Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 3060 oświetlenie i kolumna kierownicza(regulacja) :)

25 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Hoxem

Hoxem

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 31 październik 2013 - 17:54

MF 3060 oświetlenie i kolumna kierownicza(regulacja) :) 1 .Sprawa: oewnego dnia włączając światła pozycyjne i mijania, nie włączyły się, długie raz były, raz nie, zależy jak trzasnąłem w prawo przełącznikiem, zostały tylko kierunki... winię przełącznik ale dla upewnienia chciałbym sprawdzić po kablach czy się włączą(są 2 kostki od przełącznika) i gdy przykładowo wepne kabel w obie kostki po kolorze to zapalą się światła? czy coś się spali. Jak najprośniej sprawdzić światła mając tylko 2 kostki od przełącznika? kolorów oczywiście nie znam, jaki kolor od czego xD

2.Sprawa to regulacja kierownicy, u mnie nie działała więc kierownice wyjąłem wogóle z kolumny i rozebrałem, niestety ta rączka co się podnosi i reguluje(według mnie jest wytarta) więc podciąłem kątówką bo zapadka była półokrągła i mechanizm od odblokowania regulacji się zsuwał, wszystko niby ok ale została mi jedna spręzynka i nie wiem gdzie ona była, bo odrazu jak rozebrałem to leżała luzem. Aaa i jeszcze jedna sprawa to sprężynka trzymająca zębatke od regulacji nie do końca mi pasuje.
Ogólnie jakbym zobaczył zdjęcie właśnie tego elementu regulacji od środka to byłoby łatwiej, najważniejsza sprawa to światła, po wpierdzielić 250zł w przełącznik to nie sztuka a gdy okaże się, że po wpięciu nadal nie będą działać to się załamie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 3060 oświetlenie i kolumna kierownicza(regulacja) :) Dzisiaj, 09:08
  •  

#2 Share rafal3050

rafal3050

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,motoryzacja, koszykówka

Napisany 31 październik 2013 - 18:06

MF 3060 oświetlenie i kolumna kierownicza(regulacja) :) u mnie długie światła raz są a raz nima a i jeszcze jedna sprawa żeby nie zaśmiecać forum jedno światło pozycyjne czasami na dołku zgaśnie a potem się włonczy wiecie co może byc sprawdzałem już wszystko

#3 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja MF BMW

Napisany 31 październik 2013 - 19:12

MF 3060 oświetlenie i kolumna kierownicza(regulacja) :) Mi któregoś razu stało się podobnie tyle, że nie miałem bodajże krótkich - wina masy pprzy swiatłach która się zwyczajnie oberwała. Założyłem nową masę ( kabelek i nowa srubka) i świecą jak dawniej :) Nic z kablami nie kombinuj tylko sprawdź tą masę bo obajwy bardzo podobne do moich :) Dla pewności weź jakiś kabel który na 100% nie ejst przerwany w srodku pancerza i wtedy sprawdź bo czasem zdaje się ok a w środku przepruchniał. Co do regulacji to nie wiem nigdy nie rozbierałem tego :) Może inni coś wiedzą w tym temacie :)
Sprzedam prasę belującą ! http://olx.pl/oferta...57-ID5L1ip.html

Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;)

Dodany obrazek

#4 Share Hoxem

Hoxem

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 31 październik 2013 - 22:09

MF 3060 oświetlenie i kolumna kierownicza(regulacja) :) gdzie szukać masy oprócz tylnego błotnika lewego?

#5 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 31 październik 2013 - 22:28

MF 3060 oświetlenie i kolumna kierownicza(regulacja) :) Jak jest u Was nie wiem u mnie przód mam podłączony czarnym kabelkiem do jakiejś śróbki bodajże przy akumulatorze mam ogranicznik żeby sie nie przesówał i chyba tam mam złapane :) no czarny kabelek od masy namierzyć i dojdziesz gdzie idzie :)

Dodany obrazek

#6 Share Hoxem

Hoxem

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 01 listopad 2013 - 09:00

MF 3060 oświetlenie i kolumna kierownicza(regulacja) :) to nie masa, a same kierunki miałeś jak masy nie było?
bo u mnie same kierunki są

#7 Share erni16pl

erni16pl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 01 listopad 2013 - 09:29

MF 3060 oświetlenie i kolumna kierownicza(regulacja) :) Po co płacić 250zł za przełącznik, co jest warty 30zł? Idzie się do najbliższego motoryzacyjnego i kupuje przełącznik świateł z renault 19 i po problemie, jedyna różnica jaka jest to to że manetka na końcu ma inny kształt. http://allegro.pl/no...3613725161.html

#8 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 01 listopad 2013 - 14:19

MF 3060 oświetlenie i kolumna kierownicza(regulacja) :) Kierunek a światła w przednim grillu to 2 inne rzeczy... kierunki są z pozycyjnymi a przód masz oddzielnie i kierunki były jak najbardziej. Tłumaczyłem wcześniej że masa od przednich jest oddzielna a po drugie sprawdź przy ząrówkach czy dobrze wszystko jest. Rób co chcesz ja bym najpierw to sprawdził a jak bym miał 100% pewności że to włacznik to bym kupił ten przełącznik co kolega wyżej mówi :)

Dodany obrazek

#9 Share Hoxem

Hoxem

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 03 listopad 2013 - 10:00

MF 3060 oświetlenie i kolumna kierownicza(regulacja) :) dobra masy sprawdzone, prawda jest taka, że sprawdzałem miernikiem kable ze wtyczek i wygląda na to, że prądu brak...masa na przednich lampach jest na 100%, dzięki za informacje co do przełącznika :P zaoszczędzę 200zł
jeszcze obok bezpieczników znalazłem jedną wtyczkę na 2 piny, nie wiem od czego jest ale prąd na niej jest i wacham się aby przełożyć prąd z niej do tej drugiej.. ale dziwna sprawa kurde. U was też jest lużna jedna wtyczka 2 pinowa? widać ją pod obudową jak się zerknie, wpiąć jej nie ma gdzie bo wszystko zajęte.

#10 Share erni16pl

erni16pl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 03 listopad 2013 - 13:23

MF 3060 oświetlenie i kolumna kierownicza(regulacja) :) We wszystkich tych mf-ach jak i innych ciągnikach, jest dużo takich wtyczek i gniazd zależnie od: wersji, wyposażenia i oczywiście możliwości podłączenia innych urządzeń (np: koguty, dodatkowe światła, klima itp).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share armo

armo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 04 listopad 2013 - 09:44

MF 3060 oświetlenie i kolumna kierownicza(regulacja) :) ten włącznik z 19 to wystarczy wpiąć, czy trzeba przerabiać kostkę ?

#12 Share erni16pl

erni16pl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 04 listopad 2013 - 11:16

MF 3060 oświetlenie i kolumna kierownicza(regulacja) :) Wszystko pasuje idealnie bo to jest ten sam włącznik, tylko nikt w takiej firmie jak mf o tym nie wspomni bo jakoś trzeba zarobić. W ciągnikach jest wiele rzeczy w ten sposób sprzedawane np: stacyjki, czujniki (ciśnienia i temp da się kupić identyczne z tymi samymi parametrami z samochodu), ostatnio w ciągniku renault znalazłem czujniki od klimy i chyba stopu były identyczne jak z jakiegoś forda, jedyna różnica to cena. Ten czujnik ciśnienia oleju w mf też da się kupić taniej, z jakiejś osobówki chyba diesla, tego dokładanie nie pamiętam.

#13 Share Hoxem

Hoxem

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 07 listopad 2013 - 18:43

MF 3060 oświetlenie i kolumna kierownicza(regulacja) :) dobra, przełącznik działa :P, 200zł zaoszczędzone, powód braku oświetlenia, brak masy (masa znajdowała się pod przymocowaniem przerywacza, pod kierownicą)

#14 Share Zolwik1990

Zolwik1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 22 listopad 2013 - 19:50

MF 3060 oświetlenie i kolumna kierownicza(regulacja) :) Witam panowie mam problem ze światłami roboczymi przednimi otóż przestały mi ostatnio świecić kontrolka się świeci a światła nie patrzałem kontrolką to tam w ogóle prąd nie dochodzi. Może to wina przełącznika jezeli tak to gdzie on się znajduje? MF 3085.

#15 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 952 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 22 listopad 2013 - 20:20

MF 3060 oświetlenie i kolumna kierownicza(regulacja) :) Wyczyść kostki przy lampach najczęściej tam nie łączy

#16 Share Zolwik1990

Zolwik1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 22 listopad 2013 - 20:26

MF 3060 oświetlenie i kolumna kierownicza(regulacja) :) Witam panowie mam problem ze światłami roboczymi przednimi otóż przestały mi ostatnio świecić kontrolka się świeci a światła nie patrzałem kontrolką to tam w ogóle prąd nie dochodzi. Może to wina przełącznika jezeli tak to gdzie on się znajduje? MF 3085.

#17 Share waldek315

waldek315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 22 listopad 2013 - 23:09

MF 3060 oświetlenie i kolumna kierownicza(regulacja) :) po pierwsze to sprawdź bezpieczniki jeśli ok to sprawdź przy włączniku czy prąd dochodzi i jak włączysz czy wychodzi jeśli tu nie znajdziesz to musisz sprawdzić instalacje lub sprawdź żarówki

#18 Share Zolwik1990

Zolwik1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 21:49

MF 3060 oświetlenie i kolumna kierownicza(regulacja) :) Ok dzięki Waldek

#19 Share Zolwik1990

Zolwik1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 28 listopad 2013 - 17:20

MF 3060 oświetlenie i kolumna kierownicza(regulacja) :) Już zrobione okazało się że z włącznikiem było coś nie tak. Przełożyłem od koguta i światełka działają :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share sruba2

sruba2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 19:47

MF 3060 oświetlenie i kolumna kierownicza(regulacja) :) Panowie mam podobny problem z roboczymi światłami ale diagnoza już postawiona wadliwy przełącznik, gdzie go mogę kupić dodam że to mf 3080 89r :wacko: