Skocz do zawartości

Zdjęcie

deutz 6.05 opinie na jego temat

80 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 10 luty 2008 - 11:06

deutz 6.05 opinie na jego temat No tylko, że troche jest dziwne i moim zdaniem raczej nie do wybrania w opcji po której stronie ciągnika ma się zbiorniczek na olej :D hehe...może te 3 lata przepaści między waszymi ciągnikami niosą za sobą nowe rozwiązania i usprawnienia, dlatego są takie same a inne.
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
deutz 6.05 opinie na jego temat Dzisiaj, 09:56
  •  

#62 Share KAROL0905

KAROL0905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oraz nowe technologie uprawy i hodowli

Napisany 10 luty 2008 - 11:44

deutz 6.05 opinie na jego temat różnice mogły być a zbiorniczek to u mnie morze być jako dodatkowy bo ja mam tuza i dodatkowe wyjscia hydrauliki z przodu

#63 Share marius21

marius21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 16 maj 2008 - 22:47

deutz 6.05 opinie na jego temat witam
dawno mnie tu nie bylo ale wrescie zdobylem zdjecia z mojego gospodarstwa ale nie moge ich umiescic ani zrobic swojego albumu jezeli mozecie mi napisac jak to zrobic to bylo by fajnie:) bo szczerze mowiac instrukcja na forum jest do bani z góry dzieki za pomoc

#64 Share marius21

marius21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 17 czerwiec 2009 - 13:05

deutz 6.05 opinie na jego temat witam
mam problem we swoim Deutzu natomiat problem polega na tym ze swieci sie ciagle kontrolka hamulca recznego mimo ze jest on wyłaczony wiecie jak amoze byc tego przyczyna i jak rozwiazac ten problem?

#65 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów
  • Zainteresowania:Kazda porażka jest nawozem sukcesu!

Napisany 17 czerwiec 2009 - 18:41

deutz 6.05 opinie na jego temat sprawdz czujnik prawdopodobnie jest zabrudzony i nie odbił bedzie prawdopodobnie to jego wina albo kabli które ida do niego gdzies jes moze zwarcie.
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)
szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

#66 Share przecinak82

przecinak82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 27 wrzesień 2009 - 09:41

deutz 6.05 opinie na jego temat Witam,ja mam DX 6.05 od kilku miesięcy i ogólne wrażenia z użytkowania maszyny mam dobre.Mam pytanie do uzytkowników tej marki-czy w Waszych DX przy dłuższej pracy grzeją sie pompy hydrauliczne???czy to jest normalne???bo u mnie tak jest.

#67 Share marius21

marius21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 27 wrzesień 2009 - 10:03

deutz 6.05 opinie na jego temat Witam
ja nic takiego nie zaobserwowałem

#68 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3532 postów

Napisany 27 wrzesień 2009 - 16:35

deutz 6.05 opinie na jego temat Normalna sprawa, że po długiej pracy pompy i skrzynia będą bardzo ciepłe.

#69 Share przecinak82

przecinak82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 27 wrzesień 2009 - 18:42

deutz 6.05 opinie na jego temat Uff to dobrze bo wymieniłem niedawno nowa pompe poniewaz stara była juz zużyta przy kupnie ciągnika.

#70 Share marius21

marius21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 28 wrzesień 2009 - 07:32

deutz 6.05 opinie na jego temat ile takla pompa kosztuje??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share przecinak82

przecinak82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 01 październik 2009 - 14:09

deutz 6.05 opinie na jego temat Za BOSCH REXROTH ZAPŁACIŁEM 2200 ZL BRUTTO ,a le troszke przepłaciłem bo terz mogę ja kupic za 1900zł-ale cuż po czasie nie czas.Jesli ktos by takową potrzebował służe pomocą.pompe sam wymieniłem nic trudnego.

Do marius21 ja niedawno miałem ten sam problem-musisz odkęcić w kabinie osłonę tą z prawej strony przy kierownicy gdzie jest dzwignia do gazu ręcznego-tam są pompki hamulcowe odłącz kabelek od nich i włącz go ponownie, powinno pomóc.Jesli nie pomoze dolej płynu hamulcowego do zbiorniczka, który bedziesz widział gdy odkręcisz tą osłone.

#72 Share marius21

marius21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 01 październik 2009 - 18:39

deutz 6.05 opinie na jego temat przecinak82 już to naprawiłem do tego doszła jeszcze wymiana klocków hamulcowych i teraz hamulce są brzytwa:)

#73 Share przecinak82

przecinak82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 02 październik 2009 - 07:44

deutz 6.05 opinie na jego temat A jak tam sprawa wymiany klocków sie przedstawia-skomplikowana sprawa,dużo roboty???zmieniłeś sam???ile Cie taka wymiana wyniosła??

#74 Share Wojtekbezportek

Wojtekbezportek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 27 październik 2009 - 19:33

deutz 6.05 opinie na jego temat Witam kolegów.
Mój wujek ma model DX 6.05 z turem STOLLa kupiony 4 lata temu od Niemca .Używa go w gospodarstwie tylko do transportowania przyczep,presy na baloty i wyrzucania obornika z chlewni,czasami jakiś gruber. Ja pożyczam go do obornika,ale szczerze mówiąc wolałbym jakąś krótszą 80tkę,bo ten Deutz jest jednak długi z tym potężnym turem. Za to kultura pracy silnika,wspomaganie kierownicy i redukowanie biegów to sam luxus ;-).

Ale najważniejsze...
Dziś wyciągnąłem pierwszą głowicę (tą od kabiny strony),bo wygwizdało spod niej uszczelkę (proste miedziane kółeczko średnicy tuleji). To była masakra jakaś. Otóż największy opór postawiła tylna częśc obudowy nawiewu wentylatora,która to jest we fabryce przykręcona do cylindra małymi śrubkami i co najgorsze do bloku główną szpilką mocującą głowicę do niego. Zeby wyjąć górą ten cylinder, naciąłem "gumówką" tą obudowę i wygiąłem blachę prostując do góry.
Zeby zrobić to po fachowemu,trzebaby wyciągnąć cały 6cylindrowy silnik na stół,by móc wykręcić jedną małą głowiczkę ...uff!
Silnik ma nakręcone jakieś 8 tyś.mth ale próg na tulei minimalny. Niestety tylko ta nieszczęsna uszczelka dała się we znaki i widać było,że to pierwszy jego remoncik.
Trudność w rozebraniu tego tłumaczę sobie tym,że Deutz robi z niezawodnych materiałów i rzadko się go naprawia,dlatego gdy się już coś zepsuje,to daje popalić. Podejrzewam,że jeszcze wiele mth przed nim.
Dla porównania,wujek ma też Zetora 16145 także z podobnym przebiegiem,ale remontowany był już wieeele razy ;-)
Pozdrawiam i pogody na życzenie życzę ;)

#75 Share marius21

marius21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 27 październik 2009 - 21:47

deutz 6.05 opinie na jego temat przecinak82 wymienial mi znajomy mechanik mowil ze łatwo poszlo a kosz jezeli chcesz kupić klocki w sklepie z częściami do traktorów to nie polecam bo wtedy klocki wynosą jakies 2 tys złotych głupota ja kupiłem identyczne kloscki w sklepie saochodowym i komplet wyniosł mnie 70 zl:)

#76 Share Wojtekbezportek

Wojtekbezportek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 28 październik 2009 - 18:48

Witam kolegów.
Mój wujek ma model DX 6.05 z turem STOLLa kupiony 4 lata temu od Niemca .Używa go w gospodarstwie tylko do transportowania przyczep,presy na baloty i wyrzucania obornika z chlewni,czasami jakiś gruber. Ja pożyczam go do obornika,ale szczerze mówiąc wolałbym jakąś krótszą 80tkę,bo ten Deutz jest jednak długi z tym potężnym turem. Za to kultura pracy silnika,wspomaganie kierownicy i redukowanie biegów to sam luxus ;-).

Ale najważniejsze...
Dziś wyciągnąłem pierwszą głowicę (tą od kabiny strony),bo wygwizdało spod niej uszczelkę (prosta metalowa jakby pokryta miedzią podkładka średnicy tuleji). To była masakra jakaś. Otóż największy opór postawiła tylna częśc obudowy nawiewu wentylatora,która to jest we fabryce przykręcona do cylindra małymi śrubkami i co najgorsze do bloku główną szpilką mocującą głowicę do niego. Zeby wyjąć górą ten cylinder, naciąłem "gumówką" tą obudowę i wygiąłem blachę prostując do góry.
Zeby zrobić to po fachowemu,trzebaby wyciągnąć cały 6cylindrowy silnik na stół,by móc wykręcić jedną małą głowiczkę ...uff!
Silnik ma nakręcone jakieś 8 tyś.mth ale próg na tulei minimalny. Niestety tylko ta nieszczęsna uszczelka dała się we znaki i widać było,że to pierwszy jego remoncik.
Trudność w rozebraniu tego tłumaczę sobie tym,że Deutz robi z niezawodnych materiałów i rzadko się go naprawia,dlatego gdy się już coś zepsuje,to daje popalić. Podejrzewam,że jeszcze wiele mth przed nim.
Dla porównania,wujek ma też Zetora 16145 także z podobnym przebiegiem,ale remontowany był już wieeele razy ;-)
Pozdrawiam i pogody na życzenie życzę :D

E D I T: chciałem edytować swego posta,ale się pojawił na nowo,przepraszam.

#77 Share przecinak82

przecinak82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 01 listopad 2009 - 16:32

deutz 6.05 opinie na jego temat Panowie jak wam odpala ten ciągnik zimą???nie macie żadnych problemów???bo ja mam akumulator 100ah i jest on chyba zdecydowanie za słaby na zime?

#78 Share marius21

marius21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 06 listopad 2009 - 10:02

deutz 6.05 opinie na jego temat MI to zależy jak zacząłem używać świec to zaraz akumulator padał teraz to od razu zapalam i jakoś to jest ale akumulator już mam stary i trzeba będzie kupić nowy :P zastanawiałem sie też nad użyciem szybko startu ale nie wiem czy to dobry pomysł co o tym sądzicie??

#79 Share szczepek2

szczepek2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 06 listopad 2009 - 20:35

przecinak82 wymienial mi znajomy mechanik mowil ze łatwo poszlo a kosz jezeli chcesz kupić klocki w sklepie z częściami do traktorów to nie polecam bo wtedy klocki wynosą jakies 2 tys złotych głupota ja kupiłem identyczne kloscki w sklepie saochodowym i komplet wyniosł mnie 70 zl:)

Podaj namiary od jakiego samochodu pasują te klocki?
Mam AgroXtra 6.17 - trochę nowszy, ale tył może być podobny, silnik to wolnossąca 6-tka, tylko ma troszkę większą średnicę tłoków i 113 KM..
Brak roboty, nadmiar kasy = popieprzone w głowie. Rolnictwo ratuje mnie przed jednym i drugim.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share marius21

marius21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 09 listopad 2009 - 20:10

deutz 6.05 opinie na jego temat klocki od mercedesa beczki:)

Witam
mam pytanie gdzie w tym traktorze w silniku znajdują się dokładnie świece płomieniowe czy tez żarowe bo chcę wymienić dzięki za podpowiedzi pozdrawiam

Dodaj odpowiedź