konrad97

[MTZ 82] Pękające tuleje i półosie przedniego napędu

Polecane posty

ksjan68    1

koledzy ja mam troche inny problem z przednim napedem natomiast po wlączeniu napedu troche ciezko ma ciagnik jak by cos blokowało i wlaczając wsteczny przednie napęd rwie ziemie jak by troche szybcie jsie kreciły nigdy tego nie rozbierałem nie wiem czy to skrzynia ma wine czy przedni most???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ogólnie nie ma fizycznie takiej możliwości żeby zmieniło się przełożenie. Źle dobrane opony lub jakieś opory wewnątrz.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

Ja mam podobnie w 1221.3 tylko że przednie koła kręcą sie dużo wolniej niż powinny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No widzisz a ma być odwrotnie. Ruski zrobiły tak prawdopodobnie tylko i wyłącznie po toi by działało sprzęgło jednokierunkowe automatycznego napędu.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

Ale u mnie to ostro trzyma nie ważne czy jedziesz do przodu czy do tyłu, a na zakręcie nie da się skręcać bo jedno że potwornie ostro ryje a drugie to promień skrętu też sie powiększa i to bardzo. Na uwrociach na polu to musze wyłączać bo inaczej zawracanie jest na 4-5 :D A gdy ustawie przycisk na automatyczne załączanie przedniego napędu to non stop tak przekaźnik w kabinie cyka ( jakieś 7 razy na sekundę w zależności jaki poślizg jest ) , że to coś okropnego jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się jeszcze z jakimiś objawami przy jeździe w tył. U mnie natomiast dużo zmniejsza się promień skrętu przy włączonym napędzie.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

A czy czasem nie trzyma blokada tylnych kół? Strasznie to dziwne co mówisz żeby tak samo się stało tym bardziej jeśli nie było nic robione.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    371

Też bym obstawiał blokadę tyłu. Przecież gdyby przodek trzymał to nie było by różnicy czy włączony czy wyłączony. Z tego co piszesz to masz już na guziki sterowanie to może ktoś podmienił kable przez przypadek...o ile to oczywiście możliwe bo nie wiem do końca jak to działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzik445    6

Również obstawiam blokadę. Skoro stycznik tyka to pewnie jest jakieś zwarcie w przełącznikach i załącza/rozłącza blokadę... w tempie 7 razy na sekundę


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

Nie, to napewno nie blokada tylego mostu, jeśli była by włączona blokada to jeśli bym np skręcał w lewo to prawe koło by ryło ( bo za wolno by się kręciło ) a prawe ( to za szybko ). Także to odpada na 100 %, jedynie w zime jak było - 20 pare stopni to gdzieś się blokowała i jak wyjeżdżałem z podwórka to bym się do sąsiada do rowu wrąbał :D Także mówię, to jest na pewno przedni napęd. Z włączonym przodkiem jak skręcam to zewnętrzne przednie koło tak ,, zaciąga '' ziemię, że odstępy między śladami co zostawia protektor wynoszą jakieś 50 cm :o @Radzik tak cyka tylko wtedy gdy włączę na ,, automatyczne włącznie przodka przy poslizgu'' , ale też mnie bardzo ciekawi bo nie widzę żadnego czujnika co niby porównuje prędkości tylnych kół i przednich. Gdy jest załączony na stałe to nic mi nie cyka :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

A jaki ciągnik dokładnie?

Odstępy 50 cm? Nie rozumiem. Może 50 mm uślizgu protektora patrząc na ślad?

Jeżeli jadąc prosto na napędzie przednie i tylne koła idą równo to na zakręcie muszą się ślizgać. jest wrażenie jak by z zewnętrznego koła chciało zdjąć oponę z felgi.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

Belarus 1221.3 Tak dokładnie tak jak mówisz z tymi 50 cm to troche przesadziłem, ale te 30 cm 300 mm to mają uślizgu ( skręcając )

Przy jeździe do przodu bądź do tyłu ( z włączonym napędem ) to poślizg wynosi jakieś 150 mm ( na przednich kołach, tylne nie pozostawiają takiego śladu ). Dokładnie, jest takie wrażenie jak to opisałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

A masz opony dobrane prawidłowo? Miałem w mtz-cie przód 11,2r20 a tył 18,4r34 i ciężko było skręcić na napędzie. Za małe przednie koła.

Zmieniłem przód na 13,6r20 i majorka. Skręcając na maxa przednie koła toczą się po ziemi a nie ślizgają.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

Opony mam oryginalne przód 420/70 R 24 / tył 18.4R 38. Jak patrze po innych ogłoszeniach to też mają takie laczki założone. Tylko ciekawe czy te ciągniki też mają taką wadę :unsure:

Edytowano przez kamil496

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No niby z instrukcja się zgadza. Zaś w instrukcji pronara 1221 są już całkiem inne opony.

Trzeba by innego użytkownika spytać.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    371

Dziwne to wszystko. U mnie na załączonym przodzie lepiej się w polu skręca bo przodek ciągnie tam gdzie są koła ustawione. Na podwórku jak czasem z przodkiem jeżdżę to ślady są bardziej wyraźne ale też bez przesady.

Może są za mocno skręcone tarczki zwiększające tarcie w przednim moście (niby blokada)...ale to też by trzymało przy wyłączonym przodku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Dobry temat poruszyłeś kolego ,może tarczki są za mocno skręcone lub nie ma oleju w sprzęgle na podporze ,bo poślizg u mnie też jest ale tylko do tyłu na skręconych kołach ,co do promienia skrętu to też się zwiększa po włączeniu przodu ale nie wiele,Belarus 820 carraro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    371

Tylko ja nie pisałem o tarczkach w podporze pośredniej a o blokadzie przedniego mechanizmu różnicowego. Tam jest coś takiego jak szpera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Mechanizm o zwiększonych oporach wewnętrznych. Bardzo proste i średnio skuteczne.

Trudno powiedzieć jeśli był by z jakiegokolwiek powodu zablokowany mechanizm różnicowy przedniej osi to i bez napędu rwało by ziemię.

To akurat jest proste do sprawdzenia. Jedno koło w górę i ma się obracać.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

@mani Jego tak trzyma tylko przy włączonym przodku. A skąd jesteś dokładnie bo ja też TJE ;)

Ponoć jest coś takiego w przednim moście ( chodzi mi o ten mechanizm ) ale nie wiem bo nie rozbierałem :)

Dziwne jet to, że mechanizm różnicowy działa ale tylko przy wyłączonym napędzie :o

@Tomasz U mnie nie ma tej podpory

Edytowano przez kamil496

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez flatron1984
      Witam
      Potrzebuję kosiarkę spalinową z napędem do 1000zł. W marketach znalazłem takie, tylko mógłby ktoś z forumowiczów doradzić którą warto kupić?
      1. https://www.castorama.pl/produkty/narzedzia-i-artykuly/maszyny-ogrodnicze/kosiarki-i-traktorki/kosiarki-spalinowe-z-napedem/kosiarka-spalinowa-z-napedem-macallister-b-s-500e-46-cm.html
      2. https://www.bricoman.pl/otoczenie-domu/sprzet-moto-i-narzedzia-ogrodowe/spalinowe/kosiarka-spalinowa-nac-b-s450-naped
      3. https://m.leroymerlin.pl/maszyny-ogrodnicze/kosiarki-traktorki-kosy/kosiarki-spalinowe/kosiarka-spalinowa-dym1826cq-3kw-159cm3-sterwins,p258725,l73.html
      Tak na moje to chyba ta z Leroy wypada najlepiej, 3 lata gwarancji, funkcja ułatwionego rozruchu, regulacja prędkości napędu... ale może macie inne zdanie i doradzicie.
      Pozdrawiam
    • Przez miles3147
      Witam. Czy ktoś ma jakiś sprawdzony sposób na przesmarowanie krzyżaków w przednim napędzie? Do jednego może i jakoś jest dostęp ale do drugiego w żaden sposób.
    • Przez CaseMX120Power
      Witam. Mam problem z przednim napędem w moim Case MX 120. Napęd działa tylko że na skręconych kołach coś lekko blokuje koła i słychać buczenie, trzeszczenie nie wiem jak to opisać. Satelity w kołach jak nowe. przekładnie zalałem nowym olejem. Co moze byc przyczyną?
    • Przez michnik12
      Witam . Problem dotyczy tego że gdy włączam przedni napęd w ciągnik ten wogule nie ciągnie na przednie koła . 
    • Przez Krzysw5
      Witam wszystkich,
      Ciągnik Renault 103.54, od jakiegoś czasu przy załączonym przednim napędzie oraz przy skręcie słychać jakby trzaski wydobywające się z napędu. Widać nawet po  przednich  kołach, tak jakby trochę stopniowały. . Rozebrałem przedni most, wszystko wygląda ok, nie ma śladów żeby coś przeskakiwało na trybach. Zwolnice planetarne w porządku, koło talerzowe z wałkiem atakującym również, zęby jak nowe. Na satelitach w mechaniźmie różnicowym również nic nie widać - tryby jakby nowe. Dziś zdjąłem przystawkę, sądząc że tam coś znajdę, ale tryby też w dobrym stanie, jedynie wzdłużny luz na ośce. 
      W przednim moście zauważyłem też poluzowane śruby koła talerzowego, tzn odkręciłem je ręką, ale nie były na tyle luźne, żeby koło latało i jeździło po zębach, ruszało się jedynie 2 mm tam i z powrotem  ze względu na to, że otwory są większe od śrub.
      Czy ktoś może miał już taki problem. Renówka służy mi już kilka lat i jeżeli chodzi o napęd to nigdy nie było nic słychać.
      W tej chwili jest wszystko rozebranie i nie wiem czy składać, czy ewentualnie coś wymienić.
        
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj