Zaloguj się, aby obserwować  
Irizar

Przyczepa D47 i D55

Polecane posty

boku27    226

D 55 ma 8 szpilek a D47 6 szpilek. Dłuższa szkrzynia jest w d 55 i jest ogólnie masywniejsza. D 47 to nie wypał.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Na szybko, wzrokowo to po kołach, a dokładnie piastach, D 55 ma większe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Irizar    0

Dzięki bardzo za odpowiedzi.

Jaka jest oryginalna długość d55 ?

Posiada ona mocniejszy siłownik wywrotu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

siłownik raczej ten sam, łatwo rozpoznać d55 po przednim wózku i całym zaczepie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Irizar    0

Mógłbyś "grzepo" pokazać na fotce lub opisać dokładniej czym różni się przedni wózek?

Planuję kupić przyczepę D55, ale nie chciałbym na darmo jechać ponad 400 km.

Czasami ktoś podaje albo ma nawet w dowodzie inny typ pojazdu niż jest w rzeczywistości.

Gdyby ktoś wiedział gdzie można kupić za rozsądne pieniądze d55 byłbym bardzo wdzięczny za info.

Przyczepa może być do remontu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1150

wozek jest spawany z ceownika, bardzo charakterystyczny

gallery_8170_43_66134.jpg

 

 

do tego prosta rama dolna, w 47 jest gieta i spawana posrodku

Edytowano przez izydor6280

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Irizar    0

do tego prosta rama dolna, w 47 jest gieta i spawana posrodku

Dzięki za wyjaśnienie. Wiem, że w d47 dolna rama jest w kształcie "trókąta" tak jak zaznaczyłem na zielono.

Dobrze myślę, że w d55 rama jest zwężona z przodu co widoczne jest kolorem zółtym.

A może dolna krawędź ramy jest prosta jak czerwona kreska tylko fotka zniekształciła profil?

 

D55:

7e4fbc611954fae2med.jpg

 

D47:

cc430827f1f8be30med.jpg

 

 

P.S.

Mam nadzieję,że autorzy zdjęć nie obrażą się za przeróbki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaDG
      Witam stoję przed kupnem przyczepy o ładowności ok. 6 - 8 t nie więcej , która miałaby 3 stronny wywrot i co najmniej te 2,4 m szerokości w pace , żeby weszły 2 bale 120-tki , co do ceny to zamierzam przeznaczyć na nią w granicach 10 - 20 tyś maxx . Proszę o propozycję i opinię , dodam że zainteresowały mnie d47 i d55 bo na oko to grubą ramę mają w porównaniu do innych .
    • Przez Narko
      Witam.
      Panowie jest dylemat. 
      Od dluzszego czasu rozgladam sie za przyczepa z trojstronnym wywrotem DMC 8T. Wertuje ogloszenia w poszukiwaniach D55,co ciekawsze gdzies daleko w PL ale ogolnie w cenie do 12tys zl to ogolnie ciezki temat,szczegolnie te ktore sa "pod domem". Czemu 12 tys zl… z sensownym remontem chcialbym sie zamknac w granicach 15-16tys zl… mam malutkie gospodarstwo z ambicjami i mozliwosciami na wiecej. Nie szukam przyczepy za te 20-30 tys. gdyz nie bedzie to rentowne. Przyczepa ma sluzyc jedynie do zworzenia zboza z pol oddalonych do max 2km od gospodarstwa. Transport zboza do skupow itp to raczej zamawianie patelnii,gdyz nie mam w najblizszej okolicy sensownego skupu… podkarpacie,powiat lubaczowski. Mam spory dylemat  w kwestii tego transportu czy oplaca sie targac zboze samemu do skupu taka jedna przyczepa na odleglosc tych powiedzmy 30km (ciagnik Jumz)? Zboza srednio te 50 ton a jest realna szansa kupic zieme i wycisnac z gospodarstwa 100 ton.Teraz tak:
      -kupic przyczepe jak najtanszym kosztem za kilka tys. zl  by tylko zwiezc zboze do domu  a na skup patelnia?
      -kupic sensowna przyczepe i byc niezaleznym?
      - ogolnie co sie bardziej oplaci … targac samemu plony czy zamowic patelnie na odleglosc tych 30km?
      Zakladajac,ze druga mozliwosc jest sensowniejsza to teraz mam kolejny dylemat. Wybrac polska D55 czy sprowadzic sobie z DE ? Wertujac ogloszenia mozna w Niemczech kupic ciekawa przyczepe w przyzwoitym stanie ( trojstronny wywrot,dmc 8t) w cenie 1500-2500 euro w zaleznosci czy burty drewniane czy metalowe. Wiekszosc z nich ma hamulec najazdowy,ktore da sie zarejestrowac. 
      Zakladajac,ze w Niemczech kupilbym przyczepe do 1600 euro ( drewniane burty w tej cenie) to z transportem i wszelakimi kosztami z zarejestrowaniem to bedzie koszt ok. 10 tys zl.  W tej cenie czy to D55 czy zachodnia to w obu przypadkach bedzie piaskowanie,malowanie, nowe metalowe burty itp. Remontujac przyczepe zachodnich marek takich jak w tytule bedzie problem z czesciami? Regeneracja obrotnicy bedzie mozliwa?  Czy kupic w DE np. taka przyczepe i nie bawic sie w grubsze remonty?
      https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/8-tonnen-kipper-anhaenger-wagen-dreiseitenkipper/944512667-276-1229
      https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/auwaerter-kipper-dreiseitenkipper-8-t-kein-krone/1005245008-276-17716
      https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/reisch-8t-3-seitenkipper/1002995724-276-5834
      https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/kipper-steib-8-tonnen-3-seiten-2-stueck-vorhanden/1016667730-276-2917     cena za jedna 2400 euro do negocjacji.
      https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/dreiseitenkipper-kipper-anhaenger-8t-3-seitenkipper/1014757114-276-2725
      https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/top-preis-8t-kipper-mit-luftdruck-anhaenger/1011077647-276-2573
      Jak Wy to widzicie… doradzcie cos?
       
    • Przez wieslawa_olo
      Witam. Tak jak w temacie kupię przyczepe 6, 8 do 10 ton. Pronar, warfama, D55 lub inną. Wywrot koniecznie na 3 strony. Zarejestrowaną. Do 16000zł. Najlepiej łódzkie lub mazowieckie. 
    • Przez Sqowron
      Witam jak nazywa się ta część ze zdjęć pochodzi ona z siłownika piwłaki D35-M



    • Przez Gregoryy90
      Witam kupie rame z  dokumentami lub same dokumenty do przyczepy d55
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj