Skocz do zawartości

Zdjęcie

[ogórek] Gdzie sprzedać?

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share hodowca98

hodowca98

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 25 październik 2013 - 18:32

[ogórek] Gdzie sprzedać? Witam serdecznie, :rolleyes:
ostatnio zainteresowałem się uprawą ogórków gruntowych.
Mam do was kilka pytań w związku z tym:

1. ile potrzeba ziemi, żeby zacząć na tym zarabiać? (mam 3 ha)

2. jakie podstawowe maszyny są do tego potrzebne? (mam: t25, przyczepę, pług, brony, kultywator)

3. ile kosztują nasiona w przeliczeniu na 1 ha?

4. ile można zebrać ton z 1 ha?

5. czy to prawda, że wystarczy przygotować ziemię i tylko potem pryskać?

6. czy to jakoś trzeba rejestrować itp. ?

7. no i najważniejsze gdzie to sprzedać bo nie mam zielonego pojęcia, dodam że 20 km od mojej wsi jest hurtownia warzyw i owoców morze jakoś tam?

Z GÓRY DZIĘKUJE ZA ODP. :D :D :D

Edytowany przez dogberry, 25 czerwiec 2014 - 07:23.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[ogórek] Gdzie sprzedać? Dzisiaj, 03:59
  •  

#2 Share MFrolnik26

MFrolnik26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 25 październik 2013 - 19:17

[ogórek] Gdzie sprzedać? Witam, zainteresowała Cię uprawa ogórka bo w tym roku cena była wyjątkowo wysoka ale nie zawsze jest tak kolorowo.
3 ha to jest sporo jak na uprawę ogórka, co do maszyn to potrzebny będzie jeszcze opryskiwacz i można zaczynać.
Najlepiej gdybyś miał dużą rodzinę :D bo zebrać ogórki z 3 ha to potrzeba kilkanaście osób.

#3 Share Adam224360

Adam224360

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 25 październik 2013 - 22:02

[ogórek] Gdzie sprzedać? Co do sprzedaży to ogłaszasz się na tablicy albo innym portalu, do tego jakiś szyld, tablica na płocie, ewentualnie zwykła klasyczna tablica ogłoszeń, czyli ogłoszenie i nr tel który można wyrwać.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Horti Tech już za nami zobacz »

•  

#4 Share hodowca98

hodowca98

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 25 październik 2013 - 23:08

[ogórek] Gdzie sprzedać? Witam, dziękuje wam za odp. :)
ale tak się zastanawiam czy do tej hurt. się jakoś nie da? :huh:

#5 Share sajdi13

sajdi13

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 26 październik 2013 - 13:02

[ogórek] Gdzie sprzedać? Najlepiej na giełdzie. U mnie wożą do Katowic i do Krakowa na warzywną. W tym roku ogórek schodził od ręki ;)
Hektar ogórka zbieraliśmy w 7-8 osób około 6 godzin

#6 Share hodowca98

hodowca98

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 26 październik 2013 - 17:35

[ogórek] Gdzie sprzedać? Witam wszystkich, :rolleyes:
Dziękuje za odp. coraz bardziej mnie do tego ciągnie ale jestem zielony, jakbyście mieli dla mnie jakieś cenne uwagi, informacje to proszę piszcie no w końcu ziemia się marnuje, sprzęt... :o

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share ZF9641

ZF9641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 26 październik 2013 - 18:55

[ogórek] Gdzie sprzedać? W temacie o produkcji ogórka wróżyłem na przyszły sezon wysyp nowicjuszy [ napaleńcy] i zaczyna się spełniać.Najbardziej interesuje cię pewnie odpowiedź na pytanie 3 ,a więc plon ogórka w uprawie intensywnej dochodzi do 40 ton z ha pomnóż przez 2 zł za kilo i będziesz bardzo bogaty.Przepraszam zapomniałem dodać ,że za 10 lat bo najpierw musisz się wieeeeeeele nauczyć , ale każdy musi kiedyś zacząć więc powodzenia.Pytanie 4 nie wystarczy .

#8 Share Bolo21

Bolo21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 07 grudzień 2013 - 16:34

[ogórek] Gdzie sprzedać?

Co do sprzedaży to ogłaszasz się na tablicy albo innym portalu, do tego jakiś szyld, tablica na płocie, ewentualnie zwykła klasyczna tablica ogłoszeń, czyli ogłoszenie i nr tel który można wyrwać.

Jeszcze na tym portalu sprzedajemy.pl jest w sezonie dużo ogłoszeń, albo znajdź bezpośrednio producenta przetworów, sałatek itp.

#9 Share maniana

maniana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 15:31

[ogórek] Gdzie sprzedać? uprawa ogórka to temat rzeka i jeśli nie masz doświadczenia to nie rzucaj się od razu na wielkie obszary!

1. żeby zarabiać, na pewno potrzeba dużego doświadczenia bo ogórek jest trudny w uprawie, bardzo podatny na choroby (szczególnie przy pogodach deszczowych), czasem wystarczy 1 dzień spóźnić się z opryskiem i po plantacji.
2. opryskiwacz (od tej maszyny ciągnik jest praktycznie nie odczepiany)
5. na pewno nie prawda, nakład na ogórka jest ogromny, sam oprysk 2 razy w tygodniu to jest pokaźna sumka, nasiona, nawadnianie (bo to moim zdaniem jest konieczne w tej uprawie) no i zbiór który jest bardzo uciążliwy i kosztowny.
6. kwaszarnie, giełdy rolnicze. w tym roku nie było problemu ze zbytem i ceną ale czasem to nawet kosztów produkcji się nie odzyska.

#10 Share damian315

damian315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 20:26

[ogórek] Gdzie sprzedać? czy ogórki pryska się 2 razy w tygodniu żeby nie miec problemu z chorobami ? ogórki bede uprawiał 3 rok ale przeważnie pryskałem co 7-12dni

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share uglibugli

uglibugli

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 23:59

[ogórek] Gdzie sprzedać? Jestem zainteresowany kupnem około 30 ton ogórka do kiszenia tylko nie może być monokarpiczny i niestety musisz oszczędnie z nawozami jak jesteś zainteresowany to możemy coś gadać ;) Nawet jak coś to mogę ci samolot wypożyczyć ale jak zakontraktujesz i ci nie wyjdzie to pokrywasz mi pewną sumę która będzie w umowie ;) Ogólnie powiem ci jedno ogórek nie jest prosta sprawa a ze cena w tym roku zawrotna to gównie dla tego ze nie ma dobrego towaru na rynku i ogólnie jest go mało a ze u nas zazwyczaj jest tak ze jak jeden rok płaci to w następnym będzie po 50 groszy dlatego ja chyba nic nie będę siał w tym roku tylko wszystko kupię bo po co robić coś jeżeli będzie tego aż za dużo bo z kim nie gadam to każdy ogórek kapusta ziemniak nawet w planach mają już pszenice co niektórzy orać bo tak się napalili :) bynajmniej mówię chcesz możemy się dogadać i 30 ton kupię od ręki a nawet jak chcesz to dogadam się z kuzynem i możesz siać nawet 10 ha weźmiemy wszystko ;) byle był zrobiony pod kiszenie :)