Skocz do zawartości

Zdjęcie

lemken opal 120 problem

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share grzesko

grzesko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 29 październik 2013 - 10:25

lemken opal 120 problem Witam kolegów, mam problem z moim lemkenem 3 skibowy obrotowy. Mianowicie pług ma problem z zagłębieniem sie w ziemie. Dotyczy to tylko orki w lewą strone. Orając w prawo po przejechaniu okolo 1 m pług wchodzi w ziemię na głębokość roboczą a jak go obróce w lewo i zaczynam jechać to dopiero po około 10 metrach jest na odpowiedniej głębokości. Zmieniałem ustawienie pionowe, kombinowałem łącznikiem górnym i ciągle to samo. Na lekkich ziemiach problem jest mało zauważalny ale teraz wziąłem sie za orkę konkretnej gliny i rozpoczynanie orki w lewą srone to istna udręka i efekt na polu okropny. Jeśli ktoś miał podobny problem lub zna rozwiązanie to bedę wdzięczny za pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
lemken opal 120 problem Dzisiaj, 16:18
  •  

#2 Share H3ni0

H3ni0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:Zetor Team

Napisany 29 październik 2013 - 12:46

lemken opal 120 problem Moze lemiesze juz do wyniany.
KPZ "Zetor Team"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share pisklaczun

pisklaczun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 29 październik 2013 - 12:54

lemken opal 120 problem to ustaw pług bardziej aby czuby lemieszy brały i dodatkowo przyspawaj resora na czuby lemiesza lub dłuta sprawdz o ile je masz;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share grzesko

grzesko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 29 październik 2013 - 15:50

lemken opal 120 problem jak go kupiłem to gościu pozakładał nowe lemiesze. przed chwilka wróciłem od orki gliny i z nerwów przy jeżdzie w lewo na regulacji pionowej korpusów cały plug odchyliłem na max-a w prawo. dało to lepszy efekt jednak ciągle jest ewidentnie gorzej niz jak zaczynam kłaść skibę w prawo. mimo że dzwignia od podnośnika jest ustawiona na max-a w dół pług i tak stosunkowo wolno wgryza się w ziemię.w prawom stronę jak sie zagapie przy rozpoczynaniu to moment i siedzi po ramę.

kolego pisklaczun- chodzi ci żeby lemiesze były bardziej poziomo czy przestawić je troszkę bardziej pionowo?