marius21

deutz 6.05 opinie na jego temat

Polecane posty

KAROL0905    2

ja takiego czegoś nie mam ale sadze że po wciśnięciu biegi zmienią sie cna bardzobardzo wolne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marius21    0

no wlasnie nie wiem na jednej dzwigni sa literki R,H,L,M na drugiej dzwigni sa biegi od 1 do 6 plus ten guzik z trzema literami L i nie weim o co z nim chodzi :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Odpal ciągnik i pokombinuj. Zobaczysz czy coś zmienia się z przełożeniami B)

Może nic nie popsujesz B)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

z góry szło to przewidzieć bo u mnie jest L to są biegi wolne a LL to biegi bardzo wolne 2km/h a może mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

z góry szło to przewidzieć bo u mnie jest L to są biegi wolne a LL to biegi bardzo wolne 2km/h a może mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Karol znów Ci się chyba internet przywiesił :D

No i tak jak mówiłem, najlepiej jest metodą prób i błędów. Raz dwa doszedleś co do czego B)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

nawet nie wiedziałem że tu poszły 2 posty ta rąbana radiówka

 

Nie wiem mariusz czym jeszcze mogą sie różnić nasze ciągniki i jaka jest przyczyna różnic mój deutz jest z 1987 a twój???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marius21    0

ja tez nie moj jest z 1990 roku moze to zalezy od wybranego wyposazenia przez 1 włascicieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

wszystko możliwe dziś przy zakupie ciągnika można wybrać tyle opcji dodatkowych ze jego cena będzie 1,5 raza droższa niż wyjściówką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

No tylko, że troche jest dziwne i moim zdaniem raczej nie do wybrania w opcji po której stronie ciągnika ma się zbiorniczek na olej :D hehe...może te 3 lata przepaści między waszymi ciągnikami niosą za sobą nowe rozwiązania i usprawnienia, dlatego są takie same a inne.


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

różnice mogły być a zbiorniczek to u mnie morze być jako dodatkowy bo ja mam tuza i dodatkowe wyjscia hydrauliki z przodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marius21    0

witam

dawno mnie tu nie bylo ale wrescie zdobylem zdjecia z mojego gospodarstwa ale nie moge ich umiescic ani zrobic swojego albumu jezeli mozecie mi napisac jak to zrobic to bylo by fajnie:) bo szczerze mowiac instrukcja na forum jest do bani z góry dzieki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marius21    0

witam

mam problem we swoim Deutzu natomiat problem polega na tym ze swieci sie ciagle kontrolka hamulca recznego mimo ze jest on wyłaczony wiecie jak amoze byc tego przyczyna i jak rozwiazac ten problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

sprawdz czujnik prawdopodobnie jest zabrudzony i nie odbił bedzie prawdopodobnie to jego wina albo kabli które ida do niego gdzies jes moze zwarcie.


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przecinak82    0

Witam,ja mam DX 6.05 od kilku miesięcy i ogólne wrażenia z użytkowania maszyny mam dobre.Mam pytanie do uzytkowników tej marki-czy w Waszych DX przy dłuższej pracy grzeją sie pompy hydrauliczne???czy to jest normalne???bo u mnie tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Normalna sprawa, że po długiej pracy pompy i skrzynia będą bardzo ciepłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przecinak82    0

Za BOSCH REXROTH ZAPŁACIŁEM 2200 ZL BRUTTO ,a le troszke przepłaciłem bo terz mogę ja kupic za 1900zł-ale cuż po czasie nie czas.Jesli ktos by takową potrzebował służe pomocą.pompe sam wymieniłem nic trudnego.

 

Do marius21 ja niedawno miałem ten sam problem-musisz odkęcić w kabinie osłonę tą z prawej strony przy kierownicy gdzie jest dzwignia do gazu ręcznego-tam są pompki hamulcowe odłącz kabelek od nich i włącz go ponownie, powinno pomóc.Jesli nie pomoze dolej płynu hamulcowego do zbiorniczka, który bedziesz widział gdy odkręcisz tą osłone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marius21    0

przecinak82 już to naprawiłem do tego doszła jeszcze wymiana klocków hamulcowych i teraz hamulce są brzytwa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przecinak82    0

A jak tam sprawa wymiany klocków sie przedstawia-skomplikowana sprawa,dużo roboty???zmieniłeś sam???ile Cie taka wymiana wyniosła??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

Mój wujek ma model DX 6.05 z turem STOLLa kupiony 4 lata temu od Niemca .Używa go w gospodarstwie tylko do transportowania przyczep,presy na baloty i wyrzucania obornika z chlewni,czasami jakiś gruber. Ja pożyczam go do obornika,ale szczerze mówiąc wolałbym jakąś krótszą 80tkę,bo ten Deutz jest jednak długi z tym potężnym turem. Za to kultura pracy silnika,wspomaganie kierownicy i redukowanie biegów to sam luxus ;-).

 

Ale najważniejsze...

Dziś wyciągnąłem pierwszą głowicę (tą od kabiny strony),bo wygwizdało spod niej uszczelkę (proste miedziane kółeczko średnicy tuleji). To była masakra jakaś. Otóż największy opór postawiła tylna częśc obudowy nawiewu wentylatora,która to jest we fabryce przykręcona do cylindra małymi śrubkami i co najgorsze do bloku główną szpilką mocującą głowicę do niego. Zeby wyjąć górą ten cylinder, naciąłem "gumówką" tą obudowę i wygiąłem blachę prostując do góry.

Zeby zrobić to po fachowemu,trzebaby wyciągnąć cały 6cylindrowy silnik na stół,by móc wykręcić jedną małą głowiczkę ...uff!

Silnik ma nakręcone jakieś 8 tyś.mth ale próg na tulei minimalny. Niestety tylko ta nieszczęsna uszczelka dała się we znaki i widać było,że to pierwszy jego remoncik.

Trudność w rozebraniu tego tłumaczę sobie tym,że Deutz robi z niezawodnych materiałów i rzadko się go naprawia,dlatego gdy się już coś zepsuje,to daje popalić. Podejrzewam,że jeszcze wiele mth przed nim.

Dla porównania,wujek ma też Zetora 16145 także z podobnym przebiegiem,ale remontowany był już wieeele razy ;-)

Pozdrawiam i pogody na życzenie życzę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marius21    0

przecinak82 wymienial mi znajomy mechanik mowil ze łatwo poszlo a kosz jezeli chcesz kupić klocki w sklepie z częściami do traktorów to nie polecam bo wtedy klocki wynosą jakies 2 tys złotych głupota ja kupiłem identyczne kloscki w sklepie saochodowym i komplet wyniosł mnie 70 zl:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz_142
      Witam. Kupiłem lamborghini r7.210 2008r. 
      Mam problem z przełączeniem dźwigni tw. biegi szosowe-polowe. Nie da się przełączyć. 
      Wie ktoś co jest przyczyną? Albo jak powinno się to przełączać? 
    • Przez gogo500
      Witam posiadam ciągnik Same laser 90 i nagle znikneły mi chamulce niewiem czo mam wlac prosze o pomoc
    • Przez 19seba
      Witam ,mam pytanie wie ktoś czemu nie zawsze rozłączy przedni napęd ? Włączać , włącza zawsze a nie zawsze rozłączy i słychać że wyje w czasie jazdy , kontrolka się włącza i wyłącza normalnie 
    • Przez Grzenio
      Wie ktoś może co oznacza błąd nr 85 w DF agrotronie z 2008 r.
      Może ktoś już spotkał się z tym błędem?
      Z góry dzieki za pomoc.
    • Przez mpomykala
      Witam,
      Czy posiada ktoś do sprzedania instrukcję napraw do ciągnika Deutz dx4.50 lub innego modelu DX?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj