę założyć przekaźnik ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mocowanie altka Dzisiaj, 06:54
  •  

#82 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3924 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 09:27

Mocowanie altka Jak zwykle odbiegamy od tematu głównego.

Jeżeli w alternatorze jest taki element tj diody wzbudzenia to jest 9-diodowy : http://forum125p.pl/...�to��alternator

Patrząc po zdjęciu to powinien być 9 diodowy, ale nie mamy pewności czy przykładowy "Nowak" nie zamontował szczotek i regulatora od alternatora 9-diodowego do 6-diodowego co pasuje zamiennie bez problemu.

Poprawiłem

Proszę poprawić post. Umieszczanie tymczasowych linków jest zabronione. Grozi za to +1 pkt.

Edytowany przez Sadek, 24 listopad 2013 - 13:01.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#83 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 24 listopad 2013 - 10:26

Mocowanie altka @mtracz No rzeczywiście,powinno tak być.Pomyliły mi się B+ z D+. Dawno alternatora nie naprawiałem :D

Lepiej jest dołożyć mostek diód wzbudzenia bo wtedy jest prostszy układ.Czy jest alternator 9 czy6 diodowy to nie ma różnicy na wyprostowanie prądu, bo w jednym i w drugim są po trzy diody dodatnie i trzy ujemne.

@lasku124 jak rozbierałeś alternator to kabel od 67 był podłączony do uzwojenia czy do plastikowego mostka?
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#84 Share lasku124

lasku124

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 11:50

Mocowanie altka @locke and mtracz Nie zmienia to faktu, że tam też przejście mam tylko w 1 stronę ;)
Panowie, ja nadal nie rozumiem czemu mam przerabiać ten mój 6 diodowy na 9 diodowy ? Przecież wystarczy tylko zamontować przekaźnik, tylko powiedzcie jaki i to będzie już koniec moich kłopotów :)
Pozdrawiam :)

#85 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 24 listopad 2013 - 12:04

Mocowanie altka Jest to przekaźnik T-5170.
http://www.agrofoto....ania-dla-ursus/
Masz tu schemat podłączenia.
Posiedzisz trochę w elektryce to zrozumiesz dlaczego radzimy Ci przerobić alternator.

Aha, i regulator też zmieniasz na odpowiedni, bo ten nie będzie współpracował z tym przekaźnikiem.

Edytowany przez locke, 24 listopad 2013 - 12:08.

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#86 Share lasku124

lasku124

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 12:14

Mocowanie altka Kurcze, a na czym polegałaby przeróbka alternatora ? Bo może jednak lepiej i taniej wyjdzie go przerobić.. Wziąłbym go na praktę do szkoły i się zrobi. Tylko powiedzcie co i jak..

#87 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 24 listopad 2013 - 12:39

Mocowanie altka

@locke and mtracz Nie zmienia to faktu, że tam też przejście mam tylko w 1 stronę ;)

Czyli masz alternator dziewięciodiodowy. Nic nie musisz przerabiać. Skoro mierzyłeś tak jak napisano, czyli między D+ i śrubami to na pewno masz dziewięciodiodowy.

#88 Share lasku124

lasku124

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 13:00

Mocowanie altka @mtracz między B+ a D+ brak przejścia w żadną ze stron, między D+ a tymi 3 śrubkami odizolowanymi w obudowie przejście w jedną stronę. Czyli alternatorek 9 diodowy, uff :)

Tylko pytanie: Dlaczego on nie ładuje.. dawałem do kontrolki żarówkę 4w i też nic.. co tu jest grane. Jutro z rana dodam jeszcze wyniki pomiarów na odpalonym silniku :)

#89 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 18:11

Mocowanie altka Skoro masz wszystko dobrze podłączone to musi ładować. Niestety na odległość nie da się stwierdzić co jest nie tak, tym bardziej, że nie dysponujesz niczym więcej niż miernikiem z biedronki. Spróbuj jeszcze dać jako kontrolkę żarówkę 21W, a nawet H4 60W. Możesz jeszcze pomierzyć diody, tylko nie miernikiem a żarówką. I na tym Twoje możliwości się niestety kończą, bo wirnika jak i stojana nie sprawdzisz pod kątem zwarć międzyzwojowych, a są one bardzo prawdopodobne.

#90 Share lasku124

lasku124

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 16:39

Mocowanie altka Problem rozwiązany... w środku jakiś kabel był odlutowany... Altek ładuje ;)
Temat do zamknięcia, dzięki wielkie wszystkim Wam za pomoc : ))

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 22:39

Mocowanie altka Co to dokladnie byl za przewód?
Od czego?
Jedyny przewód lutowany w tym alternatorze jaki kojarze to przewód D+ do pierścienia z 3 diodami wzbudzenia.
Jakiś inny typ?
To jak pomiary wychodziły? :huh:

#92 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 29 listopad 2013 - 15:09

Mocowanie altka No właśnie nie wychodziły, bo przez dwa tygodnie walki z alternatorem nie raczył podać wyników na odpalonym silniku. A wtedy by wszystko wyszło.

#93 Share kamil927

kamil927

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 17 lipiec 2014 - 11:56

Mocowanie altka Panowie odświeżam bo teraz ja mam problem z alternatorem. Mam Elmota A124 nr fabryczny w FSO to 059488. Pisze w tym temacie bo mam problem podobny jak miał @lasku124 a mianowicie kontrolka nie gaśnie nie ważne na jakich obrotach. Podłączony wg tego schematu http://www.fotosik.p...1eea2e3acf7ce3d . Zmierzyłem też napięcia wg tej tabelki http://www.fotosik.p...8ed71a30b6cde2c i wyszło:

silnik wyłączony kluczyk wyjęty ze stacyjki
styki
30 - 12,59 V
15 - 0 V
67 - 0V

silnik wyłączony kluczyk w stacyjce
30 - 12,58 V
15 - 2,27 V
67 - 0,79 V

silnik włączony (gaz ustawiony na 800obr/min, alternator ma oryginalne koło pasowe) kluczyk w stacyjce
30 - 12,45 V
15 - 2,84 V
67 - 0,78 V

Kontrolka podpięta od styku 15 stacyjki przewodem 1mm2, żarówka w kontrolce 4W (była i 2W i było cały czas to samo)

Nie mam już pojęcia co mu dolega, jestem zielony do alternatorów i mam nadzieje że to tylko regulator napięcia a nie coś w środku. Dodaje załączniki jak to wygląda
IMG_20140716_181035.jpg
IMG_20140716_181041.jpg

#94 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 17 lipiec 2014 - 12:09

Mocowanie altka Pozostaje Ci rozebrać alternator i pomierzyć wszystko w środku i podstawić regulator.

#95 Share kamil927

kamil927

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 17 lipiec 2014 - 12:40

Mocowanie altka wyśle ojca do sklepu po regulator niech kupi nowy, jak nie pomoże to niech się z tym ktoś doświadczony bawi

edit:
byłem ciągnikiem u elektryka i stwierdził że musi być uszkodzony wewnątrz, oddałem ten alternator wujowi i szukam drugiego bo prądnicy nie będę spowrotem wkręcał

edit 2:
Po problemie. Ten oddałem wujowi i nie zdążyłem samemu poszukać a wujo dzwoni że jedzie na szrot i że mają tam drugi sprawny, okazał się rzeczywiście sprawny bo po wkręceniu i podłączeniu wzbudza się na 700 obr a kontrolka zapala się dopiero jak obroty spadną do 400-450

Edytowany przez kamil927, 18 lipiec 2014 - 22:06.

#96 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 08 sierpień 2014 - 18:30

Mocowanie altka To dobrze, że działa. Tylko zmień podpis pod swoim zdjęciem, bo masz napisane elektryka i elektrotechnika, a prostego A124 nie potrafisz opanować.

#97 Share kamil927

kamil927

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 08 sierpień 2014 - 20:21

Mocowanie altka To są zainteresowania a nie umiejętności ale skoro Cię to tak razi w oczy no to usunę
P.S. Zdaje się że to forum jest od pomagania a nie od komentowania

#98 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 08 sierpień 2014 - 20:43

Mocowanie altka Nic mi do tego, tylko dziwnie się czyta. Czyli mam rozumieć, że interesujesz się czymś o czym nie masz zielonego pojęcia. Ok, Twoja sprawa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#99 Share kamil927

kamil927

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 08 sierpień 2014 - 22:15

Mocowanie altka Interesuję się tym żeby się czegoś o tym nauczyć, dowiedzieć. Zauważ że mam raptem 17 lat

Edytowany przez kamil927, 08 sierpień 2014 - 22:16.