Skocz do zawartości

Zdjęcie

siewnik poznaniak 6 nie zakrywa

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jankes123

jankes123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 27 październik 2013 - 17:02

siewnik poznaniak 6 nie zakrywa mam siewnik poznaniak 6 i za nim jest taka włoka jakby co idzie za rurkami i ma niby przykrywac ziarno ale lezy na wierzchu
zboze zasiane a ta włoka ma te sprezyny proste a u sąsiada siał nowym siewnikiem z agregatem i za siewnikiem była włoka i miała takie jakby wykrzywiane te sprezyny i ładnie sie pole wyrównało i teraz pytanie jakbym kupił taką włoke do mojego siewnika czy tez by tak ładnie zakrywało a sieje zetorem 7211 ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
siewnik poznaniak 6 nie zakrywa Dzisiaj, 22:02
  •  

#2 Share Kamilo1888

Kamilo1888

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Filmowanie,

Napisany 27 październik 2013 - 18:49

siewnik poznaniak 6 nie zakrywa Odpowiedź sobie moim zdaniem sam napisałeś, ponieważ jeśli napisałeś że u sąsiada gdy ma pazurki "włoka" spręzynowe wykrzywiane i pole jest równe a u Ciebie są proste i zboże nie jest zakrywane to są 2 wyjścia albo trzeba dociążyć te "włoki " pazurki lub pomyśleć i moze je poprzerabiać . Ja bym najpierw spróbował je dociążyć , zdaża sie u mnie w poznianiaku 3 nie zakrywa zboża wystarczy że stanie ktoś na pazurkach i już jest dobrze . Trzeba by zrobić zamiast na zasadzie docisku własnej wagi zamontować jakiś docisk spręzynowy i to najlepiej w 3 miejscach czyli po brzegach i jeden na środku.

#3 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów

Napisany 27 październik 2013 - 18:55

siewnik poznaniak 6 nie zakrywa Ja mam 4 brony lekkie zamiast pazurków i efekt jest bardzo dobry ,zobacz w mojej galeri.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Czym wykonać siew? zobacz »

•  

#4 Share jankes123

jankes123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 27 październik 2013 - 21:47

siewnik poznaniak 6 nie zakrywa tzn u sasiada bylo siane nowoczesnym siewnikiem to wiadomo efekt bedzie lepszy unia grudziadz agregat z siewnikiem talerzowym i jeszcze wał był taki i redlice w siewniku talerzowe i sasiad go najmował

#5 Share bezbarwny

bezbarwny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 29 październik 2013 - 20:52

mam siewnik poznaniak 6 i za nim jest taka włoka jakby co idzie za rurkami i ma niby przykrywac ziarno ale lezy na wierzchu

Może na początek ( zanim kupisz nowy zagarniacz) sprawdz w jakim stanie są redlice i czy w ogóle jeszcze są ;)
Jeśli są jeszcze zdrowe , może trzeba je dociągnąć/dociążyć . To nic trudnego a jest powszechnie bagatelizowane.
Ziarno powinno być wysiewane na głębokość około 3 cm , na glebach lekkich w uprawie przy zdrowych i odpowiednio(nie za mocno , bo potopisz ziarno)dociążonych redlicach , zagarniacz ma niewiele do zagarnięcia. Trochę inaczej to wygląda na glebach ciężkich gdzie ma co robić.

You Shook Me All Night Long

#6 Share jankes123

jankes123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 03 listopad 2013 - 12:15

siewnik poznaniak 6 nie zakrywa no tak kiedys w siewnikach konnych sie dociazalo redliece a w tym poznaniaku to jak ?? poznaniak 6 jest jak przypominam ten niebieski

#7 Share bezbarwny

bezbarwny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 03 listopad 2013 - 20:05

siewnik poznaniak 6 nie zakrywa Dodany obrazek
To jest poznaniak 6?
jeśli tak , to widać , że jest w nim centralny docisk
redlic. Dociskasz wykręcając śrubę która jest
widoczna przy mocowaniu łącznika centralnego ,
używając do tego korby (którą widać wyżej),
która służy również do
wykonywania próby kręconej.

Edytowany przez bezbarwny, 03 listopad 2013 - 20:08.

You Shook Me All Night Long

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share jankes123

jankes123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 10:26

siewnik poznaniak 6 nie zakrywa tak docisnelismy to lecz rurki sie zaczely rozpinac ale te rurki sa tam zaczepione na taka jakby zawleczke i mozna przelozyc w gore jedna dziurke i wtedy rurak jest wyzej tzn nie opada tak nisko i jakby przelozyl w gore wszystkie te rurki i wtedy na makasa docisnac to powinno kryc co nie ? i druga sprawa jak ustawic ten siewnik by dobrze wysiewal bo ostatnio pszenica to musielismy ustawic na ponad 300 kg zeby wysialo 200 i tak nie wysialo pelne 200 tyle iel chcielissmy

#9 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 724 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 23 marzec 2014 - 11:41

siewnik poznaniak 6 nie zakrywa Tabele są tylko orientacyjne . Robiłeś próbę kręconą na te 200kg/ha ? Ziarno może lecieć wolniej np. jeśli jest zaprawione na mokro krótko przed siewem . Warto sprawdzić, czy przy obracaniu kołem lub korbą wałek wysiewający obraca się jednostajnie, jesli przerywa to sa uszkodzone sprzęgiełka w skrzynce regulacji bezstopniowej .

#10 Share jankes123

jankes123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 12:18

siewnik poznaniak 6 nie zakrywa na mokro bylo zaprawiane tak jakby dzis na wieczor zaprawiane a na drugi dzien siane bylo a to ile powinno polezec od zaprawiania ?

#11 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 724 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 23 marzec 2014 - 12:52

siewnik poznaniak 6 nie zakrywa Można siać , tylko próbę zrobić bezpośrednio przed siewem i ziarno wziąść ze środka pryzmy czy przyczepy ( nie obeschnięte ) i moim zdaniem od tego co wyjdzie odjąć 5-10%, to będzie +/- to czego można się spodziewać na polu . Przy obeschniętym ziarnie dokładność będzie większa . Co do przykrycia ziarna ,to jak wyżej Ktoś pisał, może już czubki redlic są do wymiany ? No i jakość uprawy , pole wyrównane i spólchnione na głębość siewu , dobre zagarniacze są ważne , ale to sprawa wtórna, nie zniwelują wcześniejszych niedociągnięć . Ps. ja kończę przygodę z poznaniakiem 6 , pora na redlice tależowe :) .

#12 Share jankes123

jankes123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 17:04

siewnik poznaniak 6 nie zakrywa no tak a u nas za tym poznaniakiem to jest zagarniacze takie ze na prosto ida a jakby byly te ze skosem jakby co nakoncu maja nie na prosto tylko takie wygiete to lepiej by zagarnial bo taniej wyniesie ten zagarniacz kupic zwlaszcza jak ktos ma malo ha

#13 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1405 postów

Napisany 21 wrzesień 2014 - 15:57

odsierzam temat jak unowoczesnic ten siewnik bo to sa dobre siewniki wysiewa dokladnie nawet rzepak 2 kg wysieje tylko te ziarno slabo zakrywaja czy nowe redlice pozakladac czy dociskac tylko ze to trzeba zalozyc wyzej je bo tam sa na 2 regulacje wyzej i nizej rurki zeby byly i nizej to jak sprezyne sie docisnie to rurki wychodza a jak wyzej by byly i docisnac to by bylo ok czy co innego w tym siewniku mozna zrobic

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share jackowski11

jackowski11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 27 wrzesień 2014 - 16:36

Mam taki sam problem. Pytanie jaki masz zagarniacz. Jesli sprezyny masz oddzielnie lewa/prawa, moze spróbować zmienić kąt przyłożenia, zrobić np. 3 stopnmiowe ustawienie na łączeniu belki z ramieniem, ale najlepiej to przerobić.

Zobacz jak mają nowe Polonezy. Tam jest sprezyna lewo-prawo, ponadto koncowki zachodzą na siebie. I są na jednym poziomie ze sobą, nie jak to ma miejsce w starszych modelach (r. 2000 >)'

Ja spóbuję powyzszych, jesli cały czas bedzie kicha to zeby nie pozbywac sie obecnych sprezyn spóbuję je połączyc je ze sobą.

A jak masz duzo czasu, tu masz ciekawe rozwiązanie u konkurencji:

http://www.siewniki....zagarniacz.html

Dodaj odpowiedź