Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kupno MF 3050

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pniznikow

pniznikow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 29 październik 2013 - 00:18

Kupno MF 3050 Witam, jestem nowy na forum i to mój pierwszy temat. Za dwa dni jadę oglądać MF 3050E 2WD. Chciałbym go kupić i w związku z tym prosiłbym was o opinie na temat tego ciągnika, słyszałem sporo o skrzyniach, w nim jest 16x16. Wizualnie stan bardzo dobry. Proszę o jakieś rady i wskazówki na co patrzeć i na co zwrócić uwagę przy oględzinach. Bardzo mi na tym zależy i proszę o pomoc, z góry dziękuje i pozdrawiam :)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Massey-Ferguson 255

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Massey Ferguson
  • 21500.00 PLN
  • 18 mar 2017
Massey Ferguson 6150

• 58000.00 PLN
  • 18 mar 2017
Massey Ferguson 5445

• 73000.00 PLN
  • 17 mar 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kupno MF 3050 Dzisiaj, 07:46
  •  

#2 Share slajders25

slajders25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 29 październik 2013 - 15:14

Kupno MF 3050 Wystarczy tylko toszeczkę poszukać a nie zaśmiecać forum :P
http://www.agrofoto....ic/795-mf-3050/

#3 Share rafal3050

rafal3050

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,motoryzacja, koszykówka

Napisany 29 październik 2013 - 15:25

Kupno MF 3050 ja posiadam MF 3050 4x4 już mam go 5 lat traktor dla mnie nie do zdarcia jestem bardzo z niego zadowolony ma już 6 tys mth ja mam skrzynie 32x32 i jestem z niej zadowolony do tej pory poważnej awari nie miałem ciągnik godny polecenia

sporo osób napisze że kup co innego i będą mówić że skrzynie awaryjne ale każdy użytkownik ci powie że o te MF trzeba dbać nie mieszać oleji poprostu trzeba szanować i to zależy jak trafisz

#4 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja MF BMW

Napisany 29 październik 2013 - 19:47

Kupno MF 3050 Mit o tych skrzyniach wadliwych jest najlepszy :) Mam znajomego mechanika który robi te ciagniki, ba nawet sam ma 3 z tej serii ( 3120,i 2x 3690 z czego 3120 ma ponad 25 000 mth :) )i zapytaj go czy skrzynie są wadliwe.... . Odpowiedź będzie szybka : Wadliwy jest tylko kierowca :) Z szanowaniem to każdy traktor tzreba szanować a tu po prostu tzreba mieć jakieś pojęcie co i jak żeby nie uczyć sie na własnych błędach. Te MF-y są bardzo oszczędne jak dla mnie i komfort jest prawie jak w nowych ciagnikach ( niektóre nowe mozna powiedzieć że są gorsze :) ) O opinię pytaj tylko posiadaczy którzy mieli styczność i dobrze się obchodzili z tym sprzętem :) Czytało się nie raz nie dwa na forum różne rzeczy ale połowa nich wynikała z błedów operatora/kierowcy :) Z tym trafieniem ma przedmówca rację bo dużo takich osób jak wyzej pisałem po awarii składa ciagnik aby było i pcha komuś niech sie z tym bawi więc dobrze wszytko sprawdź żeby nie było niespodzianek :)

Edytowany przez Lukash3060, 29 październik 2013 - 19:48.

Sprzedam prasę belującą ! http://olx.pl/oferta...57-ID5L1ip.html

Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;)

Dodany obrazek

#5 Share pniznikow

pniznikow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 29 październik 2013 - 20:56

Kupno MF 3050 Mam nadzieje że bedzie to dobry ciągnik, jeśli wierzyć sprzedawcy to ma go trzy lata i wszystko chodzi sprawnie. co do skrzyń to słyszałem że jak się zaczepia przyczepe i jest w niej inny i brudny olej, to miesza sie on z tym w skrzyni biegów w mf i z tego wynikają awarie. Nie ma w nim osobnego układu jak w mtz tylko wszystko chodzi na jednym oleju ze skrzyni. Podobno nawet wspomaganie, ale jaka jest prawda to nie wiem

#6 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2497 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 30 październik 2013 - 00:09

Kupno MF 3050 I tak pewnie jak by miał się sypać to sprzedawca by go zachwalał. Jeśli chodzi o mieszanie oleju to po prostu nie pożyczać przyczepu nikomu i po sprawie. Ludzie czasami mają błoto zamiast oleju... <_< Nie tylko MF ma wspólny olej i nie tylko w nim może paść skrzynia od takiego syfu. Po prostu nie którzy nie nauczyli się odpowiednio dbać o sprzęt i nadal żyją w czasach starych Ursusików co na wszystkim mogą jeździć :D

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#7 Share Kulas

Kulas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 30 październik 2013 - 08:24

Kupno MF 3050 2WD jest niesamowicie zwrotny i szybko się o tym przekonasz ;) co do skrzyni to koniecznie trzeba sprawdzić przełączanie żółw/zając i powershift

#8 Share rafal3050

rafal3050

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 30 październik 2013 - 16:48

Kupno MF 3050 a skrzynie nie są awaryjne tylko to zależy od kierowcy/właściciela ja ktoś szanuje to ma ale to jak sie kupuje to wiadomo może ktoś rozp*** i sprzedaje a mówił dlaczego sprzedane bo u nas w sąsiedniej wsi kupił MF 3065 za 35 tys. z wyglądu fajny ciagnik mechanicznie sie zdawało dobrze a tu skrzynia wpakował w skrzynie sporo kasy to było 5 lat temu ale mówi że nawet kupna nierzałuje pracuje u niego na 40 ha i z prasą z simpo chyba 224 bo wsiach prasuje i mówi że niezawodny traktor

#9 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 30 październik 2013 - 19:08

Kupno MF 3050 Na pożyczanie jest sposób a mianowicie zakładasz gniazdo euro ( nie takie jak w C-360 skręcane) i już wiele osób odpada bo nie będą zmioeniali gniazda dla jednej przyczepy a poza tym przecież nikt nie sprawdzi czy na prawdę z tłokiem jest coś nie tak :) na wszytsko są sposoby minimalne mieszanie było by jeszcze mozliwe jak by ktoś miał olej który miesza sie z twoim i twój z jego oraz pewność że nie ma w skrzyni syfu tzn. filtr czy wyłapuje :) Ja mam swojego 3060 3 lata i chodzi aż miło :) Spalanie w orce malutkie a pisałem już gdzieś że na 143 litrach zrobiłem 75 km z beczką 5 tyś.l.z czego połowa pod obciążeniem nie licząc rozlewania po polu, zaorałem 3ha i w baku miałem jeszcze spory zapas ( nie wiem jaki bo nie mierzyłem ), do tego jak pamiętam były jeszcze jakieś prace ale nie pamietam już co dokładnie :)

Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share rafal3050

rafal3050

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 30 październik 2013 - 20:38

Kupno MF 3050 no te ciągniki są oszczędne ale sądze że mój troche lukas3060 więcej pali bo jest troche podkręcony bo ja sądze że on leci na 3 tys. obr. bo wskazówka omija idze do samego końca dobry 1 cm za dużo bo mija 2800

ale już dawno do niego dolewałem paliwa nawet niepamiętam :D

#11 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 30 październik 2013 - 20:48

Kupno MF 3050 Ja tam magicznych 2000 obr/min w pracy rzadko kiedy przekraczam w czasie jazdy jak dobra droga to dociśnie się do 2200 ale to sporadycznie pzreważnie w robocie 1700 obr/min :) Samo podkręcenie raczej wiele nie zmieni bo co z tego że dasz więcej paliwa jak nie będzie go spalał tylko będzie walił dymem ;) Oryginalne ustawienia nie są od tak sobie ;) W nich skrzynia i elektronika jak jest ok to śmiało można brać :) 2 WD są dużo szybsze bynajmniej takie wrazenie sprawiają :) Zwróć uwagę tez na opony jeśli reszta będzie ok bo nowe to też koszt :)

Dodany obrazek

#12 Share pniznikow

pniznikow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 30 październik 2013 - 23:31

Kupno MF 3050 Dziś go kupiłem, co do zwrotności to jestem mega zaskoczony, zawraca praktycznie w miejscu, lepiej niż moja trzydziestka :) EHR jest ominienty, są dwa przyciski, podnoszenie i opuszczanie, wszystko działa sprawnie. Jest jeszcze przełącznik którym moge powrócić do sterowania EHR lecz musialbym wymienic w nim pare d*pereli bo nie działa opuszczenie i podnoszenie. Co do zakresu żółw i zając to nie jest on przełączany tym pierwszym lewarkiem 1234, tylko jest przełącznik, taki jak od kierunkowskazów w c330 tylko aluminiowy umiejscowiony przy lewarkach od skrzyni. Ogólnie jestem zadowolony, ale wszystko wyjdzie w praniu jak to sie mówi. Za tydzień przetestuje go na orce tylko bede musial zalatwic pług, puki nie kupie to pozycze od szwagra. Ma on grudziądza 3x35 i jakiegoś nowego 4x40 na jednej belce, którym robi swoim Agrotronem 420. Dzięki wielkie za udział na forum, w razie jakiś problemów bede sie odzywał :)

#13 Share rafal3050

rafal3050

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 31 październik 2013 - 16:51

Kupno MF 3050 wrzuć jak możesz jakieś zdjęcia

#14 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 31 październik 2013 - 19:22

Kupno MF 3050 No to fajnie... czemu nic nie mówiłeś że EHR nie działa !? Te pare d*pereli to jest tylko gadka a nowy EHR koło 2,5 tyś :) A tymi przyciskami jestem ciekaw jak ustawisz pług czy coś innego ... Pisał do mnie inny uzytkownik z tym w zimę zeszłego roku i było to samo. Żółw zając to może i wygodniejsze rozwiązanie ale jak nie daj Boże przełaczył byś to w locie... . Zaskoczyłeś mnie tym "obejsciem" EHR :) to żadne obejście tylko przyciski wpięte w instalację idącą do błotnika by z zewnątrz przy zaczepianiu sobie ułatwić robotę bez zbędnego łażenia w tą i na zad. Oby to były tylko jakieś d*perele :)

Dodany obrazek

#15 Share Kulas

Kulas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 31 październik 2013 - 22:06

Kupno MF 3050 Dokładnie Lukash... EHR a przyciski góra/ dół to w sumie dwie bajki...

Edytowany przez Kulas, 31 październik 2013 - 22:07.

#16 Share Stojan21

Stojan21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 11 listopad 2013 - 22:24

Kupno MF 3050 Witam, jestem tu nowy (przed chwilą sie zalogowalem :]) i mam do was prośbe. Planuje kupno MFa 3060 30 ha do skoszenia, kosiarka dyskowa Lely 2,60m i wywiezienie 40-50 rozrzutników obornika tyle z jego pracy. Czy możecie mi powiedzieć co dokładnie trzeba sprawdzić przy oględzinach tego ciągnika zeby nie kupić kompletnego złomu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 12 listopad 2013 - 19:32

Kupno MF 3050 Pisałeś na gg i odpowiedź poszła :)

Dodany obrazek