Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przegrody, a wentylacja

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share NHCS

NHCS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 27 październik 2013 - 00:03

Przegrody, a wentylacja Witam. Zastanawiam sie nad czy, czy przegrody miedzy kojcami w tuczarni na glebokiej sciolce moga byc lite, czy jednak lepiej gdy maja charaktet przesel? Czy mozna wybudowac miedzy kojcami zwykla sciane, zalozmy z bloczka na 1,5m wysokosci, czy jednak lepszym rozwiazaniem jest 90cm betonu+ 60cm przeslo? Chodzi mi tu glownie o sprawe wymiany powietrza w chlewni i jego rotacje. Dodam, ze nad kazdym kojcem bedzie oddzielny wentylator.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przegrody, a wentylacja Dzisiaj, 07:06
  •  

#2 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 27 październik 2013 - 13:14

Przegrody, a wentylacja Wymiana powietrza zawsze będzie lepsza przy ażurach niż przy litych przegrodach. Na własnym przykładzie się z resztą przekonałem, że lite przegrody to przeżytek, świnia jest ciekawska i towarzyska, lubi widzieć i wiedzieć. Przy litych przegrodach co chwile wskakują na murek, włażą jedna na drugą (najgorsze przy maciorach prośnych jak depczą sobie po brzuchu) a to prowadzi do urazów i stresu. Przy ażurach wszystko widzą z powierzchni podłogi i problemy w większości znikają. a jak połażą przy kracie i popodziwiają sąsiadów to mniej są zainteresowane niszczeniem oprzyrządowania w kojcu. Tak więc moja rada jest taka, żebyś postawił murek na wysokość sięgania ściółki, czyli max 1m, a wyżej kraty. Taki montaż jest dużo prostszy, szybszy i mniej kosztowny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share NHCS

NHCS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 27 październik 2013 - 20:41

Przegrody, a wentylacja Co do prostoty to bym sie spieral :) Latwiej zaszalowac jak ma sie deski 50cm wycej i wylac beton niz jak w moim przypadku bawic sie z drutem i rurkami, spawac itp. Koszty wydaje mi sie podobne.
Tutaj, przyklad pewnej chlewni. Wydaje mi sie bardzo estetycznie i porzadnie
http://fpr.com.pl/gallery/image.php?mode=medium&album_id=108&image_id=4164

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 28 październik 2013 - 14:53

Przegrody, a wentylacja Jeśli masz prawidłową wentylacje to ściany mogą być i do samego sufitu. Wloty montujesz od strony korytarza paszowego natomiast wentylator w każdej komorze na jej drugim końcu i będzie ok.