farmtraczek

Sprzęgło Farmtrac 80 4WD

Polecane posty

farmtraczek    2

Witam posiadam farmtraca 80 4WD i nie wiem jak wyregulować w nim dobrze sprzęgło, jak włącze bieg a potem rewers to szarpie może ktoś wie kto sie na tym zna jak dobrze to wyregulować.Może ktoś zna ile ma być obrotów śruby na cięgle:)?

 

to cięgło pod ciągnikiem od sprzęgła powinno być luzne czy morze być trochę podciągnięte:)?

Jak podciągnę w kabinie linkę to znowu wysoko pedał sprzegła jest

 

chciałbym żeby wypowiedzieli się posiadacze takiego farmtraca jak jest u was z tym sprzęgłem :)?

Edytowano przez farmtraczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidkram    20

Odkręć nakrętki kontrujące i obracaj tym prętem/cięgłem od sprzęgła, samą ręką aż poczujesz nieznaczny opór, za kontruj nakrętki. Tak może być wyregulowane nie za lużno/nie za ciasno.

 

A rewers może szarpie dlatego że wymaga wyregulowania-cytat z forum za @NhBartek

 

 

Z prawej strony przy kadłubie skrzyni biegów jest taka blokada która uniemozliwia operowanie rewersem bez wcisniecia sprzęgła. Być może wymaga regulacji. To tylko chwila roboty.

 

Ta blokada jest w okolicach butli za akumulatorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1561

Pamiętaj, że za mocno nie można dokręcić, aby łożysko oporowe cały czas się nie kręciło, bo je zatrzesz. Druga sprawa o ile mnie pamięć nie myli, w instrukcji obsługi pisało jak wyregulować sprzęgło.

 

Co do tej regulacji rewersu to nie jest ona po to jak rewers szarpie, tylko jak ciężko chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Powiem tak że tak jak pisze w instrukcji nie da się prawidłowo wyregulować sprzęgła i warto samemu to wyregulować bo można szybko uszkodzić sprzęgło. U mnie zainteresowałem się sprzęgłem po 50 mtg niby serwisant sprawdzał ale nie było luzu jak odkręciłem tą śróbę regulacyjną i zrobiłem minimalny luż cieżko wchodziły biegi i rewers i ciągnik ruszał lekko na wciśniętym sprzęgle .Najlepiej luz sprawdzić na tej dzwigni taki płaskownik co wychodzi z obudowy sprzegła i na nim mam ten milimetr dwa nim wyczujesz łożysko oporowe ale aby potem dobrze sprzęgło rozłączało pokręciłem koło pedału sprzegła w kabinie na lince może mniej wygodnie ale podniósł się pedał lekko do góry ponad poziom pedału chamulca ale sprzegło działa idealnie i łożysko oporowe nie pracuje czały czas napisałem po chłopsku ale myślę że w miarę zrozumiale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtraczek    2

no ten luz minimalny zrobiłem na cięgle,Ja jak włącze bieg i potem rewers to czuć że ciągnik rusza kilka centymetrów szarpie, musze jeszcze w kabinie podciągnąć na lince no ale niezbyt wygodnie jest potem pedał sprzęgła wysoko , no ale co zrobić sprubuje:)

 

A mówicie że jest jakaś blokada od rewersu czyli że bez sprzęgła nie włoże rewersu takie zabespieczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Dokładnie taka blokada jest po prawej stronie prosta mechaniczna zapadka wciśniesz sprzęgło blokada pozwala użyć rewers ale to nic nie ma znaczenia dla regulacji luzu sprzęgła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1561

Odchyl skrzynkę od akumulatora, zajrzyj pod kabinę i zobaczysz tą zapadkę. Chwila moment i wyregulowana, tam jest cięgno więc nie wiem w czym problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

2600 mth przy turze i skończyło mi się sprzęgło w Farmtracu. 2 tygodnie temu chodziło dobrze, a teraz buczy nawet przy ruszaniu z polowych, o szosowych nie mówiąc. Czy wymieniać całe sprzęgło czy na pierwszy raz wymienić tylko tarczę z łożyskiem, a docisk i obudowę dać do przeszlifowania?

Edytowano przez tompil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1564

Jak rozbierzesz to ocenisz czy zużyte .
Ja to bym sama tarcze wymienił ,no chyba ze docisk mocno zjchany ,ale to trzeba zobaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NhBartek    40

Nie kombinuj i wymieniaj kompletne sprzęgło oraz łożyska. Kompletne sprzęgło kosztuje 1900 zł w Agrotraktorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rabit500
      Witam.
      Mam problem z ustawianiem wialni w 524. A mianowicie ktoś namotal w instalacji. I zaginelo sterowanie obrotami wialni. Więc jeśli ktoś miałby jakieś materiały schemat elektryczny tego układu. Oraz fotke z opisem przycisków w kabinie (w szczególności od wentylatora). Oraz czy regulacja działa bezpośrednio po zapłonie czy dopiero po uruchomieniu silnika.
    • Przez krzysiekb37
      Mam dominatora 76 , jak można wyregulować hamulce celem lepszego hamowania. Dodaję , że kilka lat temu zostały wymienione tarcze przez mechanika. Byłbym wdzięczny za zdjęcia .
    • Przez 12145
      Witam, nigdzie nie mogłem znaleźć tego tematu więc postanowiłem utworzyć nowy. Zwracam się do Was z prośbą/ zapytaniem gdzie znajduje się regulacja obrotów prędkości nagarniacza w Claas'ie Mercator'ze 70/75. W katalogu nic nie mogę znaleźć, w internecie też nic nie zobaczyłem. Pozdrawiam, i proszę o w miarę szybkie odpowiedzi.
    • Przez jaszczur2008
      Witam. Mam problem w mf 3125 z ehr.
      Problem taki ze jak oram i ustawie sobie na pokretle glebokosc np. na 4 i podniose i opuszcze przelocznikiem to nie opuszcza do tej samej pozycji co wczesniej tylko duzo wyzej staje. W tedy musze pokretlem zejsc do 6 by opuscil i zaraz spowrotem wrocic do 4 bo tak wali po rame.
      Co to moze byc?
    • Przez Andre8989
      Witam! Zakupiłem pług kverneland 4x12 na resorach (okrągła rama) mam pytane czy można regulować w tym pługu głebokość skib? bo druga skiba idzie płycej od pozostałych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj