Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 3050 nie działa wsteczny

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pniznikow

pniznikow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 31 październik 2013 - 19:41

MF 3050 nie działa wsteczny Witam, mam problem w swoim MF 3050. Gdy wrzucam wsteczny na lewarku z zakresem A i B to ciągnik w ogóle nie jedzie. Na zakresie B działa prawidłowo lecz na A w ogóle nie działa. Wsteczny da sie normalnie wrzucić ale ciągnik po prostu stoi w miejscu. Mam skrzynie 16x16. W ogóle lewarek jakoś dziwnie działa, nie chodzi lekko jak ten ze zmianą biegów tylko jakoś ciężko i jakby miał jakiś opór, czasem ciężko jest wrzucić zakres B w przód.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 3050 nie działa wsteczny Dzisiaj, 17:41
  •  

#2 Share stas1506

stas1506

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 31 październik 2013 - 20:13

MF 3050 nie działa wsteczny To masz problem, traktor jest zepsuty

#3 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja MF BMW

Napisany 31 październik 2013 - 20:17

MF 3050 nie działa wsteczny Wyżej diagnoza już jest :D No dobra zepsuty ale piszesz 16x16 a masz A i B ? Nie chce mi się sprawdzać już w katalogach ale cos mi się zdaje że to jest 32 x 32 bo w 16 nie było grup A i B ;) Coś ze skrzynią a konkretniej to niech się wypowie ktoś doświadczony w tym :)
Sprzedam prasę belującą ! http://olx.pl/oferta...57-ID5L1ip.html

Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;)

Dodany obrazek

#4 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 31 październik 2013 - 20:26

MF 3050 nie działa wsteczny To ten wczoraj kupiony? Aha drobne błachostki jak pisałeś i o ehr też da popalić. To wynalazek którego gość miał dość już pewnie i nawet niechciał poładować bo by wartość napraw przekroczyła wartość traktora. Może wystarczy się nauczyć obsługi i będzie chodził. Oby, bo duża kasa potrzebna by odszykować.

To ten wczoraj kupiony? Aha drobne błachostki jak pisałeś i o ehr też da popalić. To wynalazek którego gość miał dość już pewnie i nawet niechciał poładować bo by wartość napraw przekroczyła wartość traktora. Może wystarczy się nauczyć obsługi i będzie chodził. Oby, bo duża kasa potrzebna by odszykować.

To ten wczoraj kupiony? Aha drobne błachostki jak pisałeś i o ehr też da popalić. To wynalazek którego gość miał dość już pewnie i nawet niechciał poładować bo by wartość napraw przekroczyła wartość traktora. Może wystarczy się nauczyć obsługi i będzie chodził. Oby, bo duża kasa potrzebna by odszykować.

#5 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 31 październik 2013 - 21:07

MF 3050 nie działa wsteczny @ Rolnik1973 Dzięki że o tym wspomniałeś bo nawet bym nie zauważył że to ten sam użytkownik napisał te 2 tematy :) No to nieźle ... jak nie działa to sama nauka obsługi nic nie da :) Tu nie ma co zakładać nowych tematów tylko weź ten ciagnik do jakiegoś mechanika z głową, co robi takie ciagniki ( tylko nie do jakiegos majstra od c-330 bo to każdy z odrobiną pojęcia naprawić potrafi) i niech Ci zrobi przegląd co jest nie tak i wtedy zobaczysz na co trafiłeś. Dziwi mnie to że nie sprawdziłeś tego od razu bądź też kupiłeś go ze śwaidomością że ma takie poważne usterki. Aj szkoda gadać ... synchronizator pewnie od gr A Ci padł :P nie dam ręki ale tak sądzę.

Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share pniznikow

pniznikow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 31 październik 2013 - 21:28

MF 3050 nie działa wsteczny W grupie A jazda w przód działa idealnie tylko jak wrzucam wsteczny to nie chce jechać, może być to synchronizator ? Znajomy mówił że można coś wyregulować i będzie działać. Co do samej wajchy, to co można zrobić żeby chodziła płynnie jak ta od biegów 1,2,3,4 ? Dodałem jeszcze fotke, mógłby ktoś wyjaśnić do czego działają te urządzenia zaznaczone na czerwono ? Zaznaczony tym największym kółkiem nie jest czasem elektrozawór zmieniający zakresy żółw zając ?

http://www.fotosik.p...f90eb4f036.html

#7 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 31 październik 2013 - 22:34

MF 3050 nie działa wsteczny Na tej wajsze raczej tak płynnie nie będzie bo masz przód luz tył i na B to samo i to raczej swego rodzaju zabezpieczenie zeby od razu nie wbić wstecznego tylko chwilę traktor moze w tym czasie wychamować :) bynajmniej tak mi się zdaje a z tą rególacją jak sie znajomy zna to niech wyrególuje i ciekawe czy na tym się skończy. Jak dla mnie to coś grubszego .

Dodany obrazek

#8 Share valadin1

valadin1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 31 październik 2013 - 23:23

MF 3050 nie działa wsteczny jak lewarek ciężko chodzi iciężko wrzucić bieg to może być problem z widełkami rewersu bynajmniej u mnie tak było że najpierw ciężko chodziło a później wcale

#9 Share rafal3050

rafal3050

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,motoryzacja, koszykówka

Napisany 04 listopad 2013 - 20:57

MF 3050 nie działa wsteczny to jak ty go sprawdzałeś jak go kupiłeś bo to pewnie tak od razu się nie zepsuł :D sam nic nie zdziałasz wal do jakiegoś mechanika ale takiego na który na MF się zna

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share lukasz0920

lukasz0920

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 06 listopad 2013 - 23:11

MF 3050 nie działa wsteczny takie pytanie kiedy ten wsteczny pzestał działać ? po jakieś cieżkiej orce czy z dnia na dzien bo to dziwne jest żeby nagle nie jechał w ogóle moim zdaniem żadne regulacje nić nie dadzą. a i ile mtg ma ciagnik ?