Zaloguj się, aby obserwować  
center

Kombi B

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
center    11

Yacenty mam znowu pytanie do Ciebie sorki że cię tak męcze:) Te łańcuchy co śą pomiędzy wałkami a łapkami u Ciebie nie są za ktutkie ? Bo jak podnosze wałki do góry żeby zagłębić tylne łapki to jakoś brak jest ich na długość i pewnie bendą wałki bardzo skrępowane nie masz takiego problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

nie zauwazylem

na jaka ty chcesz dac glebokosc?

u nas ojciec uprawial naprawde gleboko i nie zauwazylismy nic takiego

przyczepione sa chyba do najnizszej dziurki z tego co pamietam


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

tak na jakieś 7cm ale wiesz co te łańcuchy się jakoś mocno napinają bo zależy mi żeby przód i tył rózno brały a ten wałek musi troszkę mieć luzu na łancuchach przeciesz żeby kopiować teren nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

Kombi BH 4,2m - czy to odpowiedni agregacik do Fortschitta 323A (ok. 120 koni). Ziemia raczej ciężka i część pola na pochyłym i pod górkę. Może inne propozycje z własnego gospodarstwa ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

z gesiostopkami pewnie bedzie ok

u nas jest 3m i ciagnik 100km kompletnie nie ma co robic, koles ma bez gesiostopek i slaba 80 to mu kopci, ale u nas dymek idzie tylko na starcie

teraz myslimy o czyms wiekszym i chyba wlasnie sie kupi taki 4.2m

szkoda ciagnik na pusto wozic po polu:)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

zanim sie zdecyduje muszę gdzieś podjechać i sprawdzić 4,2 czy nie bedzie za mały ale myślę że będzie w sam raz. Pod górę musi mieć też prędkość odpowiednią, a założyć 5m i dusić później po garach :/ ale nie ma to jak sprawdzić w praktyce co będę musiał uczynić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

mtz82 mial co robic z wersja 3m

a proxima ma podobna moc :) wiec ja bym jednak chyba kupil 3m

u nas teraz chodzi przy ciagniku 100km z gesiostopkami i nawet dymka nie ciagnik nie puszcza:P


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1074

Ale podstawowe pytanie... na jakie gleby ma to być maszyna?? Lekkie czy ciężkie. Bo na lekkich może dać sobie rade, ale ogólnie lepiej zawsze troszke mniejszy kupować, bo w biernych chodzi o utrzymanie równej dość wysokiej prędkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1074

No to raczej ja bym stawiał na 3 metrową maszyne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek    0

A jak myślicie czy do Zetora 16245 lepiej kupić agregat kombi 5.2m czy może 5.6m? Kuzyn do takiego ciągnika ma 5.2m i mówił, ze bez problemu da radę z 5.6m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

3m = 65KM (mój Zetor 7211)

xm = 160KM

x= 7,3m hehe:P bież śmiało hehe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

a widziales ostatni artykul w RPT, albo ktorejs innej gazecie?

u1634 155km na silniku a na kolach juz tylko 122:)

dla mnie przez dlugi czas to bylo mega dziwne jak koles mowil ze jego 125km JD jest silniejszy od 1634, teraz zaczynam w to wierzyc :)

a co do agregatu skoro kuzyn uprawia na podobnych ziemiach i mowi ze ten 5.6 da rade to bierz wiekszy

albo jesli siejesz buraki to wez mniejszy z gesiostopkami :P


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Ten artykół w RPT jest tendencyjny u mnie wokolicy z 1224 robi się kombi 5,1 także 1614 spokojnie da rade 5,6 z gęsiostopkami to z 5,6 nie da rady ja mam 3m wichera i jak jade 10-12 km/h to 110km MF na dużym biegu ma co robić bywało nieraz jak miałem 1014 to na 2 szosowej nie dawał rady go ściągnąć jak robiłem na raz pod jare zboża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

moze i jest tendencyjny, ale cos w tym jest :)

ale skoro piszesz ze 1224 lata z 5.1 to czemu do 16245 nie wziasc 5.6 skoro mtz latal na luzie z 3m a teraz mysle ze 10245 dal by rade na pewno z 3.7 a byc moze 4.2

koniec koncow - kombi b to lekki agregat wiec jakichs ogromnych ciagnikow nie wymaga :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

chodzi mi o to że na gęsiostupkach jest sporo cieżej na normalnych łapkach 1614 spokojnie daje rade 5,6 m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

co do ciężkości to na pewno :) w koncu teraz cala powierzchnia jest podcieta

i mozna na razowe pojechac :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek    0

Co do 16245 to on ma naprawde 137 km. Na raz nie uprawie napewno. Pod zboże to wałuje, później agregat, wały i na koniec agregat, a po siewie to też jeszcze wałowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

mojemu ojcu tez sie tak wydawlo jeszcze w zeszlym roku kiedy jezdzil po 2 i po 3 razy

w tym roku szlo wszystko na raz, pod buraki przechytrzyl i zrobil na 2 razy i niestety bylo za mialko :(


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek    0

U Ciebie są lżejsze gleby, bo u mnie sa strasznie ciężkie. Owszem na wiosnę to wystarczy 2 razy agregatem i siejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

Co są dzicie o takich agregatach:

http://www.autogielda.com.pl/motoryzacja/m...7,18631585.html

http://www.allegro.pl/item121626010_agrega..._5_40_metra.htm

chciałem kupić coś nowego ale na tą chwile nie mogę sobie na to pozwolić - za dużo innych wydatków. Próbowałem forszaja na agregacie 4,2m i nawet go nie odczował więc myśle nad takim 5 z małym hakiem. Co sądzicie o tych powyżej ?? ten pierwszy dość ładny ale troszkę drogi. A może jakieś inne propozycje - szukam coś do ok 5 tyś. Niedługo pszenice trzeba będzie siać a ja jestem bez agregatu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Józek    0

Znajomy z Kombi 5,1 BH śmiga NH TM130 ze średnią prędkością 15km/h na ciężkich glebach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

zwariowal przeciez go polamie :)

u nas probowalismy na 2uprawiac - masakra, nie wiem jak pole musialoby byc rowne zeby po nim jezdzic agregatem z taka predkoscia, zwlaszcza ze bardzo czesto uprawiamy w poprzek i wtedy najlepiej 1 idzie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj