Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hodowla opasów, start prawie od zera.

102 odpowiedzi na ten temat

#41 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1537 postów

Napisany 14 listopad 2013 - 21:05

Hodowla opasów, start prawie od zera. Też tak zaczynałem i stwierdzam że to jest nie opłacalne utopisz tą stówe i nawet nie będziesz wiedział gdzie tak jak ja swoja. Nie chcę cię zniechęcać z tego co piszesz to masz lepszy start większy areał i budynki przystosowane ja tego nie miałem. Co ci mogę podpowiedzieć to bydło luzem w kojcach lepszą cenę dostaniesz i mięsne rasy i jak najtańszy opas bo tu liczy się każda złotówka.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hodowla opasów, start prawie od zera. Dzisiaj, 03:40
  •  

#42 Share jasiuhonda

jasiuhonda

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 14 listopad 2013 - 21:11

Hodowla opasów, start prawie od zera. Na100 sztuk to nie ma miejsca chyba żeby puścić je luzem... Pytanie tylko czy z tych 40 sztuk da się wyżyć? Moze źle napisałem ale chodzi o 40 sztuk dużych takich co muszą wisieć a na młodzież można zrobić miejsce w świniarni...

Tylko ze obora jest przystosowana na bydlo wiszace przy zlobach troche duzo pracy by trzeba bylo wlozyc zeby to przerobic... a dlaczego za bydlo w kojcach jest leprza kasa?

#43 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 14 listopad 2013 - 21:14

Hodowla opasów, start prawie od zera. na 1 zostaje około 1000zł. Czyli aby mieć 2000zł na miesiąc musisz trzymać 50szt.

#44 Share jasiuhonda

jasiuhonda

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 14 listopad 2013 - 21:16

Hodowla opasów, start prawie od zera. Pyt do Karolr2: czyli hodowałeś bydło i zrezygnowałeś bo sie nie opłacało czy nadal hodujesz?

#45 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1537 postów

Napisany 14 listopad 2013 - 21:18

Hodowla opasów, start prawie od zera. Masz przecież 100tyś :) naruszysz je i będą kojce. oczywiście nie musisz tego robić ale to sprawi że hodowla będzie bardziej opłacalna. Bydło z luzu nadaję się na export i zawsze jest droższe nie są to duże sumy ale zawsze to coś. Chodzi mi o bydło mięsne

#46 Share jasiuhonda

jasiuhonda

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 14 listopad 2013 - 21:22

na 1 zostaje około 1000zł. Czyli aby mieć 2000zł na miesiąc musisz trzymać 50szt.

Ale ten tysiąc zl zostaje po odliczeniu kosztu produkcji paszy czy po odliczeniu ceny rynkowej? głownie chodzi mi tutaj o zboże...? Bo to duża różnica

Masz przecież 100tyś :) naruszysz je i będą kojce. oczywiście nie musisz tego robić ale to sprawi że hodowla będzie bardziej opłacalna. Bydło z luzu nadaję się na export i zawsze jest droższe nie są to duże sumy ale zawsze to coś. Chodzi mi o bydło mięsne

A co zhf i mieszancami nie oplacaja sie?

#47 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 14 listopad 2013 - 21:24

Hodowla opasów, start prawie od zera. jak masz gotowa obore to nie opłaca się jej przerabiać. Lepiej dostawić wiate z boku i tam zrobić kojce. Chociaż ja właśnie przedłużam obore na 20 uwięziowych stanowisk dla opasów.

#48 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 14 listopad 2013 - 21:26

Hodowla opasów, start prawie od zera. Ja nie hoduje ale sam sie zastanawiam , po pierwsze zasadnicze pytanie czy masz już prace , czy dobrze zarabiasz , i czy wiążesz z ta pracą przyszłość , Bo jak tak to jest to naprawdę fajny areał na start z maszynami żeby nic nie hodować tylko sobie dorobić do wypłaty , i nie babrać sie w tym tylko mieć normalne życie
Jeśli nie to 40 szt na 2 lata mało jak chcesz utrzymać rodzinę , 40 rocznie tak ,
Karol chyba kpisz kto ci z zagranicy weźmie 20 hf co 2 lata za lepszą cene
Nie patrz że ci zostanie tysiąc czy 2 tysiąc, wiesz dopiero ile ci zostanie jak sprzedasz byka .
Fakt jak chcesz od razu sie rzucić to fakt wtopisz te 100 tys raz dwa a odzyskasz je albo i nie . Więc moja rada na początek max 5 szt . reszta rzepakiem , pszenicą ,i ziemniakami ,

#49 Share mammut1

mammut1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 14 listopad 2013 - 21:34

Hodowla opasów, start prawie od zera. Jak chcesz się nie narobić i zarobić a masz dobrą ziemię drenowaną to tylko produkcja roślinna zbóża qq itp to samo zarobisz na opasach co na uprawie pod warunkiem że warunki glebowe ci na to pozwolą

#50 Share jasiuhonda

jasiuhonda

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 14 listopad 2013 - 21:35

Hodowla opasów, start prawie od zera. Sprawa wyglada tak ze jeszcze pracuje za granica. W Polsce mial bym prace za okolo 3tys miesiecznie ale to bardzo ciezka praca ktorej nie lubie(robilem to tylko dla kasy) :) wiadoma sprawa ze jesli na uprawie wychodzilo by sie podobnie to po co robic dwa razy jak mozna odrazu sprzedac, dlatego zanim podejme decyzje chce sprawdzic czy jest sens sie za to brac

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1537 postów

Napisany 14 listopad 2013 - 21:35

Hodowla opasów, start prawie od zera. Synuproboszcza Co ty dzisiaj paliłeś? Przeczytałeś do końca co napisałem cyt. Chodzi mi o bydło mięsne.. Ale jeśli dla Ciebie HF to też byk mięsny to trudno...

Mam hodowlę tylko że to można powiedzieć też są początki. Ogólnie to pracuję a ojciec się zajmuje żywieniem, ty masz lepsze warunki więc i opłacalność większa. Ja mam na stanie ponad 30sztuk i tak kupuje cielaki żeby dwa razy do roku sprzedawać byki na razie pierwsze sprzedałem na jesieni

Edytowany przez karolr2, 14 listopad 2013 - 21:51.

#52 Share jasiuhonda

jasiuhonda

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 14 listopad 2013 - 21:38

Hodowla opasów, start prawie od zera. Co to znaczy drenowana ziemia? wiem co to drenaz ale nie wiedzialem ze pola sa drenowane...

#53 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 14 listopad 2013 - 21:42

Hodowla opasów, start prawie od zera. jak masz gotowa obore to nie opłaca się jej przerabiać. Lepiej dostawić wiate z boku i tam zrobić kojce. Chociaż ja właśnie przedłużam obore na 20 uwięziowych stanowisk dla opasów.

#54 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 14 listopad 2013 - 21:44

Hodowla opasów, start prawie od zera. To pisz pisz po polsku a nie kaleczysz
" to bydło luzem w kojcach lepsza cene dostaniesz i rasy miesne "
Jak masz tak dobra wypłate na te czasy to narazie sie jej trzymaj nawet jak nie lubisz. jak zdobedziesz doświadczenie i zobaczysz że sie opłaca to możesz sie tym zająć na poważnie ,, A na chwile obecna max 5 szt na naukę , reszta rzepak , pszenica ziemniak, bo masz sprzęt do tego i masz kasy jak lodu :D

Edytowany przez synproboszcza, 14 listopad 2013 - 21:48.

#55 Share jasiuhonda

jasiuhonda

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 14 listopad 2013 - 21:51

Co ty dzisiaj paliłeś? Przeczytałeś do końca co napisałem cyt. Chodzi mi o bydło mięsne.. Ale jeśli dla Ciebie HF to też byk mięsny to trudno...

juz myslalem ze z tym paleniem to do mnie, ale nie mogles wiedziec ze mieszkam w holandii :) Wracajac do tematu jak byscie rozplanoeali ten areal o ktorym pisze zeby trzymac okolo 40st uwiazanych i mlodziez luzem? a moze jeszcze udalo by sie troche zboza sprzedac?

#56 Share mammut1

mammut1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 14 listopad 2013 - 21:56

Hodowla opasów, start prawie od zera. Z drenowana ziemia czyli sieć drenów podziemią która ma zazadanie odprowadzenie nadmiaru wody z gleby i poprawienie stosunków wodno powietrznych chyba że twoje gleby niesą zbyt mokre to bez tego się obejdzie

#57 Share jasiuhonda

jasiuhonda

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 14 listopad 2013 - 22:04

Z drenowana ziemia czyli sieć drenów podziemią która ma zazadanie odprowadzenie nadmiaru wody z gleby i poprawienie stosunków wodno powietrznych chyba że twoje gleby niesą zbyt mokre to bez tego się obejdzie

No raczej nie są zbyt mokre i nie słyszałem żeby u nas w okolicy coś takiego było... no może na lakach, ale nie jestem pewien...

#58 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 14 listopad 2013 - 22:08

Hodowla opasów, start prawie od zera. Bo nie ma czegoś takiego jak drenowana ziemia

#59 Share jasiuhonda

jasiuhonda

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 14 listopad 2013 - 22:11

To pisz pisz po polsku a nie kaleczysz
" to bydło luzem w kojcach lepsza cene dostaniesz i rasy miesne "
Jak masz tak dobra wypłate na te czasy to narazie sie jej trzymaj nawet jak nie lubisz. jak zdobedziesz doświadczenie i zobaczysz że sie opłaca to możesz sie tym zająć na poważnie ,, A na chwile obecna max 5 szt na naukę , reszta rzepak , pszenica ziemniak, bo masz sprzęt do tego i masz kasy jak lodu :D

Kasy jak lodu ma Rydzyk :) Nie chce isc do pracy wole pracowac u siebie i byc swoim szefem, no ale za darmo tez nie chce pracowac...

Bo nie ma czegoś takiego jak drenowana ziemia

juz kumam o co chodzi...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 14 listopad 2013 - 22:16

Hodowla opasów, start prawie od zera. No ale to tak nie działa forum ci nic nie da bo każdy ma inaczej , do puki sam nie zobaczysz nikt ci nie pomoże , tu ci moga podpowiedzieć jak żywić , co może być za choroba , itp ale i tak sam sie bedzie tego musiał nauczyć . Ale tego czy sie opłaca tu sie nie dowiesz