Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hodowla opasów, start prawie od zera.

102 odpowiedzi na ten temat

#81 Share Heidi88

Heidi88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 19 listopad 2013 - 12:44

Hodowla opasów, start prawie od zera. Witam mam pytanie :D otóż jakich argumentów użyć aby namówić Gospodarza do trzymania byków. Sprzedaje je jako małe cielaki ja natomiast nie wyobrażam sobie pracy na gosp, gdzie ich nie ma. Ma dużo ha i miejsce po prostu nie chce bo to jest niebezpieczne. I ja to rozumiem i szanuję ale być może jest coś co mogłoby go nakłonić do zmiany decyzji. Np że trzymanie ich jest dużo bardziej opłacalne niż sprzedaż młodych. Nie ma żadnego ! :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hodowla opasów, start prawie od zera. Dzisiaj, 00:10
  •  

#82 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 listopad 2013 - 13:52

Hodowla opasów, start prawie od zera. Jest jeszcze jeden ostatni argument - Twój osobisty urok, jak to nie pomoże to już nic :P miejsce ma, paszy pewnie też, cieląt nie musi kupować, no są wystarczające argumenty, ale jak się ich po prostu boi, to nic mu nie zrobisz. :D

#83 Share Heidi88

Heidi88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 19 listopad 2013 - 14:22

Hodowla opasów, start prawie od zera. zawsze mogę urazić jego męskiego ego ale nie wiem czy to nie cios poniżej pasa :D

Np 10 szt idealnie ogarnęłabym temat nawet nie musiałby tam wchodzić

Niestety kiedyś trzymał byki z krowami i parę razy zerwał mu się w nocy i była prawdziwa batalia :rolleyes: stąd jego uraz

Edytowany przez Heidi88, 19 listopad 2013 - 14:28.

#84 Share szwagier24

szwagier24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 19 listopad 2013 - 14:45

Hodowla opasów, start prawie od zera. a[p co ma chodzić, meczyć się dodatkowo przez 2 lata- tak sprzeda byczka za xxx i po kłopocie

#85 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 19 listopad 2013 - 17:25

Hodowla opasów, start prawie od zera. ta 10 szt byś ogarnęła , co zrobiła bys gdyby 600 kg agresywna szt uciekła z obory ?? kto wtedy by to łapał ?? Na sile nikogo nie wolno przekonywać zapamiętaj to.
Bardziej opłacalne niż trzymanie sprzedawanie małych ?? bazujesz na micie czy robiłaś wyliczenia ?

#86 Share Heidi88

Heidi88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 19 listopad 2013 - 18:04

Hodowla opasów, start prawie od zera. Pracowałam przy 16 więc z 10 też bym sobie poradziła. A co można zrobić? trzeba założyć sznur i doprowadzić na stanowisko. Myślę że zarówno ja jak i Ty mamy takie same marne szanse przeciwko rozwścieczonemu 600 kg zwierzęciu.

A jeśli chodzi o moje odczucia to czasem więcej naszarpałam się i nabiegałam za kilku miesięcznym cielakiem, są uparte zdezorientowane i nie ogarniam ich sposobu myślenia. A jeśli chodzi o starszego byka to on jakby wiedział co ma robić a przynajmniej ja na takie trafiłam że wręcz współpracowały :)

Co do tego co się bardziej opłaca nie mam zielonego pojęcia to była hipoteza, dlatego zapytałam się czy to może być dobry argument.

Edytowany przez Heidi88, 19 listopad 2013 - 18:12.

#87 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 listopad 2013 - 18:25

Hodowla opasów, start prawie od zera. Zwierzęta to nie maskotka i żadnego spoufalania, a już szczególnie większe, one muszą wiedzieć kto rządzi w oborze, to wszystko zależy jak są obsługiwane od małego, ja kiedyś też miałem byki, ale żaden nie był agresywniejszy ode mnie, a jak był to rurka na jego rogach szybko mu to wyperswadowała. :P

#88 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisany 19 listopad 2013 - 19:05

Hodowla opasów, start prawie od zera. Jeżeli zastosujesz dekoronizację to szanse, że cokolwiek ci się przy nich stanie drastycznie maleją. Ale zgadzam się z kolegą wyżej - byki to nie zabawki, jak kopnie to zabije.

Edytowany przez mlodyhef, 19 listopad 2013 - 20:19.

#89 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 19 listopad 2013 - 19:57

Hodowla opasów, start prawie od zera. @heidi pisałaś parę miesięcy temu że macie byki i próbujesz się do nich zbliżać. Nie jest czasem tak że twój mąż zabronił ci do nich podchodzić a ty swoje i wkońcu przestał je trzymać żeby cię nie zmarnowały.

#90 Share Heidi88

Heidi88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 19 listopad 2013 - 19:59

Hodowla opasów, start prawie od zera. nie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 19 listopad 2013 - 20:02

Hodowla opasów, start prawie od zera. to co trzymał byki i teraz ich miejsca są puste? Czy poprostu jałówki się nie mieściły i trzeba było zrobić im miejsce kosztem byków?

#92 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 20 listopad 2013 - 13:44

Hodowla opasów, start prawie od zera. Ja już miałem starcie z 600 kg bykiem , myślałem że z obory żywy nie wyjdę, skończyło się na uszkodzonym kolanie i 4 tyg w stabilizatorze. Więc wiem co mówie :)

#93 Share Heidi88

Heidi88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 20 listopad 2013 - 19:42

Hodowla opasów, start prawie od zera. opisz proszę dokładniej bo jestem bardzo ciekawa, a i może wszyscy skorzystamy z Twojej wiedzy. Kiedyś przeczytałam na AF że babcia wygrała potyczkę z bykiem wkładając mu palca w oko.

U mnie też się zrywały, ale jakoś na szczęście nie zdążyły się zorientować. Pamiętam jak ja i mój gosp po sprzedaniu paru szt chcieliśmy przestawić byki na 2 str. aby wszystkie były w tym samym rzędzie. Najpierw była rozmowa czy dzwonić po Pana Wiesia heheh :D ale jednak zdecydowaliśmy że spróbujemy sami. Tyle się naczytałam o tych wypadkach że aż chyba zapomniałam wtedy oddychać taka byłam zestresowana że coś pójdzie nie tak że czegoś nie przewidzieliśmy. Ale dzięki udanej współpracy wszystko przebiegło sprawnie i bez zakłóceń :) Niestety raz byk przycisnął rękę mojego gosp do rury wystarczyło kilka sek a ręka fioletowa, niestety zgubiła go rutyna nie wiem dlaczego na mnie nie poczekał musiałam akurat w ten czas jechać do rodziny, a on bez żadnego kija poprawiał mu łańcuch. Do dziś nie mogę sobie tego darować i nawet na samą myśl że mogłoby mu się coś stać :(

#94 Share lukaszwlkp

lukaszwlkp

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów
  • Zainteresowania:Zetor Team Rolnictwo, enduro/cross

Napisany 20 listopad 2013 - 21:21

ta 10 szt byś ogarnęła , co zrobiła bys gdyby 600 kg agresywna szt uciekła z obory ?? kto wtedy by to łapał ?? Na sile nikogo nie wolno przekonywać zapamiętaj to.
Bardziej opłacalne niż trzymanie sprzedawanie małych ?? bazujesz na micie czy robiłaś wyliczenia ?

Jak jest "bystra" dziewczyna to poradziłaby sobie z 10 szt bez problemu

#95 Share Heidi88

Heidi88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 20 listopad 2013 - 21:47

Hodowla opasów, start prawie od zera. Pracując ze zwierzętami trzeba być cierpliwym, wytrwałym i wytrzymałym na ból :rolleyes: Jak się coś stanie nabieram powietrza zamykam oczy i liczę w myślach do 5 - przechodzi ból i nerwy.

Chociaż miałam taką jałówkę Sim była w zagrodzie z 2 innymi. I taką jedną najmniejszą w ogóle nie chciała dopuścić do jedzenia ani picia zastraszona chudła w oczach . Pamiętam raz dałam pasze i ta znowu ją odgoniła tak że rozcieła jej bok rogiem, weszłam tam i tak ją zlałam że policja z animals powinna mnie aresztować. Nie jestem z siebie dumna ale coś we mnie pękło tyle razy jej tłumaczyłam żeby tego nie robiła nie potrafiłam ją oduczyć tego odganiania, Czasem stałam kilkanaście min i pilnowałam aż ta spokojnie zje z kijem. Masakra teraz jak pomyślę mam wyrzuty sumienia ale tak mi szkoda było tej młodej, w końcu ją zabraliśmy stamtąd, ale zaczęła terroryzować młodsze z którymi znalazła się w zagrodzie i tak z ofiary stała się katem nowa to błędne koło. Jeśli nie trzymane są od małego razem to później ciężko połączyć żeby któryś nie był odtrącany.

#96 Share mammut1

mammut1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 20 listopad 2013 - 21:53

Hodowla opasów, start prawie od zera. Byk to byk miałem takiego że grzebał na początku nogą a puźniej na człowieka biegł rurka nic nieda jak takie bydle się rozpędzi nawet jak i niema rogów to może połamać kości

#97 Share lukaszwlkp

lukaszwlkp

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów
  • Zainteresowania:Zetor Team Rolnictwo, enduro/cross

Napisany 20 listopad 2013 - 21:59

Pracując ze zwierzętami trzeba być cierpliwym, wytrwałym i wytrzymałym na ból :rolleyes: Jak się coś stanie nabieram powietrza zamykam oczy i liczę w myślach do 5 - przechodzi ból i nerwy.

Chociaż miałam taką jałówkę Sim była w zagrodzie z 2 innymi. I taką jedną najmniejszą w ogóle nie chciała dopuścić do jedzenia ani picia zastraszona chudła w oczach . Pamiętam raz dałam pasze i ta znowu ją odgoniła tak że rozcieła jej bok rogiem, weszłam tam i tak ją zlałam że policja z animals powinna mnie aresztować. Nie jestem z siebie dumna ale coś we mnie pękło tyle razy jej tłumaczyłam żeby tego nie robiła nie potrafiłam ją oduczyć tego odganiania, Czasem stałam kilkanaście min i pilnowałam aż ta spokojnie zje z kijem. Masakra teraz jak pomyślę mam wyrzuty sumienia ale tak mi szkoda było tej młodej, w końcu ją zabraliśmy stamtąd, ale zaczęła terroryzować młodsze z którymi znalazła się w zagrodzie i tak z ofiary stała się katem nowa to błędne koło. Jeśli nie trzymane są od małego razem to później ciężko połączyć żeby któryś nie był odtrącany.

Mnie liczenie do 5 nie pomaga, szybciej do 15 :D Nerwus jestem więc jak coś sie dzieje wchodzę, rykne i wszystkie w strachu czają. Oczywiście nie katuje ich i wgl, tak dla jasności :) Cały czas trzeba na siebie uważać bo to nie żarty, ale i tak lubię pracować przy cielakach, byczkach :)

#98 Share mtz820narew

mtz820narew

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:gospodarstwo:maszyny rolnicze,uprawa roślin

Napisany 07 grudzień 2013 - 17:07

Hodowla opasów, start prawie od zera. Witam,na drugi rok planuje zakup 2 szt bydła mięsnego chcę zobaczyć jak to jest.Chciałbym w przyszłości założyć większą hodowle ale narazie 2 sztuki i moje pytanko czy mam kupować cielaki czy jałówki jeśli jałówki to w jakim wieku ??? proszę się zemnie nie śmiać po prostu jestem jeszcze w tych sprawach zielony .Pozdrawiam Krzysztof

#99 Share WISNIAPOL

WISNIAPOL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:hodowla bydła mięsnego, myślistwo i motoryzacja ;)

Napisany 08 grudzień 2013 - 13:02

Hodowla opasów, start prawie od zera. Ja polecam zakręcić się za jakimiś odsadkami od okolicznych hodowców (jeśli uda się znaleźć). Najlepsze będą oczywiście czystorasowe byki- koszt dwóch nie jest taki wielki. Jeśli jesteś „zielony” poszukaj w okolicy kogoś kto zajmuje się opasem od kilku lat i po prostu czerp wiedzę ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share mtz820narew

mtz820narew

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:gospodarstwo:maszyny rolnicze,uprawa roślin

Napisany 08 grudzień 2013 - 16:28

Hodowla opasów, start prawie od zera. Własnie nikt nie ma bydła mięsnego w okolicy :( a odsadki to co to jest ???