Grzark

MF 590 nie działa przyspieszacz

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Grzark    5

witam mam takie zapytanie do użytkowników MF 590 4x4 ponieważ nie działa przyspieszacz proszę o pomoc jesli ktoś miał już tym problem i jak to rozwiązał z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawin698    7

Witam. Pisząc przyspieszacz masz na myśli półbieg z hydraulicznym przełożeniem żółw zając? Jeśli tak to mój sąsiad ma MF 575 z 4x4 i miał taki sam problem bo chodził tylko na żółwiu. Powodem były zużyte tarczki na sprzęgle. Dostęp jest tylko po rozpołowieniu skrzyni biegów, co w tych ciągnikach nie jest trudne ale z tego co od sąsiada wiem to koszt tarczek do tego sprzęgła jest dość wysoki. Niestety on na wiosnę wyjścia nie miał i je wymienił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil0012    2

Witam. ma mf 698 t i tez mam problem z przyspieszaczem, chodzi tylko na wolnym a jak przezucam na szybkie to zaraz sam sie przelacza na wolne. pompa zebata jest dobra. Mial ktos z was takie objawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

u mnie zniknal calkiem zolw zajac w 675 i czesci kupowalem u Korbankow - tarczka kosztowala cos ok 60 zl a przedkladka do tarczki niecale 50 zl - ceny jak na allegro ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cezar12    0

koledzy pomocy. Mam MF 675 i także zginął żółw zająć całkowicie (pisząc żółw zająć mam na myśli dzwignię znajdująca się z prawej str. kierownicy, podczas jazdy przełączyłem i przestał jechać i teraz ani do przodu ani do tyłu. Pisaliście powyżej że to może być wina tarczek- ale o które tarczki chodzi? Te które są na sprzegle ( tarcza cierna???) czy jest jeszcze jedno sprzegło? Rozpułowic skrzynie biegów to znaczy odjechać samym silnikiem czy jeszcze dalej rozbierać? Nie wiem o które dokładnie wam chodzi sprzegło to które jest zaraz za silnikiem? Pomóżcie bo mój ciapek rozebrany w garażu a ja dalej nie wiem co i jak......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

trzeba 2 razy rozpo;pwicz czyli odjechać silnikiem a później skrzynią biegów i tam będzie sprzęgło z kilkoma tarczkami ciernymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Ale kotleta odgrzales ro raz. Po drugie gdzie w 675 masz elektrozawor od wzmacniacza momentu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dymo2000
      Mam problem z przyspieszaczem który nie chce mi się załączyć w CASE 4230. Słychać jakby chodził zawór przy przełączniu przyciskiem. ponadto przy dobijaniu belki w rolce wałek samoczynnie stawał. Czy ktoś wie co mogło się stać? Czy ktoś wie może gdzie znajduje sie zawór od przyspieszacza. przeszukałem juz cały ciagnik i nie mogę go znaleźć.
    • Przez johenek
      Witam.
      Od niedzieli jestem posiadaczem John Deere 2850 z 91r, mam problem ponieważ nie działają półbiegi, dźwignia od półbiegów jest na maxa do tyłu, a jeśli próbuje ją pchnąć do przodu to ona nie zostaje tam tylko cofa się na maxa do tyłu. Ciągnik nic nie reaguje na ruszanie tom dźwigniom.
       
      A teraz kilka pytań:
      1. Jaki olej był by najlepszy do silnika?
      2. Ile oleju wchodzi do skrzyni biegów i jaki byłby najlepszy.... myślałem nad kupieniem Agrol U.
      3. Czy skrzynia i most tylny ma swobodny przepływ między sobą, oraz skąd on zasysa olej do hydrauliki?
      4.Gdzie znajduje się filtr od wspomagania kierownicy?
      5.Od czego jest takie jakby dźwignia którą można wcisnąć i przekręcić w prawo i w tedy ona tam zostaje w dolnym położeniu, znajduje się ona w podłodze z lewej strony koło fotela. Ja podejrzewam że jest to kranik od drugiego zbiornika na paliwo który znajduje się pod kabiną z lewej strony.
    • Przez spiter8681
      Witam,
       
      Prosze o pomoc w odpowiedzi na ponizsze pytanie:
       
      Dlaczego przy wylaczeniu dzwigni przyspieszacza wylancza sie przyspieszacz mockarni?
       
      Co moze byc przyczyna.
       
      Z gory dziekuje za pomoc.
    • Przez bandit1945
      Witam wszystkich.
      Mam problem z moim kombajnem aa mianowicie gdy olej sie rozgrzeje too zwalnia mi przyspieszacz wariatora i nie moze przyspieszyc do maxymalnej predkosci.
      Mam tylko sposob by przyspieszyl i robie to tak. Podnosze motowidla do gory i rownoczesnie wciskam wajche od przyspieszacza i wtedy wszystko chodzi elegancko przyspieszacz ladnie reaguje i przyspiesza do max predkosci lecz tak samo zwalnia i to w minute potrafi zwolnic do zera.
      Na zimnym oleju wsztsrko chodzi dobrze tylko na rozgrzanym mam ten problem.
       
      Czy wie ktos co moze byc tego przyczyna?
    • Przez Gargantuu
      Witam wszystkich forumowiczów,
       
      Mam oto taki problem z ciągnikiem International Harvester 685 (dosyć mało spotykany dlatego nie mam kogo się poradzić), mianowicie był wyciek oleju z ciągnika. Nie zauważyłem tego, i podczas kopania buraków zaczęło coś trochę śmierdzieć. Na drugi dzień dolałem normalnie olej, i wszystko było ok, do momentu kiedy podczas jazdy chciałem użyć przyśpieszacza. Niestety bez reakcji. Nic się nie stało, ciągnik z taką samą prędkością jechał. Moje pytanie brzmi: co mogło się popsuć? jaka część? I jak zabrać się do naprawy tego elementu? dziękuje z góry za podpowiedzi. W załączniku załączam zdj mojego ciągnika. 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj