marius21

deutz 6.05 opinie na jego temat

Polecane posty

Witam kolegów.

Mój wujek ma model DX 6.05 z turem STOLLa kupiony 4 lata temu od Niemca .Używa go w gospodarstwie tylko do transportowania przyczep,presy na baloty i wyrzucania obornika z chlewni,czasami jakiś gruber. Ja pożyczam go do obornika,ale szczerze mówiąc wolałbym jakąś krótszą 80tkę,bo ten Deutz jest jednak długi z tym potężnym turem. Za to kultura pracy silnika,wspomaganie kierownicy i redukowanie biegów to sam luxus ;-).

 

Ale najważniejsze...

Dziś wyciągnąłem pierwszą głowicę (tą od kabiny strony),bo wygwizdało spod niej uszczelkę (prosta metalowa jakby pokryta miedzią podkładka średnicy tuleji). To była masakra jakaś. Otóż największy opór postawiła tylna częśc obudowy nawiewu wentylatora,która to jest we fabryce przykręcona do cylindra małymi śrubkami i co najgorsze do bloku główną szpilką mocującą głowicę do niego. Zeby wyjąć górą ten cylinder, naciąłem "gumówką" tą obudowę i wygiąłem blachę prostując do góry.

Zeby zrobić to po fachowemu,trzebaby wyciągnąć cały 6cylindrowy silnik na stół,by móc wykręcić jedną małą głowiczkę ...uff!

Silnik ma nakręcone jakieś 8 tyś.mth ale próg na tulei minimalny. Niestety tylko ta nieszczęsna uszczelka dała się we znaki i widać było,że to pierwszy jego remoncik.

Trudność w rozebraniu tego tłumaczę sobie tym,że Deutz robi z niezawodnych materiałów i rzadko się go naprawia,dlatego gdy się już coś zepsuje,to daje popalić. Podejrzewam,że jeszcze wiele mth przed nim.

Dla porównania,wujek ma też Zetora 16145 także z podobnym przebiegiem,ale remontowany był już wieeele razy ;-)

Pozdrawiam i pogody na życzenie życzę :D

 

E D I T: chciałem edytować swego posta,ale się pojawił na nowo,przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przecinak82    0

Panowie jak wam odpala ten ciągnik zimą???nie macie żadnych problemów???bo ja mam akumulator 100ah i jest on chyba zdecydowanie za słaby na zime?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marius21    0

MI to zależy jak zacząłem używać świec to zaraz akumulator padał teraz to od razu zapalam i jakoś to jest ale akumulator już mam stary i trzeba będzie kupić nowy :P zastanawiałem sie też nad użyciem szybko startu ale nie wiem czy to dobry pomysł co o tym sądzicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepek2    11

przecinak82 wymienial mi znajomy mechanik mowil ze łatwo poszlo a kosz jezeli chcesz kupić klocki w sklepie z częściami do traktorów to nie polecam bo wtedy klocki wynosą jakies 2 tys złotych głupota ja kupiłem identyczne kloscki w sklepie saochodowym i komplet wyniosł mnie 70 zl:)

Podaj namiary od jakiego samochodu pasują te klocki?

Mam AgroXtra 6.17 - trochę nowszy, ale tył może być podobny, silnik to wolnossąca 6-tka, tylko ma troszkę większą średnicę tłoków i 113 KM..


Brak roboty, nadmiar kasy = popieprzone w głowie. Rolnictwo ratuje mnie przed jednym i drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marius21    0

klocki od mercedesa beczki:)

 

Witam

mam pytanie gdzie w tym traktorze w silniku znajdują się dokładnie świece płomieniowe czy tez żarowe bo chcę wymienić dzięki za podpowiedzi pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marius21    0

odświeżam

 

pytanie jest post wyżej osoby potrafiące pomóc proszę o odpowiedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fabianek123    13

Koledzy kupiłem deutz fahr dx6.05 powiedzcie mi jaki jest schemat biegów ta mała wajcha przepatrzylem cały internet ....niema nigdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966
Dnia 6.02.2022 o 05:49, fabianek123 napisał:

Koledzy kupiłem deutz fahr dx6.05 powiedzcie mi jaki jest schemat biegów ta mała wajcha przepatrzylem cały internet ....niema nigdzie

Znalazłeś? Mam książkę serwisową i chyba jest twój model w niej też opisany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj