Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mam 16 lat i chcę sobie troche dorobić, co hodować ?

40 odpowiedzi na ten temat

#1 Share szklana7

szklana7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 26 październik 2013 - 21:22

Mam 16 lat i chcę sobie troche dorobić, co hodować ? hej chciałbym sobie troche dorabiać na hodowli zwierząt tylko nie wiem jakich mam króliki ale kiepsko idzie :/ Pozdrawiam :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mam 16 lat i chcę sobie troche dorobić, co hodować ? Dzisiaj, 21:42
  •  

#2 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2862 postów

Napisany 26 październik 2013 - 22:20

Mam 16 lat i chcę sobie troche dorobić, co hodować ? Sprzedawaj jajka i zabite króliki. Ale tylko w mieście. Tam ludzie potrafią dobrze zapłacić za taki naturalny/ekologiczny towar.
Na pewno masz rodzinę w mieście, uderz do nich, poproś by zapytali znajomych czy nie chcą czegoś kupić od ciebie. A na chodniku nie radzę sprzedawać, zwłaszcza surowego mięsa.

Po za tym takich tematów jest pełno na forum. Poszukaj i tam zacznij pisać.

#3 Share xraqued

xraqued

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 118 postów

Napisany 27 październik 2013 - 07:07

Mam 16 lat i chcę sobie troche dorobić, co hodować ? zrób tak jak mówi damianzbr :)

post bez argumentacji, takie podpowiedzi nic nie wnoszą

Edytowany przez Marcin91, 30 październik 2013 - 20:51.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share bazalt50

bazalt50

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 27 październik 2013 - 08:06

Mam 16 lat i chcę sobie troche dorobić, co hodować ? Wszystko zleży od zaplecza paszowego i lokalowego którym dysponujesz (możesz dysponować)

#5 Share Michufarmer

Michufarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, motoryzacja, rolnictwo

Napisany 27 październik 2013 - 20:36

Mam 16 lat i chcę sobie troche dorobić, co hodować ? Jak masz 16 lat to weź się porządnie za naukę i ciesz się młodością ;)
Napisz jaką powierzchnią dysponujesz, jakie masz zaplecze finansowe na ewentualne inwestycje/modernizacje, jakie budynki bo inaczej to wróżenie z fusów co Ty możesz robić.
A może zwyczajnie podejdź inaczej. Napisz sobie na kartce w czym jesteś dobry, wybierz z tego w czym jesteś najlepszy i spróbuj na tym dorobić. Nie dość, że będziesz robił to co lubisz to jeszcze będziesz mógł dorobić ;)
Powodzenia Kolego w poszukiwaniach :)
Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

#6 Share szklana7

szklana7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 29 październik 2013 - 20:04

Mam 16 lat i chcę sobie troche dorobić, co hodować ? posiadam klatki drewniane na ok 100 królików, kasy mam 700 zł troche malo ale zawsze :P posiadam małe pomieszczenie :) sory że tak długo nie odpisywałem XD

#7 Share g2osc

g2osc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 31 październik 2013 - 19:08

Mam 16 lat i chcę sobie troche dorobić, co hodować ? Powiem Ci ciężko będziesz miał wiem z doświadczenia sam chciałem jajka sprzedawać ale w mieście bieda ludzi ciśnie i swojskiego jajka nawet za 50 gr nie sprzedam. Dałem sobie spokój ale u Ciebie może się uda życzę powodzenia :)
Pozdrawiam

#8 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 31 październik 2013 - 20:15

Mam 16 lat i chcę sobie troche dorobić, co hodować ? http://www.gieldagol...ualne/index.php
Popatrz na ceny na takich aukcjach, jeżeli lubisz ptaki, a tym bardziej gołębie to nic nie stoi na przeszkodzie, nie trzeba hodować pocztowych tych z aukcji, rasowe też mają konkretne ceny, wystarczy wyspecjalizować się w kilku rasach trochę chęci spokoju i czasu.
W belgi niemczech holandii ludzie żyją z gołębi, są normalne zakłady jak z wyścigów koni, do polski do pomalutku nieśmiało wchodzi, polecam :)
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#9 Share cash8791

cash8791

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 31 październik 2013 - 20:48

Mam 16 lat i chcę sobie troche dorobić, co hodować ? Moją propozycją dla ciebie była by tu hodowlna przepiórek nie mówię tu o masowej hodowli ale np. 10 sz. z tym że musisz dokładnie sie z tym tematem zapoznać bo jeżeli żle się do tego przyłożysz to dużo stracisz a jeżeli będziesz wiedział jak i co to zysk i sukces masz gwarantowany.

#10 Share Kortez

Kortez

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 31 październik 2013 - 21:36

Mam 16 lat i chcę sobie troche dorobić, co hodować ? Ja mam 19 lat, jestem w klasie maturalnej TR.Ja w twoim wieku trzymałem (i trzymam) króliki Olbrzym Belgijski Szary. Ta rasa jest bardzo cenna i "modna" idzie sprzedawać sztuki nawet za 300 zł tylko musisz mieć wprawe i trzymać się wzorca.Jak masz klatki, wiesz na czym polega praca z królikami to zaczynaj.Oczywiście możesz inne rasy np.kalifornijski,albo nowozelandzkie, ale trzymaj się czystej rasy..Za 2 rasowe samiczki i 1 samczyka z rodowodem zapłacisz jakieś 400zł (pisze o kalifornijskich) najlepiej z wystawy.A ludzie będą kupować do zmiany krwi itp.a skoro to mięsna rasa to nadwyżkę na tuszki.Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share szklana7

szklana7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 31 październik 2013 - 22:43

Mam 16 lat i chcę sobie troche dorobić, co hodować ? Kurami u mnie zajmuje sie mama więc to odpada, zastanawiałem sie gołębiami ale białymi na śluby (pawiki, pocztowe). A napisz ma cash8791 cos więcej na temat przepiórek. Pozdrawiam :)

#12 Share cash8791

cash8791

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 01 listopad 2013 - 15:37

Mam 16 lat i chcę sobie troche dorobić, co hodować ? Tu jest wszystko bardzo dobrze wytłumaczone http://www.przepiorki.pl coś takiego na pierwszy raz , zapoznaj się dokładnie z tymi artykułami a gdy zdobędziesz trochę doświadczenia to już sam będziesz wiedział jak postępować .
Z mojej strony mogę ci zaproponować to abyś zaczoł swoją przygodę od przepiórek japońskich " Faraon" , są to bardzo wdzięczne zwierzęta a jeżeli się o nie zatroszczysz będziesz miał zysk , mówiąc tu o zysku mam tu na myśli głównie jaja bo jeżeli chcesz iść w stronę mięsną to już wyższa szkoła jazdy bo gatunek Faraon jest jedną z mięsnych ale masz także do wyboru
takie odmiany jak Jumbo Bobwhite Quail bądz Jumbo Bron Coturnix ale tym nie zatruwaj sobię głowy ;) . http://wrp.pl/przysm...ki-–-przepiórki

http://www.przepiorki.pl

Edytowany przez KRISTOFORn, 01 listopad 2013 - 19:38.
Link poprawiony

#13 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2862 postów

Napisany 01 listopad 2013 - 19:23

Mam 16 lat i chcę sobie troche dorobić, co hodować ? Link nie działa, popraw kolego jeśli możesz.

Wpadł mi do głowy jeszcze pomysł z kucykiem. Co prawda wydatek na samym początku może przerosnąć możliwości 16 latka, ale raczej szybko by się zwrócił. Może nie zimą, ale już w przyszłym roku wraz z pierwszym festynem. Koleś u nas w okolicy który posiada w takowego kucyka, przyjeżdża nim na wszelkiego rodzaju festyny, dożynki, imprezy, odpusty itd. w różnych gminach i parafiach, zatrzymuje się w parku lub gdzieś nie opodal centrum całego zamieszania, wystawia napis na tekturze ,,przejażdżka dla dziecka kucykiem cena ... ,, i twierdzi że w jeden weekend zarabia tyle co przez cały tydzień na budowie w Warszawie.

#14 Share cash8791

cash8791

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 01 listopad 2013 - 19:30

Mam 16 lat i chcę sobie troche dorobić, co hodować ? to tak ;) przepiorki.pl , sorki za tamten ale coś się schrzaniło , a co do pomysłu damianzbr to trzeba wziąść pod uwagę zaplecze , coś tak trywialnego jak siano , zboże , odrobacznie oraz wiele innych czynności związanych z hodowlą koni (coś wiem o tym) bo za konie szybko można trafić do animalsów :lol:

#15 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2862 postów

Napisany 01 listopad 2013 - 20:06

Mam 16 lat i chcę sobie troche dorobić, co hodować ? Oj nikt nie każe zawodowo się tym trudnić. Okolica u nas bardziej wyludniona niż tętniąca życiem, jednak dziadkowie jeszcze są, ich dzieci mieszkają w mieście i mają swoje dzieci z którymi często przyjeżdżają na wieś do dziadków. A dziadkowie czy to z własnej inicjatywy czy własnych dzieci, a na pewno z myślą o wnuczkach i pożytkiem dla samych siebie jeśli chodzi o zabicie wolnego czasu który przyszedł wraz z emeryturą, pozaopatrywali się w wszelkiego rodzaju kucyki, kozy owce i czort wie co jeszcze.

Wiem też że owi dziadkowie pola jako takiego nie posiadają ponieważ sprzedali czy wydzierżawili, mimo to korzystając z wieloletniego doświadczenia ,,obsługi konia,, jakoś tam sobie dają radę bez zaplecza z własnego pola typu siano, zboże, odrobaczanie.

Jeden z nich, taki dość młody dziadek wpadł na pomysł by dodatkowo dorobić bujając się kucykiem po festynach.

Kucyk tak na moje oko sporo mniej zje od konia = mniejszy koszt utrzymania

Tak zdaję sobie sprawę i po części masz rację, kucyk to nie królik, kurka, przepiórka. Odpowiedzialność rośnie o kilka stopni momentalnie, nikogo nie namawiam dałem tylko propozycję.

Edytowany przez damianzbr, 01 listopad 2013 - 20:12.

#16 Share mesi

mesi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 11:01

Mam 16 lat i chcę sobie troche dorobić, co hodować ? Ja polecam kaczki albo kury , kaczki sprzedaje żywe na rynku i rzadko się zdarza żebym chociaż 1-2 nie sprzedał , a na jajka najlepiej , jest mieć stałych klientów .

#17 Share szklana7

szklana7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 05 listopad 2013 - 16:28

Mam 16 lat i chcę sobie troche dorobić, co hodować ? A moze jest tu ktoś kto kupował by ode mnie zabite króliki albo zabite gołębie ? Dawac jakieś propozycje mogę hodować różne zwierzęta ale musze mieć na nie pewny zbyt ;)

#18 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 05 listopad 2013 - 20:00

Mam 16 lat i chcę sobie troche dorobić, co hodować ? Pewny zbyt to każdy by chciał. W dzisiejszych czasach nie ma 100% interesów, niestety.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#19 Share szklana7

szklana7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 13 listopad 2013 - 16:32

Mam 16 lat i chcę sobie troche dorobić, co hodować ? Wiem wiem ale moze,znacie jakieś osoby które skupują króliki lub cos pod ten styl.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share szklana7

szklana7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 13 listopad 2013 - 17:56

Mam 16 lat i chcę sobie troche dorobić, co hodować ? Jakby co jestem z Wielkopolski :)