Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sprzęgło Farmtrac 80 4WD

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share farmtraczek

farmtraczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 18:16

Sprzęgło Farmtrac 80 4WD Witam posiadam farmtraca 80 4WD i nie wiem jak wyregulować w nim dobrze sprzęgło, jak włącze bieg a potem rewers to szarpie może ktoś wie kto sie na tym zna jak dobrze to wyregulować.Może ktoś zna ile ma być obrotów śruby na cięgle:)?

to cięgło pod ciągnikiem od sprzęgła powinno być luzne czy morze być trochę podciągnięte:)?
Jak podciągnę w kabinie linkę to znowu wysoko pedał sprzegła jest

chciałbym żeby wypowiedzieli się posiadacze takiego farmtraca jak jest u was z tym sprzęgłem :)?

Edytowany przez farmtraczek, 02 listopad 2013 - 18:24.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sprzęgło Farmtrac 80 4WD Dzisiaj, 11:29
  •  

#2 Share dawidkram

dawidkram

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 03 listopad 2013 - 22:11

Sprzęgło Farmtrac 80 4WD Odkręć nakrętki kontrujące i obracaj tym prętem/cięgłem od sprzęgła, samą ręką aż poczujesz nieznaczny opór, za kontruj nakrętki. Tak może być wyregulowane nie za lużno/nie za ciasno.

A rewers może szarpie dlatego że wymaga wyregulowania-cytat z forum za @NhBartek

Z prawej strony przy kadłubie skrzyni biegów jest taka blokada która uniemozliwia operowanie rewersem bez wcisniecia sprzęgła. Być może wymaga regulacji. To tylko chwila roboty.

Ta blokada jest w okolicach butli za akumulatorem

#3 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2646 postów

Napisany 04 listopad 2013 - 07:07

Sprzęgło Farmtrac 80 4WD Pamiętaj, że za mocno nie można dokręcić, aby łożysko oporowe cały czas się nie kręciło, bo je zatrzesz. Druga sprawa o ile mnie pamięć nie myli, w instrukcji obsługi pisało jak wyregulować sprzęgło.

Co do tej regulacji rewersu to nie jest ona po to jak rewers szarpie, tylko jak ciężko chodzi.

#4 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1474 postów

Napisany 04 listopad 2013 - 13:10

Sprzęgło Farmtrac 80 4WD Powiem tak że tak jak pisze w instrukcji nie da się prawidłowo wyregulować sprzęgła i warto samemu to wyregulować bo można szybko uszkodzić sprzęgło. U mnie zainteresowałem się sprzęgłem po 50 mtg niby serwisant sprawdzał ale nie było luzu jak odkręciłem tą śróbę regulacyjną i zrobiłem minimalny luż cieżko wchodziły biegi i rewers i ciągnik ruszał lekko na wciśniętym sprzęgle .Najlepiej luz sprawdzić na tej dzwigni taki płaskownik co wychodzi z obudowy sprzegła i na nim mam ten milimetr dwa nim wyczujesz łożysko oporowe ale aby potem dobrze sprzęgło rozłączało pokręciłem koło pedału sprzegła w kabinie na lince może mniej wygodnie ale podniósł się pedał lekko do góry ponad poziom pedału chamulca ale sprzegło działa idealnie i łożysko oporowe nie pracuje czały czas napisałem po chłopsku ale myślę że w miarę zrozumiale

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share farmtraczek

farmtraczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 04 listopad 2013 - 17:53

Sprzęgło Farmtrac 80 4WD no ten luz minimalny zrobiłem na cięgle,Ja jak włącze bieg i potem rewers to czuć że ciągnik rusza kilka centymetrów szarpie, musze jeszcze w kabinie podciągnąć na lince no ale niezbyt wygodnie jest potem pedał sprzęgła wysoko , no ale co zrobić sprubuje:)

A mówicie że jest jakaś blokada od rewersu czyli że bez sprzęgła nie włoże rewersu takie zabespieczenie?

#6 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1474 postów

Napisany 04 listopad 2013 - 18:31

Sprzęgło Farmtrac 80 4WD Dokładnie taka blokada jest po prawej stronie prosta mechaniczna zapadka wciśniesz sprzęgło blokada pozwala użyć rewers ale to nic nie ma znaczenia dla regulacji luzu sprzęgła

#7 Share farmtraczek

farmtraczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 04 listopad 2013 - 18:37

Sprzęgło Farmtrac 80 4WD no tak tak ale jak by można było ją podregulować żeby lżej chodził rewers bo lekko on nie chodzi :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2646 postów

Napisany 04 listopad 2013 - 18:59

Sprzęgło Farmtrac 80 4WD Odchyl skrzynkę od akumulatora, zajrzyj pod kabinę i zobaczysz tą zapadkę. Chwila moment i wyregulowana, tam jest cięgno więc nie wiem w czym problem