Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem rozrusznikiem

45 odpowiedzi na ten temat

#41 Share konrad18

konrad18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 16 styczeń 2016 - 19:57

Problem rozrusznikiem

A wiec jeżeli nie kreci się razem z silnikiem tylko po puszczeniu startera zachowuje się tak jakbyś dalej go trzymał to przeczytaj temat od początku i sprawdzaj wszystko: starter czy poprawnie odbija (rozłącza) po jego użyciu, przewody (czy nie ma zwarcia ten cienki przewód), jeżeli jest przekaźnik to go sprawdź bo nie znam ciągnika i jak wszystko wykluczysz to w rozruszniku jedyne styki to w elektrowłączniku jak kilka dni temu napisał Elektrotechnik. Co i jak masz zrobić masz wszystko opisane w tym temacie czytaj temat od początku tam były opisywane metody z żarówkami itp poczytaj i bierz się do roboty :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem rozrusznikiem Dzisiaj, 14:59
  •  

#42 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 16 styczeń 2016 - 23:02

Problem rozrusznikiem

Podłączyłem do akumulatora i chodzi dobrze. Kręci ładnie.  Tak dokładnie taki problem mam, mam starter ciągnik to zetor 7245.  Po odpaleniu nie kręci razem z silnikiem. Teraz działa, ale jak jest zimny ciągnik to klei a jak się już rozgrzeje to nie klei. W czym jest problem?

Co to znaczy kreci ładnie? Jakie obroty osiąga? Jaki prąd pobiera? O momencie obrotowym i prądzie pełnego zahamowania już nie wspominam, bo i tak nie masz czym zmierzyć.

#43 Share konrad18

konrad18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 17 styczeń 2016 - 12:48

Problem rozrusznikiem

Kolego Elektrotechnik jak zwykle przesadzasz ze swoją wiedza, sprzętem, doświadczeniem i bla bla problem nie dotyczy tego ze nie kreci tylko kreci po puszczeniu startera i należny to wyeliminować a Ty jak zwykle... Nie kręcił bo podłączył do jakiegoś nie wiadomo jakiego prostownika po podłączeniu do akumulatora jest ok i własnie to miał na myśli mówiąc "Kreci ładnie". I na pewno zaraz powiesz ze to co napisałeś jest ważne bo nie sprawdzi tego i będzie zaraz znowu problem z tym rozrusznikiem lub jakieś inne problemy z tym związane ale mogą te problemy być zaraz a może długo długo nic się nie będzie działo może nawet sprzeda ciągnik i do tego nie zajrzy. Jak go ma wyjętego oceni na tyle na ile jest w stanie w warunkach domowych jego stan szczotki, tulejki itp wyczyści i w ogóle. Nie wspominał o tym by miał problemy z rozruchem wiec po co wydawać pieniądze? Takie sprawdzenie sam mówisz ze nie jest dla zwykłego rolnika w warunkach domowych to po co wydawać pieniądze? Jakby nie to ze się nie wyłącza to nawet by do tego rozrusznika nie zajrzał i chodził by dalej to czemu teraz robić aferę z tego ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#44 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów

Napisany 19 styczeń 2016 - 14:08

Problem rozrusznikiem

Problemy ma dlatego, że nigdy do niego nie zaglądał.

#45 Share radmzes

radmzes

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 19 styczeń 2016 - 18:23

Problem rozrusznikiem

Jak miałem do niego zaglądać jak ciągnik parę miesięcy dopiero jest u mnie. :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#46 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów

Napisany 19 styczeń 2016 - 19:34

Problem rozrusznikiem

No dobra, nieważne.