Skocz do zawartości

Zdjęcie

wystawianienie faktury vat na ryczałcie

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 30 październik 2013 - 20:39

wystawianienie faktury vat na ryczałcie mam takie pytanie wygrałem gminny przetarg na odśnieżanie i po zakończeniu usługi musze wystawić fakture vat mam program do fakturowania

ale moje pytanie jest odnośnie jak to wygląda od strony prawnej czy będąc rolnikiem ryczłtowym moge wystawić fakture vat i jak się ewentualnie z tego rozliczyć w urzędzie skarbowym mógł by mi to wytłumaczyć, na umowie mam 120 zł + Vat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wystawianienie faktury vat na ryczałcie Dzisiaj, 20:13
  •  

#2 Share Farmer242

Farmer242

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 31 październik 2013 - 07:50

wystawianienie faktury vat na ryczałcie a stratując do przetargu nie było problemu że nie masz DG?

#3 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 31 październik 2013 - 18:45

wystawianienie faktury vat na ryczałcie nie wystawisz faktury VAT jak nie jesteś vatowcem, musisz prowadzić działalność gospodarczoł lub mieć gospodarstwo na vat

#4 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 31 październik 2013 - 20:19

wystawianienie faktury vat na ryczałcie nie pytali ani nie trzeba było zadnego zaświadczenia o fakturze też nie było mowy dopiero później zaczeli mówić o fakturze dla tego się pytam jak to wygląda bo sam nie wiedziałem

a co jak wystawie im fakture w programie do fakturowania bo przecież to normlana faktura vat jest nip wszytkie dane i moje jako gospodarstwo rolne coś mi grozi jak bym tak wystawił ?

#5 Share Farmer242

Farmer242

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 31 październik 2013 - 20:47

wystawianienie faktury vat na ryczałcie a jak zapłacisz VAT od faktury skoro w US nie figurujesz jako Vatowiec ani jako DG a to nie jest faktura dla "pana Mietka" a więc konsekwencję będą na pewno...

#6 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 31 październik 2013 - 21:18

wystawianienie faktury vat na ryczałcie a moge wystawić rachunek i jak to zrobić ? pogadam z nimi czy moze rachunek by im wystarczył

#7 Share Farmer242

Farmer242

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 13:15

wystawianienie faktury vat na ryczałcie wydaje mi się że świadczenie jakichkolwiek usług bez prowadzenia DG jest niezgodne z prawem...

#8 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1039 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 13:56

wystawianienie faktury vat na ryczałcie Załuż sobię działalnoś na okres zimy a póżniej zawiesisz i będzie ok, gmina raczej na rachunek nie pójdzie bo przetarg już zakończony a ty masz kwote +vat i skąd by wzieli vat do odliczenia?

:) :)

#9 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 19:32

wystawianienie faktury vat na ryczałcie mógł byś mi wytłumaczyć jak mam założyć tą działalność i na jakich zasadach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1039 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 21:35

wystawianienie faktury vat na ryczałcie Założenie firmy jest bardzo proste i załatwiasz wszystko w jeden dzień tylko niestety musisz wtedy płacic zus :( jeśli byś gdzieś pracował i był juz ubezpieczony to płacisz tylko składke zdrowotną a jak nie pracujesz to niestety cały zus prawie 1000zł m-c, jesli nic sie nie zmieniło to przez dwa lata jest zniżka :) w sprawie założenia musisz udać sie do swojej gminy i tam ci wszystko wytłumaczą, a tak na marginesie nie masz kogoś kto by ci wystawił fv na to odśniezanie a ty mu oddasz vat??

:) :)

#11 Share mtz82r96

mtz82r96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 21:45

wystawianienie faktury vat na ryczałcie Niekoniecznie ZUS. Jeżeli byłeś ubezpieczony 3 lata wstecz w Krusie (bez żadnych przerw), to możesz pozostać w Krusie. Płacisz wtedy podwójny Krus za siebie. Więcej na ten temat tu: http://www.krus.gov....nosc-pozarolnicza/

#12 Share miturskir

miturskir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 21:54

wystawianienie faktury vat na ryczałcie a tak na marginesie . gminie potrzebny jest nikoniecznie rachunek vat? ja wystawim uproszczony za odśnieżanie ale mam działalność

#13 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 03 listopad 2013 - 09:58

wystawianienie faktury vat na ryczałcie Jak koledzy piszą ,dzialalnosć musisz założyć i nie musisz przechodzić na ZUS tylko bedziesz płacił większy KRUS. Popytaj w gminie czy koniecznie musisz wystawić fakturę vat czy zwykły rachunek im wystarczy, wtedy bedziesz wiedział jaka forma działalności wchodzi w grę . Nie wiem jak jest teraz ale nie jest to strasznie skomplikowane. Idziesz do gminy skladasz wniosek a resztę dowiesz sie na miejscu . Nr PKD odśnieżania to 81.29.Z .
W każdej chwili działalnośc możesz zawiesic lub zlikwidować

#14 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 03 listopad 2013 - 20:23

wystawianienie faktury vat na ryczałcie
  • zapytam czy rachunek nie wystarczy, jak moge wystawić rachunek?

Edytowany przez audi80b4, 03 listopad 2013 - 22:14.

#15 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 03 listopad 2013 - 23:09

wystawianienie faktury vat na ryczałcie Tak samo jak Fakturę vat tylko mozesz mieć prostszą forme dziłalnosci ale działalność musisz mieć .
Np. zakładasz najprostsza działalność z podatkiem ryczałtowym i nie jesteś na vat. prowadzisz tylko ksiazke przychodów . Dowiedz sie tylko w US w jakiej wysokosci masz płacić podatek

#16 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 04 listopad 2013 - 20:49

wystawianienie faktury vat na ryczałcie czyli będąc rolnikiem ryczałtowym nie moge wystawić rachunku ani faktury? jak tak to będe musiał zrezygnować z tej usługi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 04 listopad 2013 - 21:44

wystawianienie faktury vat na ryczałcie Załóż działalność i po problemie. To nic strasznego ;)