Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik 90-110 km jaki wybrać ?

30 odpowiedzi na ten temat

#21 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1862 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 26 grudzień 2013 - 19:37

Ciągnik 90-110 km jaki wybrać ? Poszukaj Valmeta 6400 lub 6600 kupisz model z prawie 2000r do ciężkich prac jest to wg mnie jedna z najlepszych opcji - silnik masz nad osią, biegów dużo do wyboru (36/36) EHR. Krótko mówiąc prosty, solidny ale i komfortowy koń pociągowy ;)

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik 90-110 km jaki wybrać ? Dzisiaj, 07:06
  •  

#22 Share skrzynia662

skrzynia662

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo
    mechanik

Napisany 28 grudzień 2013 - 19:32

Ciągnik 90-110 km jaki wybrać ? Ja bym twoim zdaniem wybierał pomiędzy john deerem i fendem. Masseya bym sobie odpuścił ponieważ sam je oglądałem ale mają strasznie bardzo dużo elektorniki. Rewers elektryczny, ehr, 4 półbiegi A,B,C,D. przerzutka z zółwia na zająca ele-hydrauliczna . Ale to już twój wybór, ja 2 tyg temu kupiłem Fenda 311 lsa 1990r i myślę że Fendt to Fendt, komfortu dużego nie ma w starszej kabinie, ale są to mocne ciągniki i nie tak bardzo paliwożerne ;)

#23 Share krzysztoftores

krzysztoftores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 28 grudzień 2013 - 23:05

Ciągnik 90-110 km jaki wybrać ? Kolego ja posiadam mf od 3 lat.Jak na dzien dzisiejszy niemam z nim zadnego problemu ico najwazniesze traktor jest ekonomiczy .Tez wachalem sie przy zakupie pomiedzy mf a fendem bo to tez dobry traktor .Z koleji jak ja mialem dac duzo wiecej kasy za fenda ktory byl 8 czy 10 lat starszy czyli wiecej mtg to wybor padl na mf .Co do jon deere to moi znajomi z okolicy nazekaja na duze zuzycie paliwa no i ceny czesci wysokie.Wybor nalezy do ciebie.

#24 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 874 postów

Napisany 29 grudzień 2013 - 21:13

Ciągnik 90-110 km jaki wybrać ? U nas również panuje opinia że John pali duzo ale i mocy mu nie brakuje, bezawaryjny. Fendt, oszczędny i bezawaryjny. A MF tutaj już tak różowo nie jest i stąd moje obawy, podobno trzeba lać dobre oleje do skrzyni i nie mieszać od innych maszyn, problemy z elektryką, problemy ze skrzynią. Gdyby więcej było pozytywnych opini to od razu bym leciał po MF bo uważam że ciągniki (Fendt i JD) nie są warte cen jakie żądają za nie sprzedawcy. Bez przesady ciągnik 20 letni a cena 100 tyś. Mam Zetora i nie jest to ciągnik, który chciałbym mieć (opinia kolegów jest podobna, dość awaryjne, problemy z półbiegami, silnikami, paliwożerne, mułowate). Patrzyłem za Case MX100. Bardzo mało opini na ich temat, cenowo przystępne. Jeden nawet oglądałem to bardzo zwrotny, oszczędny (wg sprzedawcy), ogólnie pozytywne wrażenie. Case seria 5100 podobno bezawaryjne ciągniki.

Zamienię pług 3 x 30,35,40 na 3 x 50. Kontakt na PW

#25 Share juras390

juras390

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów

Napisany 29 grudzień 2013 - 21:58

Ciągnik 90-110 km jaki wybrać ? ja mam jd 6310 100kM spalanie w orce 10/ha 4 pług talerzówa 3.6 ruska agregat uprawowo-siewny 3m mam go 3-lata niezawodny i warty swej ceny dałem za nigo 73000 zł rocznik 2000 przebieg 8400 pracuje na 50 Ha

#26 Share rob_1972

rob_1972

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 29 grudzień 2013 - 21:59

Ciągnik 90-110 km jaki wybrać ? MTZ. cena vs jakosć.-pod tym kątem oceniaj ciągniki. Prosty w konstrukcji, częsci tanie, dość bezawaryjny. I nie jest tak naszpikowany (chińską) elektroniką.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share krzysztoftores

krzysztoftores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 29 grudzień 2013 - 22:37

Ciągnik 90-110 km jaki wybrać ? kolego kazdy traktor bedzie ci chodzil do puki kupisz go z autetyczna liczba motogodzin .A jezeli chodzi o oleje to niestety kazdy zachodni ciagnik ktory ma juz troche bajerow typu polbiegi czy skrzynia bezstopniowa albo powershift oleju sie nie miesza bo to prowadzi pozniej do awari.No i jeszcze jedno to ze ludzie maja problemy z elektronika to sami do tego tez sie przyczyniaja bo jak wystapil jakis problem w ciagniku to nie ciagnie sie kabelkow na krotko a w polsce to norma.Co do case to tez jest opinia podobna jak do mf jezeli chodzi o skrzynie czy elektronike, Jak sie decydujesz na zakup ciagnika z bajerami niewazne jakiej marki to wczesniej czy pozniej jakies komplikacje z elektronika maga wystapic bo niema traktorow bezawaryjnych

#28 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 874 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 12:43

Ciągnik 90-110 km jaki wybrać ? A co myślicie o Renault? Troche poczytałem i ludzie piszą że nie doceniane ciągniki. Silnik taki sam jak Fendt lub JD, nie wiem jakie mają skrzynie? Np taki Ares 550. Czym się różni 550 od 556?

Zamienię pług 3 x 30,35,40 na 3 x 50. Kontakt na PW

#29 Share popek007

popek007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 13:35

Ciągnik 90-110 km jaki wybrać ? Ja bym ci radził dłużej to dłużej poszukac ale jak byś znalazł internationala 956xl 4x4 fajnego ludzie im dają zle opinie bo pojedzie taki jeden do handlaża kupi połamańca bo ładnie pomalowany i potem się dziwi że to chodzić nie chce ale jak na spokojnie poszukasz po rozglądasz się to coś fajnego znajdziesz nawet jak coś ciekawego się pojawia to na alegro czy tablicy wisi góra tydzień mam nadzieję że pomoglem :rolleyes:.

Edytowany przez popek007, 06 styczeń 2014 - 14:55.

#30 Share Student94

Student94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 19:19

Ciągnik 90-110 km jaki wybrać ? Witam my także mamy zamiar zakupić ciągnik w takim przedziale i zastanawiamy się z tatą pomiędzy renault 103.xx, 106.xx, case 51xx, mf 61xx a także landini legend 105
no i co przykuło moją uwagę czytając wiele tematów o ciągnikach, że nigdzie nie moge znaleźć opinii o tym landini. Dlaczego?? Czyżby aż tak mało ich u nas pracowało?? Wg mnie to są jedne z prościejszych i dobrze zbudowanych maszyn, no i także cena do wieku i przebiegu nie jest kosmiczna. Z góry dzięki za odp:D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1862 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 06 styczeń 2014 - 10:55

Ciągnik 90-110 km jaki wybrać ? Wujek od 2 lat użytkuje Legenda 130 zastąpił on wysłużonego MF 3080 który więcej stał niż robił. Ogólnie nie słyszałem aby na niego narzekał jedynie co ostatnio pojawiło się to jakiś problem z załączaniem napędu.

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Dodaj odpowiedź