Skocz do zawartości

Zdjęcie

zetor 5211 nie równa praca silnika i stukanie w silniku

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share maniek1986

maniek1986

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 31 październik 2013 - 07:45

zetor 5211 nie równa praca silnika i stukanie w silniku witam mam problem z swoim zetorkiem ostatni skonczyłem orac i wruciłem do domu zobaczyłem ze zeti kopci na biało i nie wkreca sie na obroty do konca a gdy go zgasiłem to odpalił ale nie odrazu musiałem troche go pokrecic myslałem ze to moze koncówki wtrysków lub pompa ale wszystko jest oki na nastepny dzien przyjechał do mnie mechanik odpaliłem go i zaczeło cos stukac w silniku i powiedział ze moze to byc pekniety wał albo rozrzad moze ktos z was miał taki przypadek i wie co to moze byc pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zetor 5211 nie równa praca silnika i stukanie w silniku Dzisiaj, 04:49
  •  

#2 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 31 październik 2013 - 09:14

zetor 5211 nie równa praca silnika i stukanie w silniku W tym silniku przeciwwagi sa przykrecane i potrafiły sie poluzować. Zdejmuj misę i patrz co nie gra, czy nie obróciło panewki itd.. Na podstawie czego oceniliście sprawność wtryskiwaczy i pompy wtryskowej?

Edytowany przez zorzyk2, 31 październik 2013 - 09:18.

#3 Share maniek1986

maniek1986

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 31 październik 2013 - 09:23

zetor 5211 nie równa praca silnika i stukanie w silniku ja nie oceniałem kuzyn jest pompiarzem naprawia wtryski ma swój wrsztat i on to sprawdzał dodam ze zetorek ma 1800 mth i jest z 1992 roku mało jest wyszarpany bo mam tylko 12 h ziemi uprawnej i do tego ma do pomocy jeszcze c 330 a gdyby obruciła sie panewka to co trzeba zrobic i wymienic

#4 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 31 październik 2013 - 17:30

zetor 5211 nie równa praca silnika i stukanie w silniku Szlifować wał i stopę bloku. Zanim nie znajdziesz przyczyny stuku, to trudno wyrokować. Pod żadnym pozorem nie pracuj tym ciagnikiem, szukaj przyczyny. Może stuk dochodzć z tulei bo pękły pieścienie, , wysoko - zawory, to tak w skrócie bo metal przenosi dźwięki i czasami jest gdzie indziej niż nam się wydaje.

#5 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2726 postów

Napisany 31 październik 2013 - 17:54

zetor 5211 nie równa praca silnika i stukanie w silniku Jak stracił moc to coś z "górą" jest nie tak, a co z kontrolką ciśnienia oleju? Nie zapalała się podczas orki?

#6 Share maniek1986

maniek1986

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 31 październik 2013 - 19:17

zetor 5211 nie równa praca silnika i stukanie w silniku odnosnie utraty mocy to powiem tak jak zostało mi gdzies tak ok 0.5 ha do zaorania to własnie czasami tak było ze troche mi słabł myslałem ze moze za głeboko oram bo orałem 3 szosową tak jak zawsze moze kolega pawel885 ma racje ale jak był u mnie ten mechanik to odkrecił pokrywy i niby zawory oki a kontrolka mi sie nie zapaliła a ciagnik stoi i nie jest odpalany a kolego pawel 885 co masz na mysli ze cos jest z "góra"

#7 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2726 postów

Napisany 31 październik 2013 - 19:48

zetor 5211 nie równa praca silnika i stukanie w silniku Góra czyli tłoki, pierścienie, głowica... Nieraz jest tak że się przycina wtryskiwacz i wtedy jest taki dziwny dźwięk jak by silnik miał się zaraz rozlecieć

#8 Share maniek1986

maniek1986

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 31 październik 2013 - 22:16

zetor 5211 nie równa praca silnika i stukanie w silniku dowiem sie w poniedziałek bo w sobote go zabiera mechanik wiec mysle ze w poniedziałek bedzie juz cos wiadomo ale mam nadzieje ze nie bedzie to wał własnie powiem ci kolego pawel885 ze jak skonczyłem orac i przyjechałem do domu to zauwazyłem ze kopci na niebiesko i sie nie wkreca na obroty i palił ale musiałem go pokrecic ale nie stukało nic dopiero zaczeło na drugi dzien i to stukanie słuchac jak by z przodu jak pierwszy tłok od strony chłodnicy sasiad tez ma takiego zetorka i odrazu mi powiedział ze to moze byc koncówka wtrysków albo pompa ale kuzynek wykluczył to a odnosnie stukania to własnie jak piszesz jest taki dziwny dzwiek jakby miał zaraz peknac ten silnik ale nie jest bardzo głosny

dowiem sie w poniedziałek bo w sobote go zabiera mechanik wiec mysle ze w poniedziałek bedzie juz cos wiadomo ale mam nadzieje ze nie bedzie to wał własnie powiem ci kolego pawel885 ze jak skonczyłem orac i przyjechałem do domu to zauwazyłem ze kopci na niebiesko i sie nie wkreca na obroty i palił ale musiałem go pokrecic ale nie stukało nic dopiero zaczeło na drugi dzien i to stukanie słuchac jak by z przodu jak pierwszy tłok od strony chłodnicy sasiad tez ma takiego zetorka i odrazu mi powiedział ze to moze byc koncówka wtrysków albo pompa ale kuzynek wykluczył to a odnosnie stukania to własnie jak piszesz jest taki dziwny dzwiek jakby miał zaraz peknac ten silnik ale nie jest bardzo głosny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 01 listopad 2013 - 09:46

zetor 5211 nie równa praca silnika i stukanie w silniku może zacieła się sekcja w pompie wtryskowej i jeden wtrysk nie pracuje ?

nowy

#10 Share demon17

demon17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 16:17

zetor 5211 nie równa praca silnika i stukanie w silniku Jak kopci na biało to znaczy że wtrysk leje, kolego jak będziesz coś więcej wiedział to daj znać bo mam podobny problem przy 9540

#11 Share Majjdann

Majjdann

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 95 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Mechanika i wiele innych rzeczy.

Napisany 03 listopad 2013 - 13:03

zetor 5211 nie równa praca silnika i stukanie w silniku Kolega miał problem podobny jak ty w Ursusie C-360 stukało słabe ciśnienie było okazało się że rozrząd do wymiany .

#12 Share maniek1986

maniek1986

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 03 listopad 2013 - 14:57

zetor 5211 nie równa praca silnika i stukanie w silniku demon17 jak mi rozbierze mechanik i bede wiedział co to napisze napewno a odnoscie wypowiedzi majjdanna mi tez wyglada to na rozrzad tylko szczerze to nie wiem jak z cisnieniem bo nie było sprawdzane ale jutro jedzie do mechanika naszczescie mam takie dobrego mechaniora 1km od siebie tylko tyle ze gosciu jest powolny ale za to dokładny i naprawde dobry ma tyle napraw ze nie ma gdzie ustawiac na podwórku

#13 Share demon17

demon17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 03 listopad 2013 - 16:28

zetor 5211 nie równa praca silnika i stukanie w silniku Mi na szczęście nic nie stuka, ale reszta taka sama jak u Ciebie... Maniek1986 skąd jesteś ;>??

Edytowany przez demon17, 03 listopad 2013 - 16:29.

#14 Share maniek1986

maniek1986

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 04 listopad 2013 - 17:16

zetor 5211 nie równa praca silnika i stukanie w silniku z łódzkiego

#15 Share demon17

demon17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 04 listopad 2013 - 18:25

zetor 5211 nie równa praca silnika i stukanie w silniku Kolego wymieniłem końcówki i niebieski dym znikł... Przerywa dalej, ale sporadycznie. W czwartek wykręcam pompę, prawdopodobnie łożysko się zajechało.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share demon17

demon17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 12 listopad 2013 - 21:59

zetor 5211 nie równa praca silnika i stukanie w silniku Witam, jak tam naprawa ??