Zaloguj się, aby obserwować  
Andrzej-7211

Zestaw uprawowo-siewny do 20tys.zł

Polecane posty

Szukam zestawu uprawowo-siewnego obojętnie jakiej marki o szerokości 2,7-3, cena tego zestwu ma nie przekraczać 20tys.zł. Zestaw będzie pracował z ciągnikiem MTZ 82 TS. Interesują mnie nowe oraz używane zestawy. Zestaw ma pracować na 20ha gospodarstwnie.

A zastanawiałem się nad zestawem Unia ECO 2005r za 15000tys.zł

Mam pytanie czy rusek pociągnoł by agregat staltech o szerokości 2,7 z poznaniakiem? Bo sprzedawca powiedział że nie da rady podnieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolmasz    7

Szukam zestawu uprawowo-siewnego obojętnie jakiej marki o szerokości 2,7-3, cena tego zestwu ma nie przekraczać 20tys.zł. Zestaw będzie pracował z ciągnikiem MTZ 82 TS. Interesują mnie nowe oraz używane zestawy. Zestaw ma pracować na 20ha gospodarstwnie.

A zastanawiałem się nad zestawem Unia ECO 2005r za 15000tys.zł

Mam pytanie czy rusek pociągnoł by agregat staltech o szerokości 2,7 z poznaniakiem? Bo sprzedawca powiedział że nie da rady podnieść.

 

 

 

Dobry ale ma wadę. Przedni wał jak nie jest dzielony to zawsze będzie ci się giął. Byle jaki kamień lub większa górka na środku wału i po sprawie.


potrzeba jest matką wynalazków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateoX    0

Z uciągiem nie będzie problemu, najwyżej dociążysz przód ciągnika jak będzie za lekki.

Edytowano przez MateoX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez jacekbee
      Witam Forumowiczów,
      Zwracam się z prośbą o wrażenie swoich opinii i spostrzeżeń co do wyboru klasycznej, dwuosiowej przyczepy rolniczej o ładowności 14 ton. Jestem w trakcie wyboru, więc każde uwagi z waszej strony będą dla mnie przydatne. Wyposażenie przyczep jest bardzo zbliżone, mimo wszystko postaram się wam przedstawić ogólne dane dotyczące wyposażenia (nie ma sensu kopiować danych ze stron producentów). Producenci i modele, które wchodzą w grę to: Metaltech Mirosławiec DB 14000, Wielton PRS2/W14, Zasław D-737AZ-14, PRONAR T680 i Unia Group Brzeg P – 14Long [TAS3/4]. Wszystkie oscylują na pograniczu 61-63 tys. PLN.
      Lista wyposażenia, które zamierzam wziąć:
       
      - Plandeka ze stelażem (około 2700 zł)
      - Koło zapasowe (ok.1350 zł)
      - Zaczep tylny automatyczny (ok.2000 zł) czy zwykły obrotowy (1000 zł)
      - Pomost roboczy na ścianie przedniej (ok.500 zł)
      Ewentualne dodatkowe wyposażenie:
      - Nadstawki 800 mm zamiast 600 mm
      - (Moim zdaniem najważniejsze) Dopłata do nowych opon (lub dopłata do opon o szerszym rozmiarze): 800-1200 zł/szt.
       
       
      Za co warto dopłacić, a co może okazać się zbędne ??
      Jeżeli ktoś z was ma uwagi, coś wam się podoba lub nie to proszę o opinie.
       
      Pozdrawiam,
      jacekbee
    • Przez 1rajdzik
      Zestaw uprawowo-siewny RABE (w mojej galerii) posiada hydrauliczny napęd turbiny, który wymaga układu Load Sensing. Mój Massey jest już pełnoletni a w tamtych czasach wystarczył WOM. Na razie nie stać mnie na wymianę ciągnika, sądzę jednak, że w ciągu 2-3 lat to nastąpi. Do tego czasu muszę sobie jakoś poradzić. Już przy decyzji zakupu wiadomo było, że należy zainstalować zewnętrzny układ hydrauliczny. Ogólnie pomysł ok, a w szczegółach:
      - nie chcę montować zbiornika, teoretycznie musiałoby być ok. 100 oleju by utrzymać odpowiednią temperaturę,
      - 100 oleju + zbiornik daje ponad 100 kg drogiego i zbędnego balastu.
       
      Ostateczna wersja jest następująca:
      Pompa na wyjściu WOM brony: KAZEL 2040, najbardziej odpowiednia, wolnoobrotowa, pracuje już przy 300/min, a na 540 daje blisko 30 l oleju na minutę. Jest to ważne ponieważ będę pracował z broną przy każdej dostępnej prędkości obrotowej ze względu na zróżnicowanie gleb.
       
      Olej ma pochodzić z ciągnika, z korka spustu, znajdującego się na wysokości ok. 55 cm od podłoża. Wysokość górnego poziomu oleju to ok. 78 cm od podłoża. Pompa będzie się unosić w górę do ok. 1 m. Wąż ssący ok. 2,5 m.
       
      Najważniejsze pytanie: czy pionowa mobilność pompy względem poziomu oleju w zbiorniku wpłynie na jakość jej pracy ?
      Proszę o poważne odpowiedzi.
    • Przez Zico99
      Witam ma ktoś może zestaw agromasza SN300? Mianowicie mam dylemat co kupić. Chciałbym kupić SN300 wszystko na talerzach, ale nie wiem czy warto to będzie rozłanczać do talerzowania sciernika po żniwach.Nie wiem czy kupić SN300 czy agregat uprawowo-siewny talerzowy z packerem hydropackiem + siewnik też na talerzach.Dajcie swoje opinie
    • Przez Ciapek005
      witam posiada ktoś może taki zestaw http://www.agito.pl/zestaw-narzedzi-tools-set-186-el-pw007-2110-893411.html jakie macie na jego temat opinie ??
    • Przez CamilloVII
      Wiem, że temat przewijał się już kilkakrotnie. Chciałbym jednak wiedzieć czy ktoś miał epizod z tym konkretnym zestawem. Jak by to działało w 82a? Czy można to zrobić samemu? Czy wszystko wytrzyma i jak długo? Pytam bo zastanawiamy się z ojcem nad kupnem. Potrzebna była by opinia kogoś kto się na tym zna. W końcu te kilka koni w dłuższej perspektywie by się opłaciło, mniej by się męczył czyli i mniej palił. Pytanie tylko czy robiąc to ulepszenie nie ''skasowalibyśmy'' silnika. Coś kiedyś czytałem że do turba są potrzebne wzmocnione tłoki itp a tego tu zwyczajnie nie ma więc nie wiem czy opłaca się wydać te 2000 zł na coś co de facto może nie pomóc a wręcz nawet zaszkodzić i tylko z tym roboty będzie od groma. A i kasy na nie potrzebny remont pójdzie...
       
       
      allegro.pl/turbo-zestaw-kpl-mtz-belarus-pronar-kania-walcz-i4320398911.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj