Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sprzęgło Farmtrac 80 4WD

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share farmtraczek

farmtraczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 18:16

Sprzęgło Farmtrac 80 4WD Witam posiadam farmtraca 80 4WD i nie wiem jak wyregulować w nim dobrze sprzęgło, jak włącze bieg a potem rewers to szarpie może ktoś wie kto sie na tym zna jak dobrze to wyregulować.Może ktoś zna ile ma być obrotów śruby na cięgle:)?

to cięgło pod ciągnikiem od sprzęgła powinno być luzne czy morze być trochę podciągnięte:)?
Jak podciągnę w kabinie linkę to znowu wysoko pedał sprzegła jest

chciałbym żeby wypowiedzieli się posiadacze takiego farmtraca jak jest u was z tym sprzęgłem :)?

Edytowany przez farmtraczek, 02 listopad 2013 - 18:24.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sprzęgło Farmtrac 80 4WD Dzisiaj, 03:15
  •  

#2 Share dawidkram

dawidkram

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 03 listopad 2013 - 22:11

Sprzęgło Farmtrac 80 4WD Odkręć nakrętki kontrujące i obracaj tym prętem/cięgłem od sprzęgła, samą ręką aż poczujesz nieznaczny opór, za kontruj nakrętki. Tak może być wyregulowane nie za lużno/nie za ciasno.

A rewers może szarpie dlatego że wymaga wyregulowania-cytat z forum za @NhBartek

Z prawej strony przy kadłubie skrzyni biegów jest taka blokada która uniemozliwia operowanie rewersem bez wcisniecia sprzęgła. Być może wymaga regulacji. To tylko chwila roboty.

Ta blokada jest w okolicach butli za akumulatorem

#3 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3000 postów

Napisany 04 listopad 2013 - 07:07

Sprzęgło Farmtrac 80 4WD Pamiętaj, że za mocno nie można dokręcić, aby łożysko oporowe cały czas się nie kręciło, bo je zatrzesz. Druga sprawa o ile mnie pamięć nie myli, w instrukcji obsługi pisało jak wyregulować sprzęgło.

Co do tej regulacji rewersu to nie jest ona po to jak rewers szarpie, tylko jak ciężko chodzi.

#4 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1574 postów

Napisany 04 listopad 2013 - 13:10

Sprzęgło Farmtrac 80 4WD Powiem tak że tak jak pisze w instrukcji nie da się prawidłowo wyregulować sprzęgła i warto samemu to wyregulować bo można szybko uszkodzić sprzęgło. U mnie zainteresowałem się sprzęgłem po 50 mtg niby serwisant sprawdzał ale nie było luzu jak odkręciłem tą śróbę regulacyjną i zrobiłem minimalny luż cieżko wchodziły biegi i rewers i ciągnik ruszał lekko na wciśniętym sprzęgle .Najlepiej luz sprawdzić na tej dzwigni taki płaskownik co wychodzi z obudowy sprzegła i na nim mam ten milimetr dwa nim wyczujesz łożysko oporowe ale aby potem dobrze sprzęgło rozłączało pokręciłem koło pedału sprzegła w kabinie na lince może mniej wygodnie ale podniósł się pedał lekko do góry ponad poziom pedału chamulca ale sprzegło działa idealnie i łożysko oporowe nie pracuje czały czas napisałem po chłopsku ale myślę że w miarę zrozumiale

#5 Share farmtraczek

farmtraczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 04 listopad 2013 - 17:53

Sprzęgło Farmtrac 80 4WD no ten luz minimalny zrobiłem na cięgle,Ja jak włącze bieg i potem rewers to czuć że ciągnik rusza kilka centymetrów szarpie, musze jeszcze w kabinie podciągnąć na lince no ale niezbyt wygodnie jest potem pedał sprzęgła wysoko , no ale co zrobić sprubuje:)

A mówicie że jest jakaś blokada od rewersu czyli że bez sprzęgła nie włoże rewersu takie zabespieczenie?

#6 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1574 postów

Napisany 04 listopad 2013 - 18:31

Sprzęgło Farmtrac 80 4WD Dokładnie taka blokada jest po prawej stronie prosta mechaniczna zapadka wciśniesz sprzęgło blokada pozwala użyć rewers ale to nic nie ma znaczenia dla regulacji luzu sprzęgła

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share farmtraczek

farmtraczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 04 listopad 2013 - 18:37

Sprzęgło Farmtrac 80 4WD no tak tak ale jak by można było ją podregulować żeby lżej chodził rewers bo lekko on nie chodzi :)

#8 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3000 postów

Napisany 04 listopad 2013 - 18:59

Sprzęgło Farmtrac 80 4WD Odchyl skrzynkę od akumulatora, zajrzyj pod kabinę i zobaczysz tą zapadkę. Chwila moment i wyregulowana, tam jest cięgno więc nie wiem w czym problem

#9 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1001 postów

Napisany 20 kwiecień 2017 - 07:38

Sprzęgło Farmtrac 80 4WD

2600 mth przy turze i skończyło mi się sprzęgło w Farmtracu. 2 tygodnie temu chodziło dobrze, a teraz buczy nawet przy ruszaniu z polowych, o szosowych nie mówiąc. Czy wymieniać całe sprzęgło czy na pierwszy raz wymienić tylko tarczę z łożyskiem, a docisk i obudowę dać do przeszlifowania?

Edytowany przez tompil, 20 kwiecień 2017 - 07:39.

#10 Share robert1226

robert1226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 20 kwiecień 2017 - 08:24

Sprzęgło Farmtrac 80 4WD Jak rozbierzesz to ocenisz czy zużyte .
Ja to bym sama tarcze wymienił ,no chyba ze docisk mocno zjchany ,ale to trzeba zobaczyć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share NhBartek

NhBartek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 03 maj 2017 - 14:06

Sprzęgło Farmtrac 80 4WD

Nie kombinuj i wymieniaj kompletne sprzęgło oraz łożyska. Kompletne sprzęgło kosztuje 1900 zł w Agrotraktorze.