Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kombi B

27 odpowiedzi na ten temat

#21 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 18 czerwiec 2006 - 20:17

Kombi B mojemu ojcu tez sie tak wydawlo jeszcze w zeszlym roku kiedy jezdzil po 2 i po 3 razy
w tym roku szlo wszystko na raz, pod buraki przechytrzyl i zrobil na 2 razy i niestety bylo za mialko :(

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kombi B Dzisiaj, 11:01
  •  

#22 Share Bartek

Bartek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 19 czerwiec 2006 - 15:21

Kombi B U Ciebie są lżejsze gleby, bo u mnie sa strasznie ciężkie. Owszem na wiosnę to wystarczy 2 razy agregatem i siejesz.

#23 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 22 sierpień 2006 - 10:26

Kombi B Co są dzicie o takich agregatach:
http://www.autogield...7,18631585.html
http://www.allegro.p..._5_40_metra.htm
chciałem kupić coś nowego ale na tą chwile nie mogę sobie na to pozwolić - za dużo innych wydatków. Próbowałem forszaja na agregacie 4,2m i nawet go nie odczował więc myśle nad takim 5 z małym hakiem. Co sądzicie o tych powyżej ?? ten pierwszy dość ładny ale troszkę drogi. A może jakieś inne propozycje - szukam coś do ok 5 tyś. Niedługo pszenice trzeba będzie siać a ja jestem bez agregatu :(

#24 Share Józek

Józek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 29 sierpień 2006 - 21:26

Kombi B Znajomy z Kombi 5,1 BH śmiga NH TM130 ze średnią prędkością 15km/h na ciężkich glebach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 29 sierpień 2006 - 21:49

Kombi B zwariowal przeciez go polamie :)
u nas probowalismy na 2uprawiac - masakra, nie wiem jak pole musialoby byc rowne zeby po nim jezdzic agregatem z taka predkoscia, zwlaszcza ze bardzo czesto uprawiamy w poprzek i wtedy najlepiej 1 idzie

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#26 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3532 postów

Napisany 30 sierpień 2006 - 12:36

Kombi B 2 w zetorze to taka odpowiednia predkosc do uprawiania jest jest bardzo ciezko to na 4 ale 1 to juz bardzo wolniutko idzie

#27 Share Józek

Józek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 30 sierpień 2006 - 15:34

Kombi B Zależy też jakie ma się koła-duże czy małe.
Czemu, nie jest źle. Oczywiście nie robi z taką predkością bezpośrenio po orce, tylko w drugim przejeździe. Idzie bez problemu TM130 z tą prędkością. Mówił, że wolał 5,1 niż 5,6; ze względu, że szybsza to lepsza uprawa biernym agregatem. Kombi BH to już masywniejsza konstrukcja niż Kombi B.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share Kali

Kali

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 13 kwiecień 2008 - 12:51

Kombi B Może użytkownicy wypowiedzą się jak ustawiają kombi bh(składany).Mam go pierwszy rok i tak: jak zapycha się przedni wałek to jest to zawsze środkowy(może podnieść go wyżej niż boczne?).Łańcuszki co ciągną tylne wałki są zaczepione na środkowy otwór, a co będzie jeśli zaczepić za najniższy lub najwyższy?A te sprężyny docisku jak dokręcić?Będę wdzięczny za rzeczowe uwagi.