Zaloguj się, aby obserwować  
grzesko

lemken opal 120 problem

Polecane posty

grzesko    0

Witam kolegów, mam problem z moim lemkenem 3 skibowy obrotowy. Mianowicie pług ma problem z zagłębieniem sie w ziemie. Dotyczy to tylko orki w lewą strone. Orając w prawo po przejechaniu okolo 1 m pług wchodzi w ziemię na głębokość roboczą a jak go obróce w lewo i zaczynam jechać to dopiero po około 10 metrach jest na odpowiedniej głębokości. Zmieniałem ustawienie pionowe, kombinowałem łącznikiem górnym i ciągle to samo. Na lekkich ziemiach problem jest mało zauważalny ale teraz wziąłem sie za orkę konkretnej gliny i rozpoczynanie orki w lewą srone to istna udręka i efekt na polu okropny. Jeśli ktoś miał podobny problem lub zna rozwiązanie to bedę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisklaczun    114

to ustaw pług bardziej aby czuby lemieszy brały i dodatkowo przyspawaj resora na czuby lemiesza lub dłuta sprawdz o ile je masz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesko    0

jak go kupiłem to gościu pozakładał nowe lemiesze. przed chwilka wróciłem od orki gliny i z nerwów przy jeżdzie w lewo na regulacji pionowej korpusów cały plug odchyliłem na max-a w prawo. dało to lepszy efekt jednak ciągle jest ewidentnie gorzej niz jak zaczynam kłaść skibę w prawo. mimo że dzwignia od podnośnika jest ustawiona na max-a w dół pług i tak stosunkowo wolno wgryza się w ziemię.w prawom stronę jak sie zagapie przy rozpoczynaniu to moment i siedzi po ramę.

 

kolego pisklaczun- chodzi ci żeby lemiesze były bardziej poziomo czy przestawić je troszkę bardziej pionowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez damiane36
      Kupię ładny sprawny plug lemken opal 90 
      3 skiby obrót 2 węże 
      Koło podporowe kroj talezowy przedpluszki
      Lemiesz 35cm mac
      Czekam na propozycje
      Małopolska 
      500 506 407
    • Przez Radan
      Witam.
      Chcę wiedzieć którą z tych firm polecacie i dlaczego. Mowa tu o agregacie / bronie talerzowej do uprawy ścierniska na 15 - 25 cm.
    • Przez wysos
      muszę wymienić wszystkie elementy robocze w moim pługu, zastanawiam się na jaką firmę postawić? czy lepsze będzie molbro czy unirol, a może jakaś inna firma robi dobre zamienniki, jak macie jakieś doświadczenie  proszę o rady. dodam że rocznie pod pług idzie ok 35-40ha różnego rodzaju ziemi od piasków jak na pustyni do gliny jak na cegły
    • Przez michal33554
      Witam, wziąłem w dzierżawe 5 ha ziemi prawie całością klasa 4b. Zacznę od tego że ziemia nie widziała wapna od jakichś 15 lat. Słoma była ścinana 2 lata z rzędu z żyta i pszenżyta. Planuje zasiać tam żyto dańkowskie Opal rok po centrali - mam już zamówione tylko nie wiem ile wysiać tego na hektar. Rolnik od którego będe brał , powiedział że spokojnie wystraczy 150 kg / ha. Nie będzie za rzadkie ? No tylko tyle że właśnie rok po centrali a ziarno bardzo grube. Nie chcę wysiewać tam teraz wapna ani polifoski, bo ta dzierżawa jest raczej tylko na rok.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj