Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zbyt duże spalanie mf 3050

26 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja MF BMW

Napisany 06 listopad 2013 - 16:25

Zbyt duże spalanie mf 3050 No i tłumacz.... a może po prostu wystarczy zapiąć odpowiednią maszynę i wytrzepać piasek z prawego buta żeby noga tak na pedale gazu nie ciążyła :) Dziś specjalnie poruszyłem ten temat ze znajomym i Forterra 10541 chyba 105 konna ( symboli nie znam w tych ciągnikach) mieści sie w 13 na ha z pługiem 4 obrotowym Kverneland ... nie wiem z kad wam wychodzą takie wyniki ... Nie widzę też sensu żeby orać po kolana a 25- 30 cm w zupełności wystarczy. To że wam wychodzą tak imponujace wyniki nie znaczy ze każdy musi mieć to samo ;)
Sprzedam prasę belującą ! http://olx.pl/oferta...57-ID5L1ip.html

Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;)

Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zbyt duże spalanie mf 3050 Dzisiaj, 18:58
  •  

#22 Share Mateusz6340

Mateusz6340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo, mechanika, sport

Napisany 06 listopad 2013 - 17:15

Zbyt duże spalanie mf 3050 Przyłączam się do tematu. Zgadzam się z kolegą Lukash3060 :) ja nie wiem jakimi biegami wy orzecie że wam takie wyniki wychodzą ale ja np. Farmerem 8244 c-2 z pługiem UG 4x35 jadąc trzecim biegiem na 2 grupie (pośrednie) przy obrotach 1600-1700 obr./min osiągam spalanie około 7-10l na hektar (zależnie jaka ziemia) nie wiem jakim cudem macie takie spalanie... wasze wyniki są kosmiczne :)

Edytowany przez Mateusz6340, 06 listopad 2013 - 17:15.

#23 Share bogus56

bogus56

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 06 listopad 2013 - 17:42

Zbyt duże spalanie mf 3050 Nie wiem Panowie co macie za ziemie ale chyba jest to sprawa kluczowa w spalaniu. Przecież nikt nie wlecze sie jak slimak traktorek w orce bo w domu nie ma co robić. Jak oralem mfem 255 1ha w 4h to nie szło tego zrobić szybciej bo bym ciągnik zakatował a że spali 5l na godzine orki to rachnek jest prosty. Gospodarze już 10 lat i kiedyś też wydawało mi się że to jest dużo, ale prawda jest taka że ug-2 nie jestem w stanie zaorać 1ha w 3h i zaoszczedzić te 5l. Tak samo trdno mi sobie wyobrazić, żebu UG-4 zaorać 1ha/h gdzie sąsiedzi obrotkami 4x45 mają co zasuwać żeby w godzinie sie wyrobić. Ale jeśli macie takie warunki polowe gdzie można osiągać takie wyniki to tylko pozazdrościć i ziemi i super oszczednych sprzętów :)

Edytowany przez bogus56, 06 listopad 2013 - 18:01.

#24 Share slajders25

slajders25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 06 listopad 2013 - 19:27

Zbyt duże spalanie mf 3050 Tak jak ktoś pisał wcześniej. Jeśli w orce pali 7L to przy siewniku ile 2-3L. Jakaś abstrakcja. Mając ciągnik o danej mocy nikt nie konfiguruje go aby wykorzystywać 50% mocy. Ja ciągnikiem 120KM przy rozstawie 4x48 myślę że wykorzystuję 100% na ciężkich ziemiach. I jest to logiczne bo po to w ciągniku są półbiegi. Przy normalnej orce (żółw 4D lub zając 1A) spalam 20L. Przy obrotach 1600-1700 obr/min i prędkości 6-8km/h ledwo w godzinę wyrabiam hektar (na długich kawałkach wychodzi szybciej bo uwroci mniej) A jeśli ja mam 4x48 i ledwo wyrabiam w godzinę to jakim cudem jakąś 3 lub 4x35 wam wychodzi hektar w godzinę ?? Jedynym sposobem jest prędkość powyżej 10km/h a tak się nie orze i napewno spalanie nie wyjdzie 7 ;)
Dodam jeszcze jedno. Dzisiaj rozmawiałem z dwoma sasiadami. Jeden Fendt Vario 120km i lemken na ażurach 4x52. Drugi Valtra 160km i płóg (nie pamiętam marki) 5x50. Wszyscy mówią że teraz przy orce po kuku spalanie ok 20L/ha jest normalne. Ciągniki mają od nowego. Tyle w temacie i ja na tym dyskusję kończę. A wy jak macie chęć na przechwalajcie się nierealnym spalaniem to prosze bardzo. Może ktos lepiej się poczuję :P . Pozdrawiam

Edytowany przez slajders25, 06 listopad 2013 - 19:31.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja MF BMW

Napisany 06 listopad 2013 - 19:56

Zbyt duże spalanie mf 3050 Hmm właśnie dobrze tu kolega @bogus56 powiedział/napisał. W każdym gospodarstwie prkatycznie są inne warunki polowe.
Kolego wyżej no dobra tylko zobacz moc ... 120 czy 160 a 80 jest subtelna różnica ;) Druga sprawa prędkosć orki powinna być w granicach 8-10 km/h i taką prędkosć osiagam w tym pługu jaki mam ( jedni powiedzą pług inni spych wiadomo nie ma co porównywać starej UG do nowego Overuma czy tp.) I żadna to abstrakcja a piszeż wyżej że 120 KM chodzi u Ciebie w 4x48 tylko czy ktos wyżej czytał moje inne posty? Pisałem o Pronarze 82SA i 4x45 czy Forterrze 10541 z 4x40 Kverneland a to ciagniki mniejsze od tych 120 KM wiec jak widać macie albo dużo lepsze ziemie tak jak mówisz ( pozazdroscić ;) ) lub ciagnik ma zapas mocy ale to raczej wykluczam czytając post wyżej. Więc jak widać można i żadne to przechwalanie czy inne takie. Poprostu wypadało by wjechać w jedno pole jeden za drugim i wtedy wyszło by co i jak a tak można się tu sprzeczać, kłucić zarzucać głupotę czy pisanie farmazonów a czy to cos zmieni ? Każdy mówi co ma i widać wyżej kolega @Mateusz6340 też ma podobne wyniki więc chyba nie jest to niewykonalne .

Edytowany przez Lukash3060, 06 listopad 2013 - 20:02.

Sprzedam prasę belującą ! http://olx.pl/oferta...57-ID5L1ip.html

Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;)

Dodany obrazek

#26 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2422 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 06 listopad 2013 - 20:26

Zbyt duże spalanie mf 3050 Cóż... Ja temat już 2 dni temu uznałem za zamknięty jednak postanowiłem odpisać już definitywnie na zakończenie z racji również aluzji do mnie.
Wiem ile wleje, ile czasu pracuje i jaką powierzchnię zrobię i podaje dane jakie wychodzą.
Jak już pisałem, ziemie niestety lekkie (mam trochę gliniastych to wiem, że tam potrafi łyknąć ale dokładnie nie mierzyłem więc nie wypisuje), prędkość właściwa i link z wynikami spalania podany więc nikt mi nie wmówi, że sam siebie oszukuje :D
Wyżej różne warunki wpływające na nasze wyniki zostały podane więc temat uważam za wyczerpany jak dla mnie.

Edytowany przez romek6340, 06 listopad 2013 - 20:27.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 06 listopad 2013 - 20:29

Zbyt duże spalanie mf 3050 Nic nigdy nie jest do końca takie, na jakie wygląda. Fendt 312 , pługi 5x48 - 10ha=150litrów paliwa. Ten sam traktor + głębosz 3 łapy, taki sam bieg i prędkość jak w pługu niecałe 7ha= 150 litrów. Więc zawsze jest coś inaczej , albo szerokość pracy narzędzia , albo opory ziemi, albo jeszcze coś innego. w zasadzie każdy może mieć trochę racji. Choć zużycie podawane przez producenta powinno się traktować jako graniczne i dopiero po ich przekroczeniu szukać dziury w systemie. Inaczej można narazić się na niepotrzebne koszty i niespokojny sen.

Edytowany przez mirro, 06 listopad 2013 - 20:35.