Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki ciągnik wybrać

18 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Krystian93

Krystian93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 26 październik 2013 - 02:08

Jaki ciągnik wybrać Witam, mam pytanie który z ciągników wybrać: (McCormick MTX 125 czy Massey Ferguson 6180) używane do nowych nie jestem jakoś za bardzo nastawiony, nie tylko do o tych marek tylko ogólnie.

Chciałbym się dowiedzieć jak te ciągniki się spisują, ile palą w transporcie i w ciężkiej pracy, jak z dostępnością części, a najbardziej mnie interesuje czy dały by sobię radę z prasą wielkogabarytową 80:80

Z góry dziękuję za informacje ;)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki ciągnik wybrać Dzisiaj, 19:14
  •  

#2 Share Sobolek

Sobolek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 26 październik 2013 - 07:06

Jaki ciągnik wybrać Witam ciebie, a więc ja na twoim miejscu wybrał bym massey fergusona ponieważ bardzo trwała, niezawodny konstrukcja. Ten oto ciągnik spali ci ok 11 l w transporcie, a w ciężkiej pracy ok 13-14 l. Jak na 120KM jednostkę to bez problemu poradzi sobie z ta prasą. Więc jestem za MF-em. Nie wiem jak jest z mccornickiem ponieważ nie miałem z tymi ciągnikami żadnej stycznosci.

Edytowany przez Sobolek, 26 październik 2013 - 07:09.

#3 Share Krystian93

Krystian93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 26 październik 2013 - 08:36

Jaki ciągnik wybrać A długo masz już Masseya, jak ci się sprawuje i czy miałeś w nim jakąś awarie.

#4 Share Sobolek

Sobolek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 26 październik 2013 - 10:52

Jaki ciągnik wybrać Osobiście nie mam masseya, ale mój sąsiad ma i sprawuje mu się bardzo dobrze. Ma jego przez parę lat mniejszego jak ten 6180 to tylko jakaś awaria była z EHR-em nie chciał podnosić :) Ja osobiście mam ursusa 5714 moc 81 km też silnik perkinsa tylko 4 cyl ale ta sama marka silnika. Silnik jest bardzo wytrzymały i przy tym bardzo mało spala tak samo jest tam tylko wiesz 6 cyl z turbo na dodatek wię cej spali od 4 cyl bez turba. Mi średnio ursusek spala 8l/1h w kvernelandach ab100, 4 zagonowe.

#5 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 26 październik 2013 - 11:33

Jaki ciągnik wybrać Jeden jak i drugi maja silnik Perkinsa ;) Oba maja też skrzynie z 4biegami pod obciążeniem. Zaletami MTXa są na pewno: Wiek, konstrukcja ramowa i mokre sprzęgło.MF natomiast jest o wiele bardziej popularny i co za tym idzie łatwiej będzie go sprzedać w przyszłości po za tym części zapewne do MF są lepiej dostępne.
Ogólnie to wybrałbym ten który jest w lepszym stanie.
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#6 Share Sobolek

Sobolek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 26 październik 2013 - 12:52

Jaki ciągnik wybrać Dokładnie tak masseya będzie łatwiej sprzedać ale i masz części do masseya bo do mccornika ciężko będzie części znaleść.

#7 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 26 październik 2013 - 13:12

Jaki ciągnik wybrać Łatwo o części do McCormick'a. Ja wybral bym właśnie jego jeśli troszke starszy model to bierz z silnikiem Cumminis'a wiem że cięzko dostać z tym silnikiem ale warto poszukać.

#8 Share konrad004

konrad004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo militaria motoryzacja off-road stare polskie samochody

Napisany 26 październik 2013 - 17:24

Jaki ciągnik wybrać zdecydowanie mf niezawodny dostępność czesci i ich cena. ja bym nawet się nie zastanawiał
Valtra-Power Partner

#9 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 26 październik 2013 - 17:39

Jaki ciągnik wybrać ja bym wybrał MF.... duża dostępność części, łatwiej będzie go sprzedać w przyszłości, wytrzymały, jedyną wadą jest cena części :(
KPK Kumurun Team

#10 Share Sobolek

Sobolek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 26 październik 2013 - 17:50

Jaki ciągnik wybrać jonenek do mf nie są drogie części do mccornika będą droższe części.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Marcin252

Marcin252

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 26 październik 2013 - 18:10

Jaki ciągnik wybrać

Łatwo o części do McCormick'a. Ja wybral bym właśnie jego jeśli troszke starszy model to bierz z silnikiem Cumminis'a wiem że cięzko dostać z tym silnikiem ale warto poszukać.

O ile pamiętam to w MTX nie było dostępnych silników Cummins`a, w odróżnieniu od Case MX. W MTX występowały silniczki Iveco lub Perkins, lecz oczywiście mogę się mylić.

Edytowany przez Marcin252, 26 październik 2013 - 18:11.

#12 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 26 październik 2013 - 18:56

Jaki ciągnik wybrać Jaki problem z częscimi, co wy mówicie przecież w dzisiejszych czasach jeden telefon i dzień czy dwa mamy cześći na podwórku. Cumminis to Iveco.

#13 Share Adrian98

Adrian98

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 26 październik 2013 - 19:05

Jaki ciągnik wybrać Chyba do mf cześć droższe bo to przecież jest Korbanek. Mc ma pełną ramę. Ale ja bym brał mf ze względu na markę i przekładnie.

#14 Share Krystian93

Krystian93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 26 październik 2013 - 20:52

Jaki ciągnik wybrać Massey z tego co pamiętam jest lżejszy od MC to pewnie przełoży się na uciąg (przyczepność) , jak się mylę to proszę mnie poprawić ;). W którym lepiej spisuje się reszta podzespołów, (elektornika, skrzynia).

Ogolnie MC chyba jeszcze nie spotkałem w moim regionie, Maseey jest, model 6190 ale coś zamulony jest nie ma kopa jak się da gazu, przy przyśpieszaniu przydymi, drugi jest 3085 ten ładnie śmiga.

Jeden jak i drugi maja silnik Perkinsa ;) Oba maja też skrzynie z 4biegami pod obciążeniem. Zaletami MTXa są na pewno: Wiek, konstrukcja ramowa i mokre sprzęgło.MF natomiast jest o wiele bardziej popularny i co za tym idzie łatwiej będzie go sprzedać w przyszłości po za tym części zapewne do MF są lepiej dostępne.
Ogólnie to wybrałbym ten który jest w lepszym stanie.

no raczej złoma nie będę kupował, bo szkoda wydać kase na coś co za chwilkę padnie,

Łatwo o części do McCormick'a. Ja wybral bym właśnie jego jeśli troszke starszy model to bierz z silnikiem Cumminis'a wiem że cięzko dostać z tym silnikiem ale warto poszukać.

a powiedz czym się charakteryzuje ten silnik jak się spisuje w pracy.

Edytowany przez Krystian93, 26 październik 2013 - 20:41.

#15 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 26 październik 2013 - 21:12

Jaki ciągnik wybrać Z tego co ja zauważyłem w swoim case mx135 to silnik mało spala jest wytrzymały i silny.
Spalanie w orce około 17l/h w ciągu godziny 1,5ha obrobie nim. W transporcie spala do 8l/h.
Nie powiem ci czym sie różni od Perkinsa bo nie bardzo sie znam na tym. Na forum jest bardzo dużo dobrych opini o tym silniku (patrz dział Case ih) poczytaj i sam zobaczysz jak to wygląda.

Jeśli chodzi o przyczepność to prawdą jest że ten cięższy będzie miał lepszą.

Edytowany przez Ziel, 26 październik 2013 - 21:13.

#16 Share Sobolek

Sobolek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 27 październik 2013 - 06:21

Jaki ciągnik wybrać Aż 17 litry ci w orce spali! Nawet jak i 1,5ha/h to dużo. Ale no i co z tego że może mc jest cięższy od mf, ale mf ma lepsze przełożenie na skrzyni i jest w stanie więcej uciagnac. Tylko kwestia hamowania jest z mc lepsza jak jest cięższy.

#17 Share Marcin252

Marcin252

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 27 październik 2013 - 16:28

Jaki ciągnik wybrać I znowu się zaczyna ze spalaniem... Dla jednego to dużo dla innego nic nadzwyczajnego, wszystko zależy od warunków, zwięzłości gleby, ukształtowania terenu i oczywiście od maszyn z jakimi ciągnik współpracuje. Inaczej orze się na piachu,a inaczej też na glinie. A niby czemu McCormick ma gorsze przełożenie od MF? Po czym tak wnioskujesz? Co do uciągu to polemizowałbym, a nawet przychylałbym się w stronę MTX`a, ma większą masę własną. Dużo też zależy od szerokości i stanu opon.
Do autora tematu, posiadam McCormick`a MTX 150 i jak do tej pory pracuje nienagannie, mimo iż nie posiadam go długi okres czasu

Edytowany przez Marcin252, 27 październik 2013 - 16:36.

#18 Share Krystian93

Krystian93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 29 październik 2013 - 20:00

Jaki ciągnik wybrać Ok z tych ciągników wybrałem masseya a powiedzcie mi coś jeszcze na temat fendt favorit 511/512 znajomy polecił mi te ciągniki lecz pyta was o opinie jak wam sie sprawują te ciągniki, jak z cześciami (czy drogie) jak ze spalaniem w pracy i transoprcie a także czy elektyka i podzespoły są wytrzymałe

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19 Share Sobolek

Sobolek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 30 październik 2013 - 17:53

Jaki ciągnik wybrać Tak spotkałem się z tym oto modelem fendta i powiem że nawet duża maszynka. Nie podoba mi się w nim EHR. W tym ciągniku nie ma zbytnio wiele jeszcze elektroniki, ale jest. Jak na ten ciągnik to oświadczam że podzespoły są wytrzymałe. Części to fendtów są cholernie drogie. No spalanie jak na 6 cyl jednostkę nie jest jeszcze takie drogie.