Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryskiwacz ocynk rdza

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Darek578

Darek578

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 30 październik 2013 - 21:43

Opryskiwacz ocynk rdza Witam was niedawno kupiłem opryskiwacz sadowniczy z kolumną ocynkowaną. I już widze jakiś brązowy nalot na koszu. Czy macie jakieś doswiadczenia z ocynkiem czy to możliwe że po tak krótkim użytkowaniu (jeden sezon) na ocynku może powstawać nalot rdzy? Nie stosowane były żadne substancje żrące.

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryskiwacz ocynk rdza Dzisiaj, 15:26
  •  

#2 Share michal009

michal009

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:Sadownictwo, Fotografia

Napisany 31 październik 2013 - 00:22

Opryskiwacz ocynk rdza Trochę dziwne, ze już tak szybko się pojawia. Mój ma już prawie 15 lat i takich objawów nie ma.

#3 Share maniek83

maniek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 31 październik 2013 - 07:49

Opryskiwacz ocynk rdza ocynk ocynkowi nie równy, niestety jeśli wykonany był "budżetowo", to nalot może pojawić się po kilku tygodniach nawet

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 31 październik 2013 - 08:06

Opryskiwacz ocynk rdza Teraźniejszy ocynk... Blacha na drzwiach kurnika po 1 cyklu ( 6 tygodni) miała naloty rdzy.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Darek578

Darek578

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 31 październik 2013 - 13:02

Opryskiwacz ocynk rdza Dochodzą nowe fakty ten nalot może być również wytworzony przez liście które wirnik opryskiwacza wciaga z ziemi i gdy zalegają kilka godzin lub dzień pozostawiają brązowy nalot. Ale pewnosci nie mam opryskiwacz nowy kosztował ładne kilkadziesiat tysiecy i juz taka skucha? Ten nalot zchodzi gdy mocno potrze się szmatą z octem w takim razie czy to może być rdza?

#6 Share maniek83

maniek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 31 październik 2013 - 14:07

Opryskiwacz ocynk rdza tak to jest rdza, wiadomo, że zanieczyszczenia jeszcze pomagają się jej rozwijać. Widać ocynk był słaby, bardzo słaby. Znam przypadki, gdzie rdza wychodziła zaledwie kilka tygodni po ocynkowaniu, a w miejscu gdzie rama przypięta była pasem do lawety wytarł się prawie cały... Niestety w dzisiejszych realiach pogoni za niskimi cenami firmy oszczędzają na czym się da. Pokaż mi firmę, gdzie np. chemicznie oczyszczają stal przed malowaniem...

#7 Share Darek578

Darek578

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 31 październik 2013 - 14:58

Opryskiwacz ocynk rdza Zaskakuje mnie tylko czy rdza mogła by w tak szybki sposób sie rozprzestrzenić? 4 dni temy myłem opryskiwacz i zauwazyłem tylko dwie małe plamki na koszu. Przedwczoraj wykonałem zabieg opryskiwaczem i zostawiłem na noc z liśćmi dziś myje a tu masakra tam gdzie były liscie masa brązowego nalotu troche dziwne aby rdza opanowała ocynk w 1 dzień? Narazie poczekam na rozxwój tego nalotu jeśli będzie coraz gorzej to do reklamacji.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share maniek83

maniek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 04 listopad 2013 - 07:12

Opryskiwacz ocynk rdza rdzawy nalot może pojawić się w ciągu kilku godzin, zwłaszcza jeśli zostawiłeś brudny opryskiwacz, jeśli środek był na ocynku i ładnie przykryłeś to liściem to nie dziw się, że rudy wylazł

Dodaj odpowiedź