Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziwny chałas po załaczeniu przyspieszacza w massey fergusonie 3070

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share grisza1985

grisza1985

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 01 listopad 2013 - 11:14

Dziwny chałas po załaczeniu przyspieszacza w massey fergusonie 3070 Witam! od jakiegoś czasu zauważyłem że gdy jadę szosa na 4 biegu po załączeniu przyspieszacza po jakimś czasie słychac hałas tak jak przy "kończących się klockach hamulcowych w samochodzie" ale gdy zatrzymam ciągnik hałas znika po ruszeniu nie ma tych objawów jak jadę na 4 biegu bez przyspieszacza? dodam ze nie zawsze tak się dzieje! co może byc przyczyną?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziwny chałas po załaczeniu przyspieszacza w massey fergusonie 3070 Dzisiaj, 02:14
  •  

#2 Share situ14

situ14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 20 listopad 2013 - 20:56

Dziwny chałas po załaczeniu przyspieszacza w massey fergusonie 3070 A wciskasz sprzęgło jak załączasz przyspieszacz>? Ja jestem użytkownikiem 3085 i 3055.

#3 Share grisza1985

grisza1985

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 24 grudzień 2013 - 21:45

Dziwny chałas po załaczeniu przyspieszacza w massey fergusonie 3070 Staram się wciskac sprzęgło ale zdarza sie że i bez niego załączam! Ale teraz zauważyłem ze i bez przyspieszacza te objawy wystepóją?

#4 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja MF BMW

Napisany 24 grudzień 2013 - 22:23

Dziwny chałas po załaczeniu przyspieszacza w massey fergusonie 3070 Nie wiem co ma się do tego sprzegło :) Przecież wzmacniacz momentu właśnie dlatego jest zeby zmniejszyć prędkość na rzecz wyższych obrotów silnika by ciagnik miał siłę bez zatrzymywania w cieżkich warunkach itp. ;) Przy używaniu sprzegła w takiej sytuacji tracił by swój sens i rwnie dobrze mógł by być normalnym biegiem a nie "połówką" ;)
Sprzedam prasę belującą ! http://olx.pl/oferta...57-ID5L1ip.html

Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;)

Dodany obrazek

#5 Share tomekzet

tomekzet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 27 grudzień 2013 - 17:11

Dziwny chałas po załaczeniu przyspieszacza w massey fergusonie 3070 Był już temat o tych odgłosach przy jeździe, tam w skrzyni sa jakieś tarczki i one podobno hałasują, nie pamiętam o co tam dokładnie chodziło ale problem był podobny jak u ciebie

#6 Share ThePerkins

ThePerkins

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 01 styczeń 2014 - 11:53

Dziwny chałas po załaczeniu przyspieszacza w massey fergusonie 3070 Ja też załączam ze sprzęgłem. wole wcisnąć sprzęgło niż ma mnie tarpać.

Edytowany przez ThePerkins, 01 styczeń 2014 - 11:55.

#7 Share situ14

situ14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 18:50

Dziwny chałas po załaczeniu przyspieszacza w massey fergusonie 3070 Gdy jedziesz szybko i załączysz przyspieszacz bez sprzęgła to też bardzo skrzynia dostaje.

#8 Share grisza1985

grisza1985

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 14:55

Dziwny chałas po załaczeniu przyspieszacza w massey fergusonie 3070 Też podejrzewam że przyczyną są tarczki od przyśpieszacza!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziwny chałas po załaczeniu przyspieszacza w massey fergusonie 3070 Dzisiaj, 02:14
  •  

#9 Share witek88

witek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 14 styczeń 2014 - 10:39

Dziwny chałas po załaczeniu przyspieszacza w massey fergusonie 3070 A moim zdaniem tarczki nie mają tu nic do czynienia, bo niby jak by miały hałasować, ślizgając się? Moim zdaniem mogą Ci się rozlatywać łożyska satelit na przyspieszaczu, ewe ośki nie trzymają już rozmiaru i się łuszczą, z tego może wynikać hałas.

#10 Share grisza1985

grisza1985

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 19 styczeń 2014 - 13:42

Dziwny chałas po załaczeniu przyspieszacza w massey fergusonie 3070 Wydaje mi się że, przyczyną jest łożysko na koszu sprzęgłowym? bo ostatnio jak jeździłem na wolnym biegu bez przyspieszacz też ten hałas się pojawiał! a po wciśnięciu sprzęgła i zatrzymaniu znikał!

#11 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 19 styczeń 2014 - 16:36

Dziwny chałas po załaczeniu przyspieszacza w massey fergusonie 3070 jeżeli hałasuje na właczonym i wyłaczonym przyspieszacza to nie moze być łozysko w jego koszu z prostej przyczyny. Przy włączonym przyspieszaczu obraca się cały kosz czyli żadne z łozysk w nim zawartych nie pracuje.
A czy te hałasy systepuja tez na luzie?? tzn kiedy masz luz na dzwigni 1-2-3-4 a dzwignia od rewersu jest w pozycji np. do przodu?? jest wtedy jakas róznica w odgłosach pomiedzy wyłaczonym a włączonym przyspieszaczem??

#12 Share grisza1985

grisza1985

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 05 luty 2014 - 19:27

Dziwny chałas po załaczeniu przyspieszacza w massey fergusonie 3070 Te hałasy nie występują na postoju czy luzie zarówno na wyłaczonym czy włączonym przyspieszaczu! Przyspieszacz wykluczam? Ostatnio jak jechałem to brat stał na stopce i stwierdził że to na złączeniu skrzyni z silnikiem tam coś hałasuje? Jeszcze spróbuje wał od przedniego napedu zdjąc może to łożysko na wale? I tak w najbliższym czasie musze rozjechac ciągnik bo uszczelniacz puścił od skrzyni lub silnika ale to dopiero sie okaże?

#13 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 05 luty 2014 - 19:33

Dziwny chałas po załaczeniu przyspieszacza w massey fergusonie 3070 Może nie koniecznie uszczelniacz a wysprzeglik olej puszcza i plama pod ciagnikiem jest. Łożysko bez rozjeżdżania przecież wymienisz ;)

Dodany obrazek

#14 Share grisza1985

grisza1985

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 05 luty 2014 - 19:42

Dziwny chałas po załaczeniu przyspieszacza w massey fergusonie 3070 łożsko na wale tak! ale wydaje mi sie że to jeden z uszczelniaczy puścił?

#15 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 05 luty 2014 - 19:46

Dziwny chałas po załaczeniu przyspieszacza w massey fergusonie 3070 Ja miałem plamę pod ciagnikiem ale wina była wysprzeglika - uszczelniacz mi tam puścił, nowe 200 zł kosztowały uszczelniacze i jest już ok ;) Może i tam cos być móie tylko swoje doświadczenia ;)

Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share grisza1985

grisza1985

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 09:14

Dziwny chałas po załaczeniu przyspieszacza w massey fergusonie 3070 Problem rozwiązany:) przyczyna było łożysko na wale od przedniego napędu!